BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

Вірус утоми переносять таргани

СУСІДИ

Остап КАРАСЬ

Навіть не володіючи багатою фантазією, легко собі уявити руду вусату істоту, що намагається врятуватися втечею, коли ви замахуєтеся на неї капцем. Не секрет, що більшості людей співжиття з тарганами не приносить ані найменшого задоволення. Справді, естетики у видовищі “рудої банди”, що втікає по щілинах, немає, а жіночий крик, який від часу до часу долинає з кухні, змушує чоловічу частину населення часом добряче похвилюватися. На думку лікарів, зайве хвилювання шкідливе для здоров’я.

І якщо раніше для ведення бою з тарганами з усіх засобів доступним був, мабуть, лише балончик з дихлофосом, що запросто, завдяки неповторному стійкому запаху, міг би конкурувати з газовим балончиком, то тепер спектр “протитарганних отрут” значно розширився. Мешканці затишних квартир змогли відчути себе художниками, старанно вимальовуючи хитромудрі лінії на стіні крейдою “Машенька”, або справжніми полководцями, розставляючи пастки.

Проте комахи настільки звикли до цих засобів боротьби з ними, що шкода від більшості отрут є лише для ваших улюбленців – собак і кішок – та й вас самих.
“Пахощі” деяких чудо-порошків, крейд, аерозолей, якщо вірити інструкції, повинні були б позбавити тарганів їхньої життєвої сили, натомість наділяють їх такою приголомшливою енергією, що вони не просто живуть, а приводять за собою цілі клани побратимів та успішно множать свою і без того не маленьку популяцію.

Але є одне але... Таргани на своїх лапках переносять мільйони бактерій, які, потрапляючи в організм, викликають розлади травлення й отруєння – це відомо давно. Як показали останні дослідження, таргани є ще і переносниками так званого вірусу втоми. Звичайно, на перший погляд здається, що між “рудими” і втомою людини немає ніякого зв’язку. Зараз людське життя становить щось, що складається з роботи і навчання, щедро приправлене постійним стресом, у якому від відпочинку залишається лише ледь вловимий смак, тому хронічна втома – явище начебто цілком звикле.

Але медики зі США і Франції в ході проведеного ними дослідження дійшли до висновку, що саме таргани, а не погана екологія, стреси та інші чинники винні в постійній перевтомі людей. Справа в тому, що недавно вчені виявили новий різновид тарганів, котрі живуть у бетонних будівлях. Спеціалісти виявили в них вірус “утоми”, що з’явився, як вважають дослідники, у результаті мутації.
Медики думають, що мікроб спроможний “висмоктувати” усі життєві сили з організму, а це призводить до певною мірою передчасного старіння. При контакті з комахами вірус може передаватися людині. Для людини вірус небезпечний ще й тим, що посилене вживання вітамінів не приносить полегшення – він “пожирає” усі корисні речовини, що містяться в їжі, до того, як вони надійдуть у кров. Людина повільно гасне, не підозрюючи, що стала жертвою не простої перевтоми, а смертельно небезпечної хвороби.

Новий різновид паразитів було вперше знайдено у Франції. Саме звідти, думають учені, з потоком туристів він поширився у різних країнах. І навіть якщо ви жили в п’ятизірковому готелі, не виключена можливість, що ви занедужали самі або прихопили разом із багажем парочку “отруйних” тарганів.

Учені поки не знайшли засобу боротьби з вірусом “тарганячої втоми”, але профілактика полягає, як мінімум, у знищенні його носіїв. Можна, звичайно, поміняти квартиру, але не виключено, що і там будуть таргани. Хоча господарі тарганів, що займають перші місця на тарганячих бігах, навряд чи будуть готові розлучитися зі своїми “улюбленцями”, навіть незважаючи на серйозну загрозу для здоров’я.

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз