BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ

Приїхав сьогодні з Києва до Львова (разом з іншими депутатами) на дев’ятницю з дня трагічної загибелі нашого друга Олександра Ємця, а тут зблоковані з нами колеги – пеерпісти показують суботній випуск газети “Поступ” (03.02.2001), у якому знову черговому поганьбленню піддані імена М. Косіва і Я. Кендзьора. Прости Господи, але навіть після сумного Богослуження і Панахиди, коли читаю цей матеріал, мені настирливо лізе в голову сороміцький куплет із батярського галицького серіалу про Катерину:
Ой, що то за дівчина,
Що ся гонорує,
Однов ногов закидає,
А другов гальмує.

Ото про вас, панове-поступовці. Як серед народу називають отаку фест гонорову дівку, уточнювати не треба, все всім зрозуміло. Адже ви вже двічі ганьбили Косіва й Кендзьора за те, що вони, бачте, не проголосували у Верховній Раді за якесь там прискорення, і двічі – за те ж саме “дико” перед ними вибачалися. Здавалося б, усе вже з’ясовано і врегульовано – і на тобі, маєш, знову тої самої. Не було б жалю, якби ми, М. Косів та Я. Кендзьор, за два тижні перед останньою публікацією не мали приятельської зустрічі та розмов із заступником головного редактора “Поступу” п. Ігорем Мельником, якому ми не тільки дали своє пояснення ситуації, але й представили документи.

Отже, нехай тепер розсудять самі читачі газети. Відтворюю хронологію подій.
14 грудня минулого року Верховна Рада таки проголосувала за відставку “силових” міністрів: начальника митної служби, голову СБ Деркача і міністра МВС Кравченка. На черзі – звіт й ухвала про відставку Генерального прокурора.
Які наступні кроки мав би робити український парламент після прийняття названих постанов? Якщо треба робити зусилля щодо якогось прискорення, то тільки щодо одного: аби ті панове йшли якнайшвидше туди, куди вони й самі полюбляють посилати інших, себто у відставку. Тим часом, через тиждень,
21 грудня (четвер, день голосування) на затвердження Верховної Ради виноситься проект постанови “Щодо прискорення розслідування у справі зникнення журналіста Гонгадзе”. Як засвідчує голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності в Україні, наш земляк Іван Білас, названий проект надійшов на розгляд керованого ним комітету 21.12.2000 р. о 12. 20 год., але за годину перед тим (!), тобто об 11.20 уже був розглянутий “з голосу” в сесійній залі парламенту і прийнятий як постанова Верховної Ради.

То про яку відставку ви говорите, якщо Верховна Рада зобов’язує правоохоронців “прискорити” (а, відповідно, проконтролювати, проінформувати і т. д.)? Ні про яку відставку не може бути мови – адже силовики й правоохоронці повинні діяти “прискорено”.

