BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8-14 ЛЮТОГО 2001 року |

Намисто Тутанхамона

КЛУБ КОМІСАРА БОНЦЯ

На початку 20-х років у Львові, на території Стрийського парку повстали знамениті Східні Торги. Відбувалися вони на початку вересня, притягаючи підприємців мало не з цілого світу, а впродовж року у павільйонах Торгів і в Палаці Штуки проводилися розмаїті мистецькі імпрези, виставки та інші атракції. Найбільшою подією зими 193* року стала виставка давньоєгипетських старожитностей. Зокрема, у центральному залі Палацу Штуки було виставлено безцінне золоте намисто з гробівця Тутанхамона. Зваживши на те, що сей раритет притягне не тільки шанувальників мистецтва, а й кримінальників, Палац було обладнано найновітнішою системою сигналізації. Варто було зачепити скляну вітрину, коли вмикалася сирена. Крім постійної охорони, при Палаці чергувало кілька поліціянтів, серед яких був і Франьо Мулик з команди комісара Бонця. Урочисте відкриття, на якому була присутня ціла львівська “сметанка”, відбулося напередодні, а того дня виставка відкрилася для відвідувачів. Екскурсантів запускали невеличкими групками під пильнним оком охорони. І раптом Мулик помітив, що до другої групи замішався вельми неприємий осібник. Він був п’яний як чіп і раз у раз переривав розповідь екскурсовода голосною гикавкою.

– Гей, пане Моркотуне, – штурхнув Мулик начальника охорони. – А того “мистецтвознавця” слід би притримати, аби не тинявся серед публічности в такому вигляді.

– Та дідько з ним! – поблажливо відмахнувся Моркотун. – Най заходить. А мо’, серед витворів штуки красної акурат витверезиться.

Та Мулик як у воду дивився. Тільки-но екскурсія полишила центральну залю з давньоєгипетською атракцією, коли відчайдушно завила сирена. За кілька секунд охоронці і поліціянти були на місці і виявили таку картину: вітрину було розбито на друзки, а попід нею валявся горезвісний п’яничка. У лівій руці він міцно стискав безцінний раритет, а правою не менш міцно тулив до грудей порожню пляшку з-під горілки Бачевського.

– Яй! – заволав Мулик, розтискаючи пальці грабіжника. – Виставка лишень відкрилася, а ми вже маємо таку ґранду. А Палацом чигає купа журналістів. Казав я, аби його не пускати!

– Та ж усе обійшлося, – стурбовано белькотів Моркотун. – Нумо замкнемо центральну залю і оголосимо, жи то сигналізація вийшла з ладу. Ніхто ніц і не запідозрить. А за півгодини знову відкриємо вступ. – А що робити з тотим грабіжником? Слід би його забрати до комісаріату і скласти протокола.

– Та який то, до холєри, грабіжник? То звиклий клепарівський батяр, який перехляв гари і утнув не дуже вдалого ґеца. Пане Мулику, не робіт мені прикрости, бо за півроку маю стати емеритом. Зара ми того пташка вкладемо у службовій комірчині, а надвечір ви його заберете, га?

– Ну гаразд, – зглянувся Мулик. Горе-грабіжника затягли до службової комірчини і повернулися на свої пости. Лише перед самим закриттям Мулик спромігся зателефонувати до комісаріату і повідомити шефа про ранішній інцидент.

– Ви його не впустили, Мулику? – не на жарт стривожився комісар Бонцьо. – Вважайте, аби не втік, я вже їду!

Та коли комісар прибув на місце, комірчина виявилася порожнісенькою.

– Як ви таке припустили! – вхопився за голову Бонцьо. – Де його теперка шукати?

– Та не гнівайтеся, пане комісаре! – виправдовувалися Мулик з Моркотуном. –
То ж був звиклий гультіпака.

– А я маю передчуття, жи ми вляпалися у серйозніший трафунок.

Тут до службового приміщення несміливо застукали, і на порозі постав вуличний фотограф, котрий від рана клацав камерою перед входом до Палацу і тицькав відвідувачам візитівки свого ательє.

– Прошу панства, я рано зазнимкував тамтого п’яницю. Оце вже й знимки поробив.

– Де вони? – вхопився Бонцьо за конверт з фотографіями і тут же охляв у кріслі. – Дідько забирай, та ж то є міжнародний ошуста Бальцер! Пофортунило йому, жи львівські поліцаї такі роззяви.

А ви зрозуміли, що відбулося насправді в Палаці Штуки і в який спосіб Бальцер примудрився натягнути носа пильній охороні? Відповіді наступного четверга.

Відповідь на кримінальну загадку “Украдений пулярес”, уміщену в “Поступі” від 1 лютого: У пуляресі була одна купюра в 50 злотих, одна у 5 і чотири “двозлотувки”.
Л.А.

POSTUP - ПОСТУП
№22 (680),
8-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телефони "Поступу" прослуховують

ПОГЛЯД
·Телефонне право контролю
·"...Кожному гарантується таємниця телефонних розмов..."
·НЕ БІЙСЯ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Західний Буг катастрофічно забруднений
·Залізниця може залишитися без квиткових кас у центрі
·Робітник подав до суду на Президента України
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підприємці потребують захисту свого життя
·Відсутність води викличе спалах захворювань
·На захист прав і свобод людини стає суд

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура пов"язала Лазаренка з "касетним скандалом"
·Перші пологи українських медиків в Індії
·У столиці спалили опудало Президента
·Скандал навколо смерті Сергія Кудрі вичерпано
·Сім кіл Леоніда Кучми
·Чекаючи на кредити МВФ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Боротьба з нелегальною імміграцією посилиться
·Китай сполучено з Тайванем
·На арену виходить "Бульдозер"
·Путін їде в Австрію продавати МиГ-29
·США проти бін Ладена

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Засобом тортур обрали швабру
·Віднині журналісти мають право носити зброю
·Намисто Тутанхамона

АРТ-ПОСТУП
·На стежках світляних...
·З днем народження, "Небо"!
·Львівський митець Мирослав Ягода:

СПОРТ-ПОСТУП
·Ювілейний чемпіонат відбудеться у Львові
·Марадона: знову за старе
·Скільки заробляють українські футболісти
·З життя птахів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Лондоні - лихоманка графіті
·ГОРОСКОП