BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9 ЛЮТОГО 2001 року |

Знову про нічийний будинок

Частина 2 або холодні вечори на Хуторівці, 4а

СОЦІАЛКА

Іван ТРОЯН

У той час як вулиці Львова біліють від лютневого снігу, в будинку по Демнянській, 4а – холодно. І, здається, ніхто цим не переймається.
Ми продовжуємо серію публікацій про будинок, розташований за адресою Демнянська,4а, що вже починає бути більш відомий як “нічийний будинок”.
Нагадаємо, що у попередній публікації (“Нічийний будинок”, “Поступ”, 2000 р., 11 листопада) йшлося про те, що у нашому місті є такий-от 9-поверховий будинок, який, по суті, не має власника, оскільки жодна структура не визнає його своїм. А в будинку не працює ліфт, уже 4 роки немає теплої води, його мешканці змушені платити за газ і електроенергію за промисловим тарифом, позбавлені права на субсидії, а взимку ще й залишаються без опалення. Далі ми видрукували відкритий лист мешканців цього будинку із кількома запитаннями до керівника ініціативної групи з його будівництва і правонаступника всіх зобов’язань щодо нього – директора Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (ДНДІІІ) п. Грицика В. В.
Надворі лютий, а мешканці “нічийного будинку”, як і прогнозувалося, живуть без опалення. Тому ми звернулися до тих, хто так чи інакше має стосунок до цього будинку, аби вони висловили своє занепокоєння тим, що люди, які у ньому живуть, позбавлені тепла.

Володимир Панасюк, директор Фізико-механічного інституту (ФМІ), на замовлення якого будинок був збудований і зданий у 1994 році в експлуатацію, сказав, що дуже стурбований тим, що співробітники його інституту (більшість мешканців будинку працюють у ФМІ) живуть без тепла, проте додав, що будинок цей не перебуває на балансі ФМІ. Він пояснив це тим, що його спорудженням займався не так інститут, як його, директора, заступник, той самий
п. Грицик В. В. І коли той перейшов на інше місце роботи (в ДНДІІІ на посаду директора), то забрав із собою всю документацію, що стосувалася будинку. Відтак, на його думку, саме ДНДІІІ мав би обслуговувати “нічийний будинок”, у т. ч. вирішувати питання його теплопостачання.

Директор ПП “Смоляр” Роман Ковалик, підприємство якого, згідно з угодою з ДНДІІІ, займається обслуговуванням будинку, відразу ж зазначив, що якраз у тій угоді обумовлено все, крім опалення. На прохання ж уточнити, чи справді “Смоляр” не займається питанням опалення будинку по вул. Демнянська, 4а, він відповів, цитуємо: “Ні, але так-як зараз йде тенденція, що за тепло через ЖЕКи всі, то я згодився все це запустити через мою фірму. В принципі, всі документи готові для включення опалення”.

Він також розповів, що тимчасова котельня, яка мала би забезпечувати мешканців будинку теплом до того часу, як він буде підключений до теплотраси, готова до ввімкнення. Для того ж, щоб її ввімкнути, мешканці будинку повинні всього лише заплатити наперед за газопостачання цієї котельні 4158 гривень. У розмові Роман Ковалик також згадав про те, що 17 квартир “нічийного будинку” мають індивідуальне опалення, проти якого буцімто виступають представники тепломережі, яка проводить теплотрасу. “Коротко кажучи, там купа проблем по теплу, тому я на місці людей просто підключився б зараз тимчасово до тієї існуючої котельні, щоби ту зиму перезимувати,” – порадив він.

У “Львівгазі” начальник відділу, що відповідає за Франківський район, – Олег Босий, підкресливши, що без офіційного запиту він не уповноважений відповідати на наші запитання стосовно теплозабезпечення “нічийного будинку”, сказав, що у його мешканців “боргів є повно” і “навіть за плитку вони вже не платять”. От.

Голова держадміністрації Франківського району Борис Колос почав з розставляння крапок над “і”, сказавши, що будинок на Демнянській, 4а – це власність
В. В. Грицика, і тому райдержадміністрація, так би мовити, тут ні до чого. Однак він засвідчив у розмові, що знає про будинок все або ж майже все. За його словами, від підключення до теплотраси мешканці будинку відмовилися, бо за нього треба комусь заплатити, а вони вже собі “поробили індивідуальне опалення в хатах”. А для того, щоби у всіх було тепло, їм треба заплатити за газ, і тоді котельню, яка у цілком дієвому стані, їм включать. Щоправда, він не сказав, яким чином мешканці повинні забезпечити собі теплу воду, бо, згідно зі свідченнями мешканців будинку, потужності котельні не вистачає навіть на те, щоб забезпечити у квартирах нормальну температуру (минулого року, коли батареї були ще теплими, на нижніх поверхах температура взимку рідко сягала +10).

Ми, звичайно, хотіли поспілкуватися й зі самим п. Грициком В. В., якого всі наші співрозмовники називали власником будинку, однак навіть після численних спроб нам так і не вдалося застати його на робочому місці. Згідно з останньою інформацією, він перебуває у відрядженні. Що ж, думаємо, коли п. Грицик В. В. повернеться, то більш конкретно розповість, чому мешканці його будинку живуть взимку без тепла – і що він зробить, щоби хоча б наступної зими воно у них було.

POSTUP - ПОСТУП
№23 (681),
9 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міська рада звернулася до Президента та Верховної Ради
·Стихійний напад на Білий Дім

ПОГЛЯД
·"Львів завжди був попереду подій..."
·Освітяни готуються до страйку
·Смерть шістдесятників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Райони-"двієчники" розпрощаються з головами
·Інноваційні борги шукатимуть правоохоронці
·Транспорт працював екстремально
·КІЛЬКА СЛІВ
·Четвірня новонароджених живе без газу і тепла
·Львівські правоохоронці відшукали зниклого поляка
·Квартири можна придбати в кредит
·"Електрон" вироблятиме сучасні контейнери для сміття

ПОСТУП З КРАЮ
·АРХІВАРІУС
·Що приховують красиві фасади?
·Знову про нічийний будинок
·Генпрокуратура спростувала сама себе
·Іранські перспективи України
·Опозиція замислила імпічмент?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відкрито доступ до таємних архівів
·Росія - загроза №1 для США
·Серби спалили опудало Солани

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·МВФ не дасть Україні 187 мільйонів доларів
·Дорога обіцянка у 5 мільярдів доларів
·Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Зробіть усе, щоб зберегти сім"ю
·Життя, посвячене Богові

АРТ-ПОСТУП
·Сто років юності
·Не сага про Форсайтів
·Малюнкові листи від Лесі Квик
·Хто не знайомий із музикантом року?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Судитися з автогігантами можуть не лише американці
·Якщо не можна, а хочеться...

СПОРТ-ПОСТУП
·Володимир Кличко битиметься з Деріком Джефферсоном
·Афганських боксерів примусили запустити бороди
·Справа про хабарі закрита
·Матч із участю українців знов обслуговуватиме іспанець
·Нарада з проблеми трансферних реформ не дала результатів
·Бекер заплатить 6 мільйонів
·Дружина Сабоніса буде сидіти
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гітара - не фіговий листок
·Свята Брітні?