BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

Правда про летаргічний сон

Під час летаргічного сну старіння організму припиняється, проте після пробудження пацієнт швидко "доганяє" свій паспортний вік

НА ДОБРАНІЧ

Дмитро ДУБАНЕВИЧ

Як відомо, остаточний діагноз може поставити лише патологоанатом, а лікарі частенько помиляються у своїх висновках. Виключним і дуже своєрідним проявом самовпевненості у сполученні з недостатнім фаховим рівнем є факт встановлення помилкової смерті, інформація про що періодично потрапляє на стрічки інформаційних агентств і сторінки газет. Добре, якщо такий хворий вийде зі стану уявної смерті до похорону, але деколи в могили потрапляють живі люди.

Зрозуміло, що про такі випадки дізнатися важко, судити залишається лише за непрямими даними. Одне з подібних досліджень було зроблено, коли проводили перепоховання старого англійського цвинтаря. Під час ексгумації як мінімум у чотирьох трунах виявили, що скелети лежать у цілком неприродних позах – так відправити їх в останню путь родичі не могли. Це, звичайно, нічого не доводить, але наводить на моторошні припущення.

Багато відомих людей боялися бути похованими живцем. Найвідоміший приклад – Микола Васильович Гоголь. За життя він страждав приступами летаргії, котру іноді важко відрізнити від смерті. Кінцівки холодіють, шкіра блідне, пульс, дихання і серцебиття практично відсутні. Приступи можуть тривати декілька годин, днів, а в окремих випадках – навіть багато років. Пам’ятаючи про це, Гоголь просив знайомих поховати його лише тоді, коли з’являться зримі ознаки розкладання тіла.

У травні 1931 року більшовики вирішили за планом перебудови Москви знищити цвинтар Данилового монастиря, на якому був похований Гоголь. Проте під час ексгумації присутні виявили, що череп великого письменника був повернутий набік. У той же день новина обросла подробицями, а по Москві пішли чутки про те, що Гоголь перевернувся в труні. Звичайно, випадки, коли лікарі помилково зараховують людей до числа мертвих, не обмежуються прикладами з життя знаменитих людей. Нещодавно з’явилися повідомлення про британську жінку, яку рідні знайшли у власній спальні без ознак життя. Лікар констатував факт смерті і при цьому не забув викликати людей, що повинні були забрати “тіло”.

Уже після прибуття катафалка один з поліцейських, який перебував у кімнаті, зауважив, що нога “трупа” раптово поворухнулася. Після цього він провів масаж серця і доставив пацієнтку в місцеву лікарню, де вона остаточно “віджила”.
Виявилося, що в неї була діабетична кома. Потерпіла – 65-літня Морін Джонс – подала на лікаря позов і відсудила компенсацію морального збитку в розмірі 40 тисяч фунтів стерлінгів. Ось вам приклад рідкісного випадку, коли непогані гроші можна заробити на власній смерті.

Один з найфантастичніших випадків летаргічного сну було зафіксовано у Надії Лєбєдіної із села Могильов Дніпропетровської області, котра заснула після сварки з чоловіком у 1954 році і прокинулася лише через 20 років. При цьому жодних захворювань лікарі в неї не виявили. Для норвежки Августини Леггард “стартом” для летаргії стали роди. Незабаром після появи дитини на світ вона заснула і прокинулася лише через 22 роки.

Відомий фізіолог Павлов описував одного свого пацієнта, котрий проспав 20 років – з 1898 по 1918 рік. Його серце скорочувалося лише два-три рази на хвилину (замість 60-90), а грудна клітина ледь підіймалася один-два рази на хвилину. Цікаво те, що такі пацієнти під час сну дуже повільно старіють, проте після пробудження швидко наганяють свій паспортний вік, часто перетворюючись на глибоких старців за два-три роки.

Звичайно, летаргічний сон не настільки глибокий і переплутати його зі смертю досить важко. Зокрема, пацієнти можуть приймати їжу, не прокидаючись при цьому, більше того, у них зберігається деяке сприйняття навколишньої реальності. Крім того, люди, що знають про свою хворобу, попереджають родичів і знайомих про те, що ховати їх можна лише після того, як з’явиться повна впевненість у факті смерті. Зрештою, хочеться вірити, що людина не зустріне смерть у темній і холодній труні, під тонною сирого ґрунту. Отже, спати треба, обережно прислухаючись до всього.

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз

 

Azino 777 онлайн - играйте в игровые автоматы бесплатно azinoru.com ; https://kindo.ua/detskaya-obuv/ то что надо для малого ; Новобудови львів смотрите на zhk.com.ua.