BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 ЛЮТОГО 2001 року |

Французька програма Марка Комонька

Львів’янин, лауреат міжнародних конкурсів Марко Комонько, хоча навчається за кордоном, все ж не забуває рідного міста. Повні зали, довгі овації в кінці кожного його концертного виступу – свідчення незаперечного інтересу та любові львів’ян до його виконавської майстерності, що викристалізовується і помітно зростає від концерту до концерту. Тож черговий концерт Марка Комонька у Львові не міг залишити байдужими шанувальників музичної класики і, без перебільшення, став подією.

Різнопланову, на перший погляд, програму об’єднувало в цілість її французьке “забарвлення”: твори французьких композиторів – М. Равеля, Е. Шоссона, Ж. Бізе. Навіть скрипковий концерт австрійця В. А. Моцарта – і той органічно “вписувався” у французьку тематику завдяки своїй назві (“Страсбурзький”) та використаним у його фіналі французьким пісням. Але все це – лише твори, задекларовані в афішній програмі. Фактично ж, з бісами і наддатками у програмі цього вечора прозвучало творів удвічі більше і французький “колорит” було “розбавлено” творами Й. С. Баха, А. Дворжака та Н. Паганіні, – а це свідчить про масштабність репертуару соліста, обсяг праці, вкладеної в його освоєння, і невичерпне прагнення творчого самовияву.

Запропоновані твори дали змогу солістові розкрити широку палітру виразових засобів: від інтелектуально сконцентрованих адажіо і фуги з бахівської сонати для скрипки соло через раціоналізм та ясність класичних концептів В. А. Моцарта – до настроєвості й імпресіоністичних акварелей французів (у “Блюзі” з сонати М. Равеля і “Поемі”
Е. Шоссона). Йому також під силу змагнетизувати публіку екстравертно ефективними і технічно карколомними равелівською рапсодією “Циганка”, фантазією на теми з опери Ж. Бізе “Кармен” Ваксмана, каприсами
Н. Паганіні – і в цьому сенсі він асоціюється зі створеним ще романтиками амплуа скрипаля, який продав душу дияволу за досконале і магнетизуюче володіння грою на скрипці. Та французька легкість і всепоглинаюча емоційність і безпосередність, з якою
М. Комонько інтерпретує твори різних стилів і різної змістовної глибини, дають підстави вбачати в ньому сформованого артиста, що прагне універсальності репертуару і збагачення звукової палітри та виразових засобів свого інструменту. Потужна і голосиста скрипка М. Комонька нагадує людську мову не раз настільки емоційно схвильовану і пристрасну, що можна дослухатися навіть вібрування тих струн, котрих не торкається смичок у даний момент.
Хоча мистецтво скрипаля було в центрі уваги, та свято класичної музики було б немислиме без допомоги інших львівських музикантів. Це, насамперед, піаніст М. Драган. Своїм піаністичним туше він майстерно достроювався, доповнював і творив витончений ансамбль зі скрипалем, особливо у творах М. Равеля (згадати хоча б чітку техніку репетицій при максимально тихій динаміці і шаленому темпі в “Циганці” чи мінливу гру гармоній у першій частині сонати). А також камерний оркестр “Віртуози Львова” під батутою С. Бурка. Крім двох вальсів А. Дворжака, які оркестр виконав понад програму, цей колектив супроводжував соліста у фантазії Ваксмана та концерті В. А. Моцарта. У фіналі останнього в плані чистоти інтонування особливо відзначилася група духових інструментів (зокрема валторн) у проведеннях рефрену, що є доволі рідкісним явищем у виконанні цього твору на львівській сцені.
Яким ГОРАК

POSTUP - ПОСТУП
№25 (683),
13-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Перший пішов...
·Почалися масові арешти учасників акції "Україна без Кучми"

ПОГЛЯД
·Король помер. Нехай живе король!
·Місія Валерія Строгого
·Модерне москвофільство

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Під час перебування Папи горілку не продаватимуть
·Робота Добротвірської ТЕЦ стабілізувалася
·Боржникам припиняють подачу води
·КІЛЬКА СЛІВ
·Співпраця з регіонами буде конструктивною
·"Тризубівці" побили правоохоронців
·Наталя Вітренко знову хоче стати Президентом

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Пристрасті довкола Галицького центру кіномистецтв
·Він ішов з добром до людей

ПОСТУП З КРАЮ
·Юлія Тимошенко: Мене не зупинить підписка про невиїзд
·Почалися масові арешти учасників акції "Україна без Кучми"
·"Передвиборні" розмови Президента
·КРАЄВИД

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Геннадій Удовенко: Ви хочете знати, чи ми за Президента? Не заганяйте мене в кут!

ПОСТУП У СВІТ
·Черговий теракт в Алжирі
·ІВМ допомагала Гітлерові рахувати євреїв
·Хорватська опозиція вивела на вулиці Спліта 100 тисяч осіб
·Американська субмарина потопила японський корабель
·Супутник приземлили на астероїд
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·ЕКОНОВИНИ
·Україна та Росія знову об"єднують енергосистеми
·Від труб - до карамелі
·Податкова ініціатива Буша

АРТ-ПОСТУП
·5000 для оптимізму
·Французька програма Марка Комонька
·"Ї", Інтернет та... шістдесятники
·Концертне турне ансамблю "Віоліно"
·За п"ять хвилин - століття!
·З днем Святого Валентина!

СПОРТ-ПОСТУП
·Лише дві "бронзи" української команди
·Українські хокеїсти - учасники Олімпіади
·Україна програє вже навіть Португалії
·До Одеси ми ще не доросли
·"Карпати" теж програють полякам
·Неповторний барселонський стиль...
·У Грузію без легіонерів
·Коли ж відбудеться бій між Льюїсом і Тайсоном?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вікно у спальню