BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9 ЛЮТОГО 2001 року |

ЕКОНОВИНИ

ПРОДАЖ ОБЛЕНЕРГО ЗНОВУ ПЕРЕНЕСУТЬ

Олександр Базаров, голова правління Credit Suisse First Boston-Україна, банку-радника з продажу шести українських енергопостачальних компаній (обленерго), не виключає чергового перенесення конкурсів з продажу обленерго, якщо не буде задоволено вимог можливих учасників конкурсів до уряду України. Про це він заявив під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань контролю за приватизаційними процесами в ПЕК у Верховній Раді. Однією з основних вимог потенційних учасників конкурсів він назвав прийняття нової методики визначення тарифів на передачу електроенергії, яка забезпечить прибуткову роботу обленерго і повернення вкладених інвестицій.

ІТЕРА ПОСТАЧАТИМЕ ГАЗ УКРАЇНСЬКИМ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯМ

Міжнародну групу компаній (МГК) “Ітера” визнано переможцем конкурсу з постачання газу українським електростанціям за грантом Європейської Комісії на 25 млн. євро. Про це повідомили в представництві Європейської Комісії у Києві. Згідно з умовами договору, “МГК Ітера” поставить 370 млн. кубометрів газу на два енергоблоки Вуглегірської і Запорізької ТЕС потужністю по 800 МВт кожен протягом 28-30 днів. Участь у конкурсі також брали РАТ “Газпром” (РФ), Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” і ЗАТ “ПЕК “Ітера-Україна”. Умови надання гранта передбачають подальше перерахування коштів за електроенергію, вироблену на придбаному за його кошти газі, з рахунка енергоринку на спеціальний рахунок Міністерства палива та енергетики в Держказначействі. Як пояснив заступник міністра палива та енергетики Олександр Светелик, таким чином Єврокомісія збирається пересвідчитися в тому, що кошти гранта будуть використані за призначенням. Всього Єврокомісія планує надати Україні у вигляді грантової допомоги 64 млн. євро.

НІМЕЧЧИНА СТУРБОВАНА МАЛИМ ПРИТОКОМ КОМП’ЮТЕРНИКІВ

Німецька економіка не повинна обмежуватися залученням тільки комп’ютерних спеціалістів-іноземців, якщо хоче залишитися конкурентноспроможною. Про це заявив бундесканцлер ФРН Герхард Шредер. Канцлер виступає за розширення притоку спеціалістів завдяки підключенню представників інших професій і вимагає обговорити цю проблему на комісії з імміграційних питань, повідомив часопис Spiegel. Як відомо, торік уряд ФРН почав програму з залучення іноземних спеціалістів-комп’ютерників на базі Green Card, що дає право на роботу в Німеччині протягом 5 років. Тим часом, за даними Spiegel, замість 20 тисяч іноземних спеціалістів торік у Німеччину приїхало всього 4 тисячі. “Через низку причин Німеччину поки що не можна назвати бажаною метою для залучення спеціалістів, які хотіли б тут жити і заробляти гроші”, – говорить представник комісії з імміграції Райнер Мюнц. Зокрема, недостатній термін дії Green Card, який обмежений 5 роками. Крім того, за словами Мюнца, канцлер Шредер сам створює перешкоди на шляху іноземців, вимагаючи, щоб дія Green Card стосовно східноєвропейських країн поширювалася тільки на членів ЄС.

КОМПАНІЮ DE BEERS КУПУЮТЬ БРИТАНЦІ

Відома південноафриканська діамантова компанія De Beers збирається продати свої акції лондонській компанії Anglo American Plc., яка теж працює на діамантовому ринку, повідомила Бі-Бі-Сі. Вартість майбутньої угоди становитиме 16 мільярдів доларів, причому одна акція De Beers коштуватиме 40 доларів. У цій операції, крім Anglo American, бере участь також родина Оппенгеймерів з Південної Африки, яка свого часу вклала кошти в обидві діамантові компанії, та уряд Ботсвани, який на паях із De Beers бере участь у розробці кількох діамантових родовищ. Завдяки цій операції обом компаніям вдасться разом розв’язати складний вузол своїх фінансових відносин. Проте дрібні власники акцій De Beers не схвалюють цієї угоди, вважаючи, що вона призведе до знецінення їхніх акцій. Крім того, від переведення активів De Beers у Лондон постраждає престиж Йоганнесбурзької фондової біржі, яка втратить одного зі своїх найбільших гравців.

POSTUP - ПОСТУП
№23 (681),
9 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міська рада звернулася до Президента та Верховної Ради
·Стихійний напад на Білий Дім

ПОГЛЯД
·"Львів завжди був попереду подій..."
·Освітяни готуються до страйку
·Смерть шістдесятників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Райони-"двієчники" розпрощаються з головами
·Інноваційні борги шукатимуть правоохоронці
·Транспорт працював екстремально
·КІЛЬКА СЛІВ
·Четвірня новонароджених живе без газу і тепла
·Львівські правоохоронці відшукали зниклого поляка
·Квартири можна придбати в кредит
·"Електрон" вироблятиме сучасні контейнери для сміття

ПОСТУП З КРАЮ
·АРХІВАРІУС
·Що приховують красиві фасади?
·Знову про нічийний будинок
·Генпрокуратура спростувала сама себе
·Іранські перспективи України
·Опозиція замислила імпічмент?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відкрито доступ до таємних архівів
·Росія - загроза №1 для США
·Серби спалили опудало Солани

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·МВФ не дасть Україні 187 мільйонів доларів
·Дорога обіцянка у 5 мільярдів доларів
·Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Зробіть усе, щоб зберегти сім"ю
·Життя, посвячене Богові

АРТ-ПОСТУП
·Сто років юності
·Не сага про Форсайтів
·Малюнкові листи від Лесі Квик
·Хто не знайомий із музикантом року?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Судитися з автогігантами можуть не лише американці
·Якщо не можна, а хочеться...

СПОРТ-ПОСТУП
·Володимир Кличко битиметься з Деріком Джефферсоном
·Афганських боксерів примусили запустити бороди
·Справа про хабарі закрита
·Матч із участю українців знов обслуговуватиме іспанець
·Нарада з проблеми трансферних реформ не дала результатів
·Бекер заплатить 6 мільйонів
·Дружина Сабоніса буде сидіти
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гітара - не фіговий листок
·Свята Брітні?