| Головна сторінка | INDEX 15-21 ЛЮТОГО 2001 року |

Римський "Лаціо" прощається з Лігою чемпіонів

Найкраща команда Італії зазнала третьої поразки поспіль

ФУТБОЛ

Іван ГЕЛЕМЕЙ

Група С
“Баварія” (Німеччина) – “Спартак” (Росія) – 1:0 (Елбер, 79).

Дива не сталося. Надії вболівальників спартака на вдалий підсумок двобою з “Баварією” залишилися тільки надіями. “Червоно-білим” не вдалося привезти з Мюнхена жодного очка. Розпочавши другий груповий турнір ліги чемпіонів із великої перемоги над лондонським “Арсеналом”, “Спартак” зазнав двох поразок поспіль із загальним рахунком 0:4, і друге коло вихованці Романцева будуть змушені починати в ранзі аутсайдера групи С.

Зустріч розпочалася спокійно і мирно. “Спартак” намагався комбінувати, а “Баварія” сподівалася на довгі паси впоперек поля. Повільна гра виявилася на руку мюнхенцям, і німецькі футболісти перші організували небезпечний момент у матчі. Після флангової передачі помилився Тчуйсе, і м’яч опинився у Шоля, та він пробив у ногу захисника. На 13-й хвилині баварці мали ще 3 можливості відзначитися, та поспіх і сумбур у штрафному майданчику москвичів не дозволили їм зробити це. Потому “Баварія” перейшла на удари здалеку, які голкіперу Філімонову особливих проблем не створювали.

“Спартак” у перші півгодини був мало схожий на учасника Ліги чемпіонів. От хіба що Ковтун у своєму стилі заробив черговий “гірчичник” і тепер пропустить наступний матч. В останні 15 хвилин першого тайму москвичі пішли вперед і напоролися на небезпечну контратаку господарів, але м’яч після удару Елбера метрів із 23 влучив у стійку і вилетів у поле. “Спартак” же до перерви мав два шанси забити. Спочатку Джафар Ірисметов на
37-й хвилині завдавав удар через себе у стрибку – на місці був воротар німців Олівер Кан. А на 41-й хвилині узбецький форвард вивів до воріт “Баварії” Робсона, якому вдалося перекинути м’яч через голкіпера “Баварії”, та шкіряна куля пролетіла повз ворота.

Другий тайм мало відрізнявся від першого. Постійні дальні постріли “Баварії” успіху мюнхенцям не приносили, а навісні передачі у штрафний майданчик ставали легкою здобиччю захисників і воротаря “червоно-білих”. За винятком одного моменту, який і став гольовим. На 79-й хвилині Лізаразю кинув м’яч із аута, Янкер, який вийшов на заміну, легким кивком голови перекинув м’яч на Елбера, а той, перебуваючи в оточенні Тчуйсе та Митревського, використав свій шанс.

До фінального свистка спартаківці встигли організувати кілька атак, на вістрі яких перебував, як правило, Ірисметов, але моментів, подібних до тих, що були наприкінці першої половини зустрічі, так і не створили. Не захотів допомогти “Спартаку” і датський арбітр Ерік Фіскер. Коли у штрафному майданчику “Баварії” після боротьби з Куффуром на траві опинився Ковтун, свисток судді промовчав.

Тим часом у Франції “Арсенал” із таким же рахунком узяв гору над місцевим “Ліоном” і повернув собі реноме одного з фаворитів групи. І тепер шанси лондонців і мюнхенців на вихід у чвертьфінал Ліги чемпіонів виглядають явно кращими, ніж шанси москвичів і ліонців.

“Ліон” (Франція) – “Арсенал” (Англія) – 0:1 (Анрі, 58).

Незважаючи на те, що за плечима в обох команд були нещодавні вельми напружені матчі у внутрішніх чемпіонатах, а також у розіграшах кубків Франції та Англії, гра була безкомпромісною з перших хвилин.

Прем’єрний гольовий момент вдалося створити біля воріт англійського клубу футболістам “Ліона”. Марле отримав м’яч із глибини поля і спробував перекинути його через воротаря “Арсенала” Сімена, який кинувся вперед, але голкіпер усе-таки встиг дотягнутися до м’яча і перевести його на кутовий.
Надалі обидві команди показували тактично грамотну, технічну гру, намагаючись не робити помилок у захисті й, очевидно, пам’ятаючи, який важливий результат цієї зустрічі для обох сторін. Невелика ігрова перевага була, напевно, на боці господарів, котрі атакували швидше й більшими силами, ніж англійці, постійно залучаючи до атак захисників. Високі Дорасоо та Фое, регулярно з’являючись у штрафному майданчику “Арсенала”, добряче попсували нерви захисту гостей. Утім, лондонці теж не відсиджувалися в обороні, нерідко тривожачи задню лінію “Ліона”. Так, наприклад, Кану, отримавши м’яч у штрафному майданчику господарів поля і гарно перекинувши його через захисника, лише дивом не влучив у ворота. Зворотні дії ліонців вилились у декілька ударів у ворота Сімена у виконанні Марле та Дорасоо, однак пробити лондонського голкіпера їм не вдалось, і до перерви рахунок так і не був відкритий.

Єдиний гол у цій зустрічі глядачі побачили на 58-й хвилині гри. За двадцять метрів од штрафного майданчика “Ліона” Кану отримав м’яч і переадресував його на правий фланг Коулу, який вчасно долучився до атаки і, у свою чергу, побачив у районі одинадцятиметрової позначки Тьєрі Анрі. Коул відразу віддав пас на Анрі, а той точно пробив головою, не залишивши жодних шансів воротареві французів Купе. До честі лондонців, треба сказати, що вони не стали решту часу грати на утримання рахунку і не пішли у глухий захист, однак відігратися господарям поля так і не вдалося. Тож “Арсенал” вивіз із Ліона дуже важливі для себе три очки.

Становище учасників групи С після першого кола: 1. “Баварія” – 7 очок, 2. “Арсенал” – 4, 3. “Ліон” – 3, 4. “Спартак” – 3.

Група D

“Реал” (Іспанія) – “Лаціо” (Італія) – 3:2 (Морієнтес, 32, Ельґера, 82, Фіґу, 88, з пенальті – Креспо, 4, Ґоттарді, 84).

Мадридський “Реал” із усіх сил мчить до перемоги в Лізі чемпіонів. Наразі на другому етапі мадридці не втратили жодного очка й упевнено очолюють таблицю своєї групи з дев’ятьма набраними очками. Цього разу виграти було дуже складно: до Мадрида приїхав римський “Лаціо”.

Чемпіони Італії зараз у чудовій формі, зміна тренера пішла їм на користь, і в Серії А вони виграють майже в усіх. До того ж, розігрався Ернан Креспо, який забив сім голів в останніх чотирьох матчах. Але безпрограшна тренерська серія Діно Дзофа все-таки перервалась.

А починалось усе для римського клубу добре. Креспо відкрив рахунок уже на 4-й хвилині. Аргентинець зробив усе так класно, що немає сенсу це описувати словами – це треба було бачити. Дуже схожий гол забив Денніс Берґкамп у ворота збірної Аргентини на Чемпіонаті світу 1998 року. Та “Реал” рук не опустив. Півтайма іспанці думали, що ж робити, поки Морієнтес не придумав – треба забивати голи. Сам придумав – сам і реалізував свій задум. Рахунок став 1:1. Після того голів довелося чекати довго (втім, іспанці обстукали всі штанги та поперечки), але потім вони посипалися як із рогу достатку. Спочатку забив Ельґера, й усім здалося, що ось вона, перемога (мадридець забив на 82-й хвилині). Аж ні! Через дві хвилини Ґоттарді відновив рівновагу: дикої помилки припустився воротар “Реала” Касільяс. І лише на останній хвилині зустрічі Луїш Фіґу реалізував пенальті за порушення правил проти Мунітиса. “Лаціо” вже майже на 100% вилетів із розіграшу Ліги чемпіонів, адже ця команда у графі “набрані очки” після трьох матчів зберігає “гордий” нуль.

“Лідс” (Англія) – “Андерлехт” (Бельгія) – 2:1 (Гарт, 74, Боєр, 86 – Стойка, 65),
У другому матчі групи D зустрічалися “Лідс” і “Андерлехт”. Цього разу бельгійському клубу не вдалося створити сенсації. “Лідс” був у важкій ситуації перед цією грою. Три гравці клубу (Дюббері, Вудґейт і Боєр) повинні постати перед судом за звинуваченням у завданні тяжких тілесних ушкоджень азіатському студентові. За іронією долі, саме Боєр за три хвилини до кінця матчу забив переможний гол.

“Андерлехт” виглядав непогано. Бельгійцям навіть вдалося відкрити рахунок – забив Стойка. Та англійці на те й англійці, щоби на такі дрібниці уваги не звертати. Гарт забив м’яч у відповідь, а Боєр приніс “Лідсу” три очки.
Становище учасників групи D після першого кола: 1. “Реал” – 9 очок, 2. “Лідс” – 6, 3. “Андерлехт” – 3, 4. “Лаціо” – 0.