BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 9 ЛЮТОГО 2001 року |

НОВИНКИ

Німецький концерн BMW має намір побудувати в Естонії новий завод, який займатиметься збиранням автомобілів. Принаймні, про це повідомляється в прес-релізі концерну. Новий завод, вартість якого оцінюється в 1 млрд. німецьких марок, що складає 475 млн. доларів, імовірно буде побудований у районі порту Мууга, розташованого неподалік Таллінну. Найцікавіше, що майбутній будівельний майданчик заводу розташовано у зоні вільної торгівлі, де, відповідно до недавно прийнятого закону, прибуток, інвестований у виробництво, не обкладається корпоративним податком. Передбачається, що завод надасть 2,5 тисячі робочих місць.

Компанія Aston Martin поспішає повільно, і минулий рік став рекордним для неї за кількістю проданих автомобілів. Уперше за 87 років існування компанії число продажу склало 1 000 автомобілів на рік, при цьому 70 відсотків автомобілів пішло на експорт, з них 300 – у Північну Америку. До автомобілів цієї компанії справді більше пасує слово “примірник”. З усієї безлічі моделей автомобілів Aston Martin, практично усі мають дві зовсім несумісні ціни: за каталогом і реальну. Як правило, остання набагато перевищує першу. Це пов’язано з тим, що більше, ніж половина деталей в автомобілі збирається відповідно до вимог замовника.

Боротьба за екологію у США набирає неймовірних обертів. Уже зараз екологічні організації намагаються навіть вплинути на напрямок подальшого розвитку автомобільних корпорацій. У цьому плані особливо вражає кампанія про заборону дизельних двигунів і заміну їх до 2010 року на двигуни, що використовують альтернативні види палива. Але якщо останню вимогу можна розглядати наразі лише у фантастичній площині, то інші ініціативи “зелених” здійсненніші.
Справа в тому, що, починаючи з 1993 року, у країні ведуться постійні заміри вмісту шкідливих речовин у навколишньому середовищі. Звіти публікуються в різних виданнях. Як правило, це порівняльні публікації, що наводять статистичні дані про співвідношення шкідливих речовин в атмосфері за різні проміжки часу. Більше того, нова ідея екологів полягає в тому, аби передавати дані про забруднення повітря щогодини, як це робиться, наприклад, із прогнозом погоди.

Цікавим шляхом пішли іспанські виробники автомобілів. До пошуку нових ідей їх підштовхнуло постійне зростання ціни на бензин. Ідея проста: нова машина працює на стисненому повітрі. Однієї заправки стисненим повітрям вистачає на 10 годин поїздки без зупинки. Швидкість “пневматичного автомобіля” дуже пристойна – до 100 кілометрів на годину. І така машина зовсім не забруднює навколишнього середовища. Більше того, двигун автомобіля не має потреби у змащенні й охолодженні, а для кондиціонера і гальм використовується відпрацьоване повітря. Вартість машини менше, ніж 10 тисяч доларів. Єдине “але” – заправка стисненим повітрям займає 3-4 години. Можливо, згодом цю проблему буде вирішено, і тоді прийде кінець їдким вихлопам.

У лютому в американських магазинах з’являться протиугінні системи нового покоління виробництва фірм Clarion, Omega і Audiovox. Вони зможуть давати сигнал на телефон господаря, посилати повідомлення на пейджер і активувати будь-який інший портативний прилад у момент, коли сигналізація відключиться.
Охоронна система фірми Televoke спроможна послати на комп’ютер повідомлення про місце перебування викраденої машини в будь-якій місцині земної кулі.
Стартова ціна приладів, мабуть, становитиме
595 доларів – при гарантійному безкоштовному обслуговуванні протягом року по всій території США. Поліція, однак, не вважає нові системи панацеєю від викрадень. Для професіонала усі ці нововведення не перешкода, оскільки в тому випадку, коли автозлодій не може розблокувати сигналізацію, він застосує тягач. Злодія не зупинить жодна техніка, адже викрадена нова машина приносить величезний прибуток. Що ж стосується локації місця перебування машини, то достатньо обгорнути антену спеціальною фольгою, і авта не знайдуть. Раніше поліція кожного міста знала, де розташовано ринок, на якому торгують краденими машинами і запчастинами. Тепер це – розгалужені мережі, де продають не лише товар “місцевого викрадення”, але і привезений з-за кордону.

POSTUP - ПОСТУП
№23 (681),
9 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Міська рада звернулася до Президента та Верховної Ради
·Стихійний напад на Білий Дім

ПОГЛЯД
·"Львів завжди був попереду подій..."
·Освітяни готуються до страйку
·Смерть шістдесятників

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Райони-"двієчники" розпрощаються з головами
·Інноваційні борги шукатимуть правоохоронці
·Транспорт працював екстремально
·КІЛЬКА СЛІВ
·Четвірня новонароджених живе без газу і тепла
·Львівські правоохоронці відшукали зниклого поляка
·Квартири можна придбати в кредит
·"Електрон" вироблятиме сучасні контейнери для сміття

ПОСТУП З КРАЮ
·АРХІВАРІУС
·Що приховують красиві фасади?
·Знову про нічийний будинок
·Генпрокуратура спростувала сама себе
·Іранські перспективи України
·Опозиція замислила імпічмент?
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відкрито доступ до таємних архівів
·Росія - загроза №1 для США
·Серби спалили опудало Солани

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·МВФ не дасть Україні 187 мільйонів доларів
·Дорога обіцянка у 5 мільярдів доларів
·Податкові служби намагаються усувати власників успішних підприємств
·ЕКОНОВИНИ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Зробіть усе, щоб зберегти сім"ю
·Життя, посвячене Богові

АРТ-ПОСТУП
·Сто років юності
·Не сага про Форсайтів
·Малюнкові листи від Лесі Квик
·Хто не знайомий із музикантом року?

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Судитися з автогігантами можуть не лише американці
·Якщо не можна, а хочеться...

СПОРТ-ПОСТУП
·Володимир Кличко битиметься з Деріком Джефферсоном
·Афганських боксерів примусили запустити бороди
·Справа про хабарі закрита
·Матч із участю українців знов обслуговуватиме іспанець
·Нарада з проблеми трансферних реформ не дала результатів
·Бекер заплатить 6 мільйонів
·Дружина Сабоніса буде сидіти
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Гітара - не фіговий листок
·Свята Брітні?