BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?

АРМАГЕДОН

Зоряна ІЛЕНКО

Через два роки після трагедії, що сталась у Червонограді під час перегляду кінофільму “Армагедон”, нарешті розпочалося слухання справи про загибель школярів. Підсудний, колишній керівник державного комунального підприємства “Екран” кінотеатру “Україна”, а ще перед тим – депутат і міський голова – Степан Слука заявив на суді, що він не винен. Окрім того, він висловив протест щодо слухання справи в Червонограді, оскільки, на його думку, тут можуть упереджено ставитися до його особи.

Тим часом двадцять постраждалих, які проходять у справі, навряд чи мають бажання їздити в інші міста. Нагадаємо, що напередодні трагедії Степан Слука звернувся до директорів шкіл із пропозицією організувати масовий перегляд касового двосерійного фільму “Армагедон”. Деякі школи погодилися. Планувалися два перегляди кінофільму. Перший сеанс розпочався об 11.30. Початок другого планувався на 14.00.

Хоча дітей супроводжували вчителі, перед початком другого сеансу ситуація вийшла з-під контролю. Потоки тих, хто вже переглянув фільм, і тих, хто тільки прагнув потрапити на кіносеанс, зіштовхнулися. Загалом, фоє могло вмістити близько трьохсот осіб, але дітей було, за одними даними, п’ятсот, за іншими – сімсот. У тісняві загинули Андрій Антонюк (учень 7-о класу), Ольга Пенчак (учениця 6-о класу), Павло Блащук і Василь Павлів (учні 9-о класу). У реанімаційне відділення тоді потрапило ще п’ятеро дітей. У найбільш критичному стані перебувала шестикласниця Галина Кривова, яка кілька місяців пролежала в комі. Найменшому з постраждалих – Віталикові Азарову – виповнилося на той час лише шість років. Інший хлопчик – шестикласник Володимир Гуменюк – лише на третій день зміг самостійно дихати. Ледве привели до тями семикласника Антона Іващенка та дев’ятикласника Юрія Басова. Ще шестеро отримали медичну допомогу у травматологічному та нейрохірургічному відділеннях.

Варто зазначити, що батьки школярів, прийшовши на судове слухання, були обурені, що їхніх неповнолітніх дітей викликають як свідків, а тим часом зовсім не пропонують свідчити дорослим, котрі теж перебували у приміщенні кінотеатру.

Досі кулуарами блукає думка, мовляв, діти самі винні в тому, що сталося. До цього поступово привчали з перших днів. Дехто намагався звинуватити самих дітей. Мовляв, ті були надто невиховані та неконтрольовані. Коли ж ця версія не пройшла, копати почали глибше і звинувачувати взялися директорів шкіл і їхніх заступників.

Тоді ж, згідно з висновками комісії
управління освіти Львівської облдержадміністрації, за наказом завідувача Червоноградського міського відділу освіти Богдана Павлівського, у грудні 1998 року були звільнені з посад Галина Чекіль (директор спеціалізованої ЗОШ №8) і Світлана Горова (директор ЗОШ №5). Позбулися місця праці й завучі згаданих шкіл, а також середньої школи №3. Комісія дійшла висновку, що ці люди, згідно зі статтею 1 Закону України “Про працю”, вчинили “одноразове грубе порушення трудових обов’язків, що спричинили травмування учнів і травмування зі смертельними наслідками”, за що і мають нести відповідальність.

Проте на такі санкції управління освіти неоднозначною виявилася реакція батьків тих учнів, котрі вчаться в цих школах. Вони стали на захист директорів і, зібравши підписи, скерували до Міністерства освіти України, управління освіти облдержадміністрації, обласної прокуратури та міськвиконкому звернення з проханням об’єктивно розглянути причини трагедії.
Батьки не погодилися, що головні винуватці трагедії – адміністрація та вчителі шкіл. У зверненні вони наголошували, що культпохід у кінотеатр організував міський відділ освіти, а не дирекції шкіл. Однак, згідно з висновками комісії облдержадміністрації, міськвідділ освіти лише дав дозвіл на перегляд дітьми фільму. Тобто цю акцію нібито ініціювали все-таки директори шкіл.

Дехто зі звільнених освітян не погодився з таким рішенням і оскаржив його в суді, після чого був поновлений на роботі. Лише завуч СШ №8 звільнилася за власним бажанням. Про це повідомила “Поступ” колишня голова комісії обласного управління освіти Львівської облдержадміністрації Орися Дуда. Вона зазначила, що, фактично, їхньої вини у трагедії, яка сталась у кінотеатрі, не було. На її думку, якби все було належно організовано в кінотеатрі, то трагедії можна було б уникнути.

Слід зазначити, що численні комісії, які розслідували обставини трагедії, сходяться на думці, що її причиною стало грубе порушення правил безпеки працівниками кінотеатру та незадовільна організація походу учнів. Однак винуватців буде названо лише на суді. Тим часом голова Червоноградського суду Сергій Скавронський, зачитавши клопотання про бажання Степана Слуки усунути його від слухання справи, відклав її на наступний тиждень.

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз

 

магазин сейф дверей екатеринбург