BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15-21 ЛЮТОГО 2001 року |

За "опіку" вимагали... квартиру

ДАХ

Зоряна ІЛЕНКО

Залізничний районний суд виніс вирок для злочинного угруповання, яке займалося “вибиванням” коштів у підприємців за так званий “дах”, а якщо власники не мали змоги розплатитися, у них просто видурювали квартири.
Володимира Т. засудили на 8 років ув’язнення, Ігоря Ч. – на 7,5 року, Руслана Ж. – на 7 років, Андрія К. – на 5, Олега З. – на 4,5 року ув’язнення – з перебуванням їх усіх у виправно-трудовій колонії посиленого режиму з конфіскацією майна. Ще одного співучасника злочину – Богдана С. – визнано непідсудним, він перебуває у психіатричній лікарні зі звичайним наглядом. У засіданні суду брали участь експерти-психіатри, які давали оцінку щодо психічної врівноваженості всіх членів банди.

Злочинне угруповання переважно надавало “послуги” з буцімто охорони підприємства, фірми чи, скажімо, якоїсь прилеглої території. Спеціалізувалися злочинці на тому, що вимагали за це гроші, а коли потерпілий не міг заплатити потрібної суми, то питання ставилося ще більш жорстко: мовляв, або життя родини, або власна квартира.

На судовому засіданні розглядалися кілька випадків порушення законодавства, що їх скоїло бандитське угруповання. Зокрема, хлопці звернулися до директора одного з львівських колективних підприємств із вимогою виплатити їм, на їхню думку, справедливо зароблені гроші.

Але директор так не вважав, оскільки його підприємство мало свою охорону. А стосовно того, що протягом кількох місяців у його господарстві не було жодних інцидентів, то навряд чи у цьому була якась заслуга згаданого угруповання. Зрозуміло, що жодних грошей вимагачам він не дав. Ті ж кілька разів давали директорові ”шанс”. Однак нічого, окрім відмови, у відповідь не чули. Тоді зловмисники, “образившись”, викрали директора. Спочатку його привезли на власну квартиру, а потім до помешкання дружини, проте погрози та ретельні обшуки не допомогли злочинцям збагатитися: грошей у помешканнях не знайшли.
Тоді молодики пішли далі... Вони почали вимагати від директора... подарувати їм своє помешкання. Але у чоловіка були діти, тож, окрім доручення від нотаріуса, яке було сфабриковане майже блискавично, потрібна була ще й довідка з опікунської ради про дозвіл на відсудження квартири. Виписати таку довідку можна було лише з дозволу всіх членів сім’ї директора. Тож, вимагачі зрозуміли, що цього помешкання їм так і не отримати.

Усвідомивши свою поразку, злочинці зажадали від бізнесмена, аби той телефонував до знайомих і просив гроші у них. Директорові вдалося поговорити з дружиною і попросити її терміново позичити у когось велику суму грошей у доларах США. Для чого йому так терміново знадобилися гроші, чоловік пояснити у телефонній розмові не зміг. Зрозумівши, що з ним щось трапилося, так і не дочекавшись його увечері, дружина бізнесмена звернулася по допомогу до правоохоронних органів.

Згодом слідство з’ясувало, що на адресу компанії дійсно надходила пропозиція щодо охорони фірми, проте це питання залишилося відкритим. Нічого не узгодивши з директором, ініціативні молодики взяли на себе функції тіньового “даху” фірми. На щастя, на підприємство не “наїжджала” жодна з тіньових структур, а тому, приписуючи цю випадковість силі власного авторитету, самодіяльна охорона почала вимагати від директора відразу 30 тисяч доларів США. Директор, звісно, платити відмовився, адже офіційно ніхто з цих людей на підприємстві не працював.

Як свідчить міліцейська статистика, подібні випадки у Львові – не дивина, тож усім підприємцям можна порадити обережніше добирати собі “охорону”.

POSTUP - ПОСТУП
№26 (684),
15-21 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Юлія в тюрмі

ПОГЛЯД
·Що вони роблять?
·Подарунок для Папи
·JULIA CAESAR?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Карстовий провал загрожує життю людей
·Невідомі напали на офіс УНА-УНСО
·Скільки коштує пам"ятник Тарасові Шевченку?
·КІЛЬКА СЛІВ
·Телебачення знову вимикають
·Працівник УСБУ оголосив сухе голодування
·Скуповуються акції львівських хлібопекарень

ПОСТУП З КРАЮ
·ЗВИНУВАЧЕННЯ
·Новий український курс - Росія?
·Троє звернулися до народу
·Бунт і втеча у Маріупольській колонії

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Олександр Мороз: Я справді використовую "касетний скандал"!

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Америка відповіла Україні та Росії
·Європа відмовляється від російських літаків
·Коли запровадять візи у Польщу?
·Новий землетрус у Сальвадорі
·Шеварднадзе передумав вступати у НАТО

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Монітор і здоров"я. Хто кого?
·Нове страховисько від Command&Conquer
·PC-NEWS

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ПОСТУП
·Заробітки: хто, куди, навіщо?

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивство в лазні
·За "опіку" вимагали... квартиру
·Замість доларів - тюремне ув"язнення
·Довірливий платить двічі

СПОРТ-ПОСТУП
·Перший турнір за новими правилами
·Напередодні неофіційного фіналу
·Дві тисячі осіб прощалися з гравцем збірної Італії
·Римський "Лаціо" прощається з Лігою чемпіонів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Жан-Поль Готьє - старий тільник, нова колекція
·ГОРОСКОП