BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 ЛЮТОГО 2001 року |

Помилка прокурора

Генпрокурор Михайло Потебенько публічно відмовився від звіту у Верховній Раді. У нього є неспростовні докази корумпованості багатьох депутатів, які вимагають його відставки

НА ВОДАХ

Олексій ШЕВЧЕНКО

Учора спокій Генпрокурора Михайла Потебенька, який зараз перебуває на водах у Трускавці, порушили незвичайні відвідувачі. Члени громадського комітету “За правду!”, організованого нещодавно у Львові для пришвидшення розслідування у справі Ґонґадзе, вирішили делікатно поцікавитися станом здоров’я Генпрокурора і для швидшого одужання передати йому гостинці – фрукти, кефір і домашню консервацію.

...У Трускавці на гостей Генпрокурора чекали. Про це свідчили і посилені наряди міліції біля входу на територію санаторію “Кришталевий палац”, і численні люди у цивільному з раціями, і навіть те, що якийсь несвідомий працівник ДАІ спробував не пропустити у Трускавець автобус із членами Громадського комітету “За правду!”, які приїхали у супроводі журналістів. На щастя, все обійшлося без будь-яких інцидентів. Михайло Потебенько від гостинців відмовився, однак поговорити був не проти і навіть влаштував для журналістів імпровізовану прес-конференцію.

Найбільше журналістів цікавила реакція Потебенька на заяву його заступника Олексія Баганця, який у середу повідомив, що не вбачає складу злочину в записаних майором Мельниченком розмовах про Георгія Ґонґадзе, які нібито вели Леонід Кучма, Володимир Литвин і Юрій Кравченко. Також було цікаво дізнатися, коли Генпрокурор нарешті виступить зі звітом перед Верховною Радою про хід розслідування резонансних справ – “касетного скандалу” і зникнення Ґонґадзе.

“Я сам підбирав собі заступника, і тому цілком задоволений роботою Баганця”, – заявив Михайло Потебенько, додавши при цьому, що він зараз перебуває на відпочинку, а тому нібито є відірваним від справ і не дуже стежить за повідомленнями преси. А щодо звіту у Верховній Раді, на якому зараз так наполягають депутати, то Генпрокурор сказав: “Я повинен особисто показати приклад, яким чином треба поважати закон. Якщо сьогодні Генерального прокурора призначає Президент, то й звітуватися я повинен лише перед ним. А депутати не мають права давати мені вказівки. Це суперечить Конституції”.

Крім цього, Михайло Потебенько спростував усі чутки про його майбутню відставку. Він вважає, що для цього зараз немає жодних підстав. А багато галасу навколо цього, на думку Генпрокурора, – не що інше, як інспірація тих, кому ця відставка може бути вигідною. “Такі люди, як, наприклад, Юлія Тимошенко, хочуть скомпрометувати мене для захисту своїх інтересів”, – переконаний Генпрокурор.

На запитання кореспондента “Поступу”, чи вдалий час Генпрокурор обрав для своєї відпустки (зважаючи на останні події, що розгортаються зараз навколо “касетного скандалу” і “справи Ґонґадзе”), Михайло Потебенько відповів: “Я є і буду поза політикою. Нехай там політики вирішують свої питання самі, а мене цікавить лише правопорядок у державі. Мені просто хочеться відпочити. Раз на рік я маю на це право. І, до речі, приїхав я сюди не на 45 днів, як передали деякі ЗМІ, а лише на 12. Уже наступної п’ятниці я повернуся на роботу”.

Наостанку Генпрокурор пообіцяв, що і надалі – не покладаючи рук – захищатиме законність у державі та безжально викриватиме всіх нечесних співгромадян. За його словами, він володіє неспростовною інформацією про незаконну діяльність деяких депутатів Верховної Ради, які нібито найбільше вимагають його відставки. Але вже сьогодні відкрити проти них кримінальні справи прокуратурі не дозволяє статус їх депутатської недоторканності. “З часом я розповім правду про всіх, хто того вартий!” – запевнив Михайло Потебенько.

Закінчилася зустріч тим, що Потебенько вирушив на процедури, від яких його відірвали несподівані відвідувачі (кажуть, особливо він полюбляє масаж).
Натомість журналісти і члени комітету “За правду” по-братському розділили фрукти, від яких Генпрокурор так необачно відмовився...

Коментарі читайте на стор. 2

POSTUP - ПОСТУП
№24 (682),
10-11 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Помилка прокурора

ПОГЛЯД
·Тихо у відставку Генпрокуророві піти не дадуть
·З чиєї вини сталася трагедія в Червонограді?
·Неофіти сумління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·У понеділок діти знову вчитимуться
·Компанію "Утел" вважають монополістом
·Зросли обсяги виробництва м"ясопродуктів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Роботу "Львівводоканалу" визнають "недостатньою"
·Утримувати житло будуть за світовими стандартами
·У місті зросла кількість смертей

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Україна напередодні "оксамитової революції"
·Канал "1+1" вимагає відставки голови СБУ

ЕКСКЛЮЗИВ ПОСТУПУ
·Євген Марчук: Мене абсолютно не тревожить те, що буде. Це буде проблемою для інших.

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Естонський прем"єр - скандальний мисливець
·У Святій Землі - знову вибухи
·Австралія будувала атомну бомбу
·Індійці проводять перепис
·Бін Ладен має бомбу?

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Вірус утоми переносять таргани
·Правда про летаргічний сон
·Хропіння може стати причиною зупинки дихання
·Скільки вітамінів потрібно чоловікові і жінці?

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Людина перемогла завдяки руці
·Пінгвіни байдужі до літаків

ГАЛИЦЬКИЙ ПОСТУП
·Покликані творити добро
·Створимо пам"ятник Покрові Пресвятої Богородиці у Львові
·Громадський комітет "За правду" вкупі з газетою "Поступ" поширюють свідому брехню

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Про "маму" Гаррі Поттера
·Джоанн Ровлінг: Гаррі - кволий окулярник
·Роттердам-2001: 330 проектів, щоби презентувати місто

СПОРТ-ПОСТУП
·Тбіліське "Динамо" врятувалося завдяки Каладзе
·Бразилець грав із паспортом загиблого португальця
·Трагедії румунських гравців
·Україна знову без нагород
·Валерій Олександров: "Львів повинен прийняти Кубок Європи"
·Радіо Ініціативу NIKO 102,5 FM слухають ті, хто цікавиться політикою
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Ніколь Кідман і Том Круз