Скуповуються акції львівських хлібопекарень
БІЗНЕС
Ірина БЖЕЗІНСЬКА, Зоряна ІЛЕНКО
На ринку цінних паперів йде інтенсивне скуповування акцій усіх львівських хлібозаводів. Заступник начальника Львівського обласного управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку Андрій Сітарчук стверджує, що хтось таки добряче зацікавився хлібопекарським бізнесом. За попередніми даними, це – одна з вітчизняних (ймовірно київських) компаній. Щоправда, її назва залишається конфіденційною інформацією.
Як стало відомо “Поступові”, новим власником “Хлібозаводу № 1” стала компанія “Карпати-Інвест”. Виконавчий директор фірми “Карпати-Інвест” Юрій Бондарчук розповів, що в січні їхня компанія отримала контрольний пакет акцій і стала власником “Хлібозаводу №1”. На сьогодні згаданій компанії належить більше, ніж
50 відсотків акцій цього підприємства. Однак, навіщо фірмі хлібозавод та яка подальша доля підприємства, Юрій Бондарчук відмовився коментувати.
Як повідомив начальник регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області Степан Давимука, у процесі приватизації хлібозаводів створено чотири відкриті акціонерні товариства ВАТ “Львівський хлібозавод №5”, ВАТ “Львівський хлібозавод № 1”, ВАТ “Львівхліб” та ВАТ “Львівський хлібокомбінат”.
Усі акції даних акціонерних товариств реалізовано на пільгових умовах працівникам та колишнім працівникам підприємств, а також сільськогосподарським товаровиробникам. Щодо скуповування акцій хлібозаводів, якщо воно і проводиться, то на вторинному ринку цінних паперів. Натомість ФДМУ володіє інформацією лише про первинне розміщення акцій.
Голова правління та директор ВАТ “Львівський хлібозавод №5” Володимир Петрикевич зауважив, що справді якісь невідомі представники намагаються скупити акції в акціонерів. Проте, звідки отримані координати акціонерів, – невідомо. На думку Володимира Петрикевича, втішає певна прив’язаність працівників хлібозаводу до своєї роботи, через що не всі погоджуються продати свої акції. Взагалі хлібокомбінат має 2,5 млн. акцій, номінальна вартість однієї – 1 грн.08 коп. А реальна вартість заводу, за попередніми оцінками фахівців, становить більше, ніж 50 млн.грн.
|
|