BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9 ЛЮТОГО 2001 року |

Малюнкові листи від Лесі Квик

Виставки комп"ютерної фотографіки у галереї "Гердан"

ПРИСВЯТА

Марта ГАРТЕН

Відома львівська художниця і дизайнер Леся Квик, яка вже представляла у рідному місті свої персональні виставки оригінальної лінеарної графіки в Картинній галереї і чуттєво-колористичного малярства – у галереї “Ґердан”, цього разу вдалася до синтезу цих двох стихій. Здається, вийшло ще оригінальніше. Одне слово, глядача вдалося здивувати не тільки новизною авторської техніки, а й викликати ілюзію, що кожен графічний аркуш є майже приватним посланням до нього особисто.

Зрештою, уже за самою назвою виставки – “Присвячую...” – відчитується це персональне звертання автора до кожного відвідувача камерного виставкового залу на
вул. Руській, 3. Однак, по суті, конкретного адресата виведені через кольоровий принтер графічні аркуші не мають. І хоч Леся Квик присвячувала кожен твір окремій особі, жодна експлікація до представлених на виставці робіт якихось спеціальних дедикацій не має. А отже, ці своєрідні мальовничі листи може читати і розглядати будь-хто.

Як і належить, класика епістолярного жанру супряжена із дещо сентиментальним зберіганням у пам’яті якихось дорогоцінних вражень, – щось на зразок купки поштових конвертів, перев’язаних стрічкою. Так воно є і в Лесі Квик. Старі фотографії, що зафіксували колись певний стан чи настрій, чи обставу – слугують першообразом, який по довгім шляху метаморфоз прибирає дедалі окресленішої композиції. Композиції-відповіді. Поштова стилістика стає лейтмотивом цих романтичних послань, їхньою графологічною характеристикою – неповторний авторський почерк, водяними знаками – приховані натяки.

Захоплена можливостями, які пропонують комп’ютерні програми для обробки візуального зображення, Леся Квик застосовує їх у великій кількості. Дуже різноманітно. І напрочуд винахідливо. Беручи за основу власну графіку або відскановані світлини, художниця викомбіновує фантастичні сюжети, природою своєю схожі на образи з дивовижних сновидінь. Вона домальовує, дотоновує, розфарбовує, забавляється зі шрифтами, лініями, плямами, застосовує перспективні спотворення і гру симетрії, – і все це з таким захопленням, як дитина, якій до рук потрапив калейдоскоп, здатний породжувати безліч композиційних комбінацій із кольорових скелець. Щоправда, забавка Лесі Квик не така вже й простенька. Їй до рук потрапила суперсучасна комп’ютерна техніка, що є в розпорядженні дизайнстудії “ҐерданГрафіка”, де Леся саме працює над розробкою арт-дизайнерських проектів. Але тільки в творчих роботах вона дає повну волю своїй фантазії.

“Таких аркушів у мене дуже багато, – говорить Леся Квик. – Звісно, що на експозиції представлена тільки незначна частинка з того, що я зробила завдяки комп’ютерним засобам. Спершу навіть не планувала виставляти ці аркуші. Просто мене захоплював процес роботи, оволодіння новим інструментарієм. Я навіть гублюся в здогадах, як би мала називатися така синкретична техніка, тому від себе назвала її просто “фотографікою”. Вважаю, що комп’ютер відкриває художникові колосальні перспективи щодо створення графічних образів. Дуже дивуюся, що на наших виставках так мало комп’ютерної графіки. Можливо, для того, щоб приохотити до сучасних напрямів молодше покоління художників, якому в академіях усе ще викладають класичні техніки минулих століть, – я, так би мовити, з пропагандивною метою, погодилася виставити деякі аркуші зі своєї колекції”.

Залишається додати, що ця графічна “пропаганда” всуціль позбавлена будь-якого помпезного монументалізму чи совкової плакатності. Навпаки, кожен виімпровізуваний “лист” промовляє на якихось інтимних регістрах, вільно, відкрито, щиро, радісно. Отже, присвячується всім...

POSTUP - ПОСТУП
№23 (681),
9 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міська рада звернулася до Президента та Верховної Ради
·Стихійний напад на Білий Дім

ПОГЛЯД
·"Львів завжди був попереду подій..."
·Освітяни готуються до страйку
·Смерть шістдесятників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Райони-"двієчники" розпрощаються з головами
·Інноваційні борги шукатимуть правоохоронці
·Транспорт працював екстремально
·КІЛЬКА СЛІВ
·Четвірня новонароджених живе без газу і тепла
·Львівські правоохоронці відшукали зниклого поляка
·Квартири можна придбати в кредит
·"Електрон" вироблятиме сучасні контейнери для сміття

ПОСТУП З КРАЮ
·АРХІВАРІУС
·Що приховують красиві фасади?
·Знову про нічийний будинок
·Генпрокуратура спростувала сама себе
·Іранські перспективи України
·Опозиція замислила імпічмент?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відкрито доступ до таємних архівів
·Росія - загроза №1 для США
·Серби спалили опудало Солани

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·МВФ не дасть Україні 187 мільйонів доларів
·Дорога обіцянка у 5 мільярдів доларів
·Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Зробіть усе, щоб зберегти сім"ю
·Життя, посвячене Богові

АРТ-ПОСТУП
·Сто років юності
·Не сага про Форсайтів
·Малюнкові листи від Лесі Квик
·Хто не знайомий із музикантом року?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Судитися з автогігантами можуть не лише американці
·Якщо не можна, а хочеться...

СПОРТ-ПОСТУП
·Володимир Кличко битиметься з Деріком Джефферсоном
·Афганських боксерів примусили запустити бороди
·Справа про хабарі закрита
·Матч із участю українців знов обслуговуватиме іспанець
·Нарада з проблеми трансферних реформ не дала результатів
·Бекер заплатить 6 мільйонів
·Дружина Сабоніса буде сидіти
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гітара - не фіговий листок
·Свята Брітні?