Тим часом комітет І. Біласа подає проект постанови про звіт Генерального прокурора, на основі якого можна робити висновки про доцільність (чи не доцільність) подальшого його перебування на службі, але цей проект не вноситься до порядку денного. Замість нього того ж 21.12.2000
о 17 год. 43 хв. Верховна Рада “з голосу” приймає ще одну постанову “Про інформацію Генерального прокурора України щодо стану розслідування кримінальної справи стосовно зникнення журналіста Г. Ґонґадзе”, якою вирішено провести таке заслуховування інформації 10 січня 2001 року. Повний комфор!
Яка відставка? Ви що? Вони прискорюють, інформують, себто перебувають на службі і діють. З приводу цього Іван Білас у зверненні до депутатів Верховної Ради від 25.12.2000 р. пише: “Відносно звіту Генерального прокурора України слід зазначити, що Комітет двічі у поточному році звертався до Верховної Ради України з пропозиціями щодо заслуховування саме його звіту на пленарному засіданні Верховної Ради України, як це передбачено частиною другою статті 2 Закону України “Про прокуратуру”. На жаль, проекти постанов, подані Комітетом, Верховною Радою розглянуті не були. Комітет знову повернувся до цього питання 07.12.2000 р. і вніс керівництву Верховної Ради пропозицію щодо необхідності заслуховування звіту Генерального прокурора. Як відомо, до цього часу спеціальне засідання парламенту із зазначеного питання не відбулося.
Замість звіту Генерального прокурора, згаданою постановою передбачено лише подання ним інформації щодо стану розслідування кримінальної справи стосовно зникнення журналіста Г. Гонгадзе”. Зацитований тут документ (звернення І. Біласа) ми й передали 22 січня ц. р. пану Ігорю Мельнику для ознайомлення в редакції “Поступ”. Отже, пане Ігоре! Замість того, щоб видруковувати всілякі бздури про неголосування Косіва й Кендзьора щодо постанови ВР про прискорення та інформацію, ви б краще видрукували представлений вам документ І. Біласа. І тоді навіть останньому матолку з львівської клюмби (а не тільки політикам і політологам) стало б зрозумілим, що голосувати за “прискорення” та інформацію (дезінформацію) було просто аморально, адже це виводило (сподіваємося, що лише на деякий час) силовиків і прокурора з-під удару. Адже на основі інформації приймати ухвалу про відставку не можна. Це дуже тонка й добре продумана провокація. Хіба можна було за неї голосувати? Дехто голосував (як і пропонував проект), бо ще молоде-зелене, недосвідчене. Комуністи відводили прокурора з-під удару, бо мають свої інтереси, пов’язані з судом над антикомуністичною молоддю із “Самостійної України” (вони ж хочуть, аби прокурор запроторив їх у тюрму), а декому хотілося зробити добру послугу прокуророві, бо і в самих рильце в пушку. Не завадить.

На цьому можна було би й закінчити, та все ж хотілося б звернутися до журналістів-поступовців. Вам не видається дивним те, що ви ж ніколи не друкуєте жодних таблиць поіменних голосувань у Верховній Раді (а вони тепер усі поіменні)? А саме цю, “щодо прискорення”, ви таки опублікували. Чому? Чи не тому, що був привід прилюдно облити брудом Косіва й Кендзьора? В одного з співавторів прискорювальної постанови є свої претензії до Кендзьора, в іншого... Тут справа дуже делікатна. Десь півроку тому Косів на сторінках того ж “Поступу” підтримав утворення опозиційної депутатської групи у Львівській міській Раді на чолі з Андрієм Садовим. Але ж бо зараз уже ні для кого не секрет, що пан Садовий претендуватиме на наступних виборах на посаду міського голови. А як, не дай Боже, Косів візьме та й його підтримає? А ще ж відомо, що Садовий – один із впливових прихильників “Поступу”, де й Косів останнім часом зачастив з публікаціями. Е-е-е! Треба їм цю “зв’язку” розбити, адже ж, знову ж таки, відомо, що на пост міського голови має аспірації ще один автор постанови, давній поступовець-пеерпіст, та й ще дехто з питомих рухівців.

Хлопці, вгамуйтеся. До виборів ще далеко. І про кожну кандидатуру на вибори рішення прийматиме спільно наш блок і НРУ–ПРП–КУН, якщо ми його спільними зусиллями до того часу не розвалимо. Ясно?

Михайло КОСІВ, 7 лютого 2001 р.


Жодною мірою не ставлячи під сумнів принципову позицію п. Косіва під час голосувань у Верховній Раді, хотілося б зазначити, що у матеріалі “Робота з виборцями”, надрукованому минулої суботи у “Поступі”, немає жодного слова звинувачень чи підозр. Ми опублікували звіт про найрезонанснішу подію того дня у Львові – пікетування партійних офісів народних депутатів громадським комітетом “За правду!”. Ми, журналісти, не оцінюємо і не контролюємо діяльність громадських організацій, а лише описуємо їхні дії. Це наша робота. Виконуючи свій професійний обов’язок, ми у цьому ж матеріалі надрукували поширений коментар п. Б. Приймича, заступника голови крайової організації Руху, який спростував претензії пікетників. Сподіваємося, наші читачі зможуть відділити зерно від полови... (Лист друкується із збереженням авторської стилістики).

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз