BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

Телевізійники звинувачують Леоніда Деркача у тиску на засоби масової інформації

NON GRATA

Василь СКРІБА

У четвер телеканал “Студія “1+1” виступив із заявою, в якій вимагає від Леоніда Кучми негайно усунути з посади голови Служби безпеки України її нинішнього керівника Леоніда Деркача, а також негайно припинити використання силових структур для тиску на засоби масової інформації.

Причиною такого кроку стало те, що
5 лютого одному з інвесторів “Студії “1+1”, керівникові німецької компанії “Іннова-філм” Борису Фуксману СБУ заборонила в’їзд в Україну. Це й стало останньою вагомою причиною того, що телеканал заговорив про те, що СБУ намагається вплинути на його позицію у висвітленні гострих проблем сьогодення. Сам Фуксман в ефірі телеканалу пригадав, що понад три місяці тому голова СБУ Леонід Деркач зателефонував до нього, вимагаючи, аби з інформаційних випусків програми “ТСН” вилучалися деякі матеріали, які, як йому здавалося, могли зачіпати його – голови СБУ – інтереси. Причетним до некоректних дій щодо телеканалу та його закордонних інвесторів на “1+1” вважають і відомого магната Вадима Рабиновича, який має ділові стосунки з сином голови СБУ – Андрієм Деркачем.

У ніч з 8 на 9 лютого в прес-службі СБУ, напевно, було дуже спекотно – нашвидкуруч готувалася відповідь на заяву телевізійників. І вже зранку вона була поширена. У ній СБУ пояснила, чому Борисові Фуксману було заборонено в’їхати в Україну. Почала вона з того, що 5 лютого йому було заборонено в’їхати не лише в Україну, а й у Росію. Далі СБУ інформує, що Фуксман був віце-президентом фірми “Нордекс”, причетної до незаконних трансакцій зі зброєю. 1977 року йому “за протиправну валютну і спекулянтську діяльність було закрито в’їзд до колишнього СРСР. Однак він підробив власні засновницькі дані, змінив інформацію про своє місце народження і оформив туристичну поїздку до Києва через посольство СРСР у Фінляндії”. У Києві ж, як запевняє СБУ, Фуксман “знову зайнявся валютно-спекулянтськими махінаціями”, через що його турпоїздку територією колишнього СРСР була достроково припинено.

У своїй “пояснювальній записці” СБУ нагадує, що, згідно з міжнародними актами та національним законодавством, будь-яка суверенна держава має право відмовити у в’їзді тому, кому вважає за потрібне. Відтак “заяву Бориса Фуксмана про нібито вплив на нього з боку керівництва СБУ вважаємо некоректною”, – сказано у ній.

“Поступ” поцікавився, як сприйняли нову інформацію від СБУ серед керівництва телеканалу “1+1”. По-перше, як йдеться у заяві-відповіді, телеканал вважає, що СБУ в своїх діях стосовно допуску чи недопуску іноземних громадян на територію України і досі керується критеріями, які існували в КДБ радянських часів: “За цією ж логікою, найближчим часом СБУ може піти далі – і закрити в’їзд в Україну тим, хто за радянських часів працював, наприклад, на радіо “Свобода” чи на Бі-Бі-Сі – за “антирадянську агітацію і пропаганду”, або діячам Руху за незалежність України у ті ж часи – “за підрив державних устоїв” чи “розповсюдження підривної літератури”. По-друге, у заяві сказано, що телеканалу з надійних російських джерел відомо, що мотивом недопущення Фуксмана на територію Росії стало саме рішення СБУ. По-третє, у заяві СБУ, на думку телеканалу, не наведено жодної суттєвої претензії, яка могла б обґрунтувати заборону в’їзду Бориса Фуксмана в Україну. У заяві телеканалу звертається увага ще й на те, що протягом 5 останніх років Фуксман безперешкодно в’їжджав в Україну – і Служба безпеки не мала до нього жодних претензій.

Наразі невідомо, чим закінчиться скандальна суперечка між “1+1” та СБУ. Але варто зауважити, що свого часу Служба безпеки України вже “попеклася на подібній ситуації – кілька місяців тому без будь-яких пояснень (до речі, закон надає державі право не розголошувати причину своїх рішень) вона відмовила у в’їзді в Україну видавцеві англомовної газети Kyiv Post Джедові Сандену. Це видання відоме тим, що публікувало матеріали, які не завжди подобалися владі. Як наслідок – виникнув скандал, після якого СБУ скасувала своє рішення...

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз