BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9 ЛЮТОГО 2001 року |

Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств

ЦІННІ ПАПЕРИ

Остап ДРОЗДОВ, Василь СКРІБА

До п’ятиріччя свого існування, яке випадає якраз на 8 лютого, територіальне управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку підійшло з неоднозначними почуттями. Як зізналася на вчорашній імпрезі з цього приводу в готелі “Супутник” голова управління Діана Савицька, хороші показники, безумовно, тішать, але стан ринку цінних паперів – зовсім ні.

На Львівщині зараз діє 1091 акціонерне товариство, що є показовою цифрою порівняно з іншими областями. Окрім того, ми маємо двох зберігачів (ліцензовані банківські структури) і 14 незалежних реєстраторів переходу майна у власність, а також їх галузеву асоціацію. Із восьми інвестиційних компаній п’ять є стабільно потужними. Відтак можна говорити про непоганий рівень акціонерної культури Галичини. “Непоганий, але недостатній, – переконана Діана Савицька. – До того ж, відчутна тенденція до того, що намагання комісії встановити чіткі правила гри на фондовому ринку суперечать проблемі легалізації власника. Ми закликаємо, щоби голова правління мав хоча б 25% акцій підприємства, а не так, як є тепер. Досі нема закону про акціонерні товариства. Жоден вуз, крім Інституту менеджменту, не готує фахівців із фондового ринку. Цей ринок залишається малоорганізованим, непрозорим і неврегульованим. Окрім того, теперішні акціонери виросли із того часу, де не було поняття власності, відтак виховувати освіченого акціонера теж є нагальною справою”.

Так сталося, що територіальне управління Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку з першого дня діяльності почало виконувати роль “даху” для новостворених акціонерних компаній. Головно доводилося захищатися від... правоохоронних органів, які, м’яко кажучи, не вельми орієнтувалися в цій царині. Як зазначив керівник основного партнера комісії – обласного управління Фонду держмайна України – Степан Давимука, тривожними є намагання змінити власників успішних компаній руками податкової адміністрації та державних органів. Тому наразі відносини держкомісії з міліцією і податковою є ніякими, зате обласну прокуратуру, Антимонопольний комітет, арбітражний суд, Фонд держмайна, нотаріат можна зарахувати до служб співпраці з “новими підприємствами-мільйонерами”. Внаслідок цього Львівщина уникнула гучних скандалів навколо пірамід і фірм-зайд.

Результатом зустрічі найсумлінніших учасників ринку цінних паперів було те, що п’ятиріччя комісії, покликаної запроваджувати цивілізовані правила гри на ньому, зобов’язує всіх працювати ще більш плідно. І не тільки для себе.

В ексклюзивному інтерв’ю “Поступу” заступник начальника Львівського обласного управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Андрій Сітарчук сказав, що серед напрямів, у яких комісія працюватиме в майбутньому, провідним буде “сприяння таким обставинам, за яких до нас би прийшов інвестор – і вітчизняний, й іноземний”.

Проте, за словами Андрія Сітарчука, є певні проблеми, які ускладнюють досягнення такої мети, оскільки ринок цінних паперів і в області, і загалом у державі є недостатньо організованим. Так, з усієї кількості операцій з обігу цінних паперів на вторинному ринку десь трохи більше 10% відбуваються на організованому ринку, тобто через біржі і торговельні системи. Усе решта пішло так: “Ви – мені, я – комусь”, – і так далі. За такої ситуації неможливо встановити справжню ціну акцій того чи іншого підприємства.

Андрій Сітарчук підтвердив також інформацію про те, що невідома компанія скуповує акції всіх львівських хлібопекарень.

Коментуючи цей факт, він сказав, що це – черговий перерозподіл власності.
Хтось займається нафтою, хтось – газом. Тепер же хтось хоче серйозно зайнятися хлібом – товаром, що приносить виробникові готівку щодня.

Андрій Сітарчук не уточнив, хто саме займається цим скуповуванням, однак вказав, що це робиться через торговців цінними паперами, і запевнив, що в цьому немає нічого страшного – за умови, що акції скуповує стратегічний інвестор.

POSTUP - ПОСТУП
№23 (681),
9 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міська рада звернулася до Президента та Верховної Ради
·Стихійний напад на Білий Дім

ПОГЛЯД
·"Львів завжди був попереду подій..."
·Освітяни готуються до страйку
·Смерть шістдесятників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Райони-"двієчники" розпрощаються з головами
·Інноваційні борги шукатимуть правоохоронці
·Транспорт працював екстремально
·КІЛЬКА СЛІВ
·Четвірня новонароджених живе без газу і тепла
·Львівські правоохоронці відшукали зниклого поляка
·Квартири можна придбати в кредит
·"Електрон" вироблятиме сучасні контейнери для сміття

ПОСТУП З КРАЮ
·АРХІВАРІУС
·Що приховують красиві фасади?
·Знову про нічийний будинок
·Генпрокуратура спростувала сама себе
·Іранські перспективи України
·Опозиція замислила імпічмент?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відкрито доступ до таємних архівів
·Росія - загроза №1 для США
·Серби спалили опудало Солани

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·МВФ не дасть Україні 187 мільйонів доларів
·Дорога обіцянка у 5 мільярдів доларів
·Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Зробіть усе, щоб зберегти сім"ю
·Життя, посвячене Богові

АРТ-ПОСТУП
·Сто років юності
·Не сага про Форсайтів
·Малюнкові листи від Лесі Квик
·Хто не знайомий із музикантом року?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Судитися з автогігантами можуть не лише американці
·Якщо не можна, а хочеться...

СПОРТ-ПОСТУП
·Володимир Кличко битиметься з Деріком Джефферсоном
·Афганських боксерів примусили запустити бороди
·Справа про хабарі закрита
·Матч із участю українців знов обслуговуватиме іспанець
·Нарада з проблеми трансферних реформ не дала результатів
·Бекер заплатить 6 мільйонів
·Дружина Сабоніса буде сидіти
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гітара - не фіговий листок
·Свята Брітні?