BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8-14 ЛЮТОГО 2001 року |

США проти бін Ладена

ПРОЦЕС

Іван КОЗАК

У США розпочалися судові слухання у справі терактів щодо посольств США в Кенії і Танзанії у 1998 році. Тоді в результаті вибухів загинуло 224 особи, у тому числі – 12 громадян США, і тисячі осіб було поранено. В організації терактів звинувачують саудівського мільйонера Усаму бін Ладена, який зараз переховується в Афганістані, а на лаві підсудних опинилися четверо осіб, яких слідство вважає безпосередніми виконавцями вибухів.

Судові слухання триватимуть кілька місяців. Суд має заслухати близько 100 свідків зі шести країн світу. До списку звинувачених прокуратура включила 22 особи, причому конкретне місце перебування 13 з них, у тому числі й самого бін Ладена, є невідомим. Бін Ладен наразі переховується в Афганістані під захистом руху “Талібан”. В Америці його називають терористом № 1 і вважають лідером кількох терористичних груп, які борються з неісламськими урядами.

Прокурор Поль Батлер, відкриваючи засідання, заявив, що люди, звинувачені ним, діяли за наказом Усами бін Ладена, а їхньою метою було знищити американців. Двом із чотирьох обвинувачуваних загрожують смертні вироки, а двох інших можуть засудити на тривалі терміни. Однак адвокати твердять, що суд проходить несправедливо, а їхні клієнти страждають лише через те, що свого часу були пов’язані з бін Ладеном. Адвокати вважають, що переконливих доказів в обвинувачів майже немає. Сем Шмідт, захисник одного з підозрюваних, визнав, що його клієнт працював секретарем бін Ладена, але заявив, що він був звичайним підприємцем і “обговорював зі своїм шефом лише проблеми бізнесу”.
Ще один захисник, клієнт якого обвинувачується у виготовленні вибухових речовин, твердить, що його підзахисний міг не здогадуватися, для чого призначалася вибухівка

Однак головне завдання американської феміди – довести, що саме бін Ладен причетний до вибухів посольств США у Кенії та Танзанії. Тож у відповідь на теракти США свого часу завдали ударів по цілях у Судані та в Афганістані, де, за їхніми даними, нібито переховувався терорист №1. Бін Ладена тоді вбити не вдалося, однак у Судані було зруйновано фармацевтичну фабрику, яка... виконувала замовлення для ООН. Єдиним приводом для її знищення було те, що один із її власників був приятелем бін Ладена. А в Афганістані удари були завдані по нібито навчальних центрах із підготовки терористів, які організував Усама бін Ладен. Крім того, Афганістан звинувачують у виробництві наркотиків, а щодо виготовлення наркотичних речовин опійної групи ця країна зараз вийшла на перше місце у світі: там діють близько ста наркоугруповань.
Тому, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН №1333 від 19 грудня 2000 року, було введено додаткові санкції щодо афганського руху “Талібан”, який нині контролює 95% території країни. Це, до речі, чи не єдина міжнародна акція, в реалізації якої Росія і США демонструють цілковите порозуміння. Москва звинувачує “Талібан” у підтримці чеченських сепаратистів, а також бойовиків Ісламського руху Узбекистану. Врешті-решт, від Талібану відвернувся навіть найвірніший союзник – Пакистан. Представник пакистанського МЗС Мохаммад Ріяз заявив, що Ісламабад виконуватиме всі резолюції ООН, головною з яких є введення ембарго на постачання зброї для Кабула.

“Талібан”, надаючи притулок бін Ладенові, зробив стратегічну помилку. Адже, попри те, що він контролює переважну територію Афганістану, його так і не визнали за повноправного володаря країни. Тому він врешті-решт і вирішив позбутися саудівського мільйонера. Як повідомила британська The Times, “Талібан” розглядає можливість видачі бін Ладена третім країнам. Міністр закордонних справ “Талібану” Вакіль Ах’яд Мутавакіль заявив в інтерв’ю газеті, що кабульський уряд піде на цей крок за умови, якщо Захід визнає Афганістан як повноправну державу, а “Талібан” – як законний уряд. Мутавакіль також надіслав листа новому президентові США Джорджеві Бушу, в якому висловив надію на те, що “нова американська адміністрація буде намагатися зайняти більш гнучку позицію у відносинах з Афганістаном”.

POSTUP - ПОСТУП
№22 (680),
8-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телефони "Поступу" прослуховують

ПОГЛЯД
·Телефонне право контролю
·"...Кожному гарантується таємниця телефонних розмов..."
·НЕ БІЙСЯ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Західний Буг катастрофічно забруднений
·Залізниця може залишитися без квиткових кас у центрі
·Робітник подав до суду на Президента України
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підприємці потребують захисту свого життя
·Відсутність води викличе спалах захворювань
·На захист прав і свобод людини стає суд

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура пов"язала Лазаренка з "касетним скандалом"
·Перші пологи українських медиків в Індії
·У столиці спалили опудало Президента
·Скандал навколо смерті Сергія Кудрі вичерпано
·Сім кіл Леоніда Кучми
·Чекаючи на кредити МВФ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Боротьба з нелегальною імміграцією посилиться
·Китай сполучено з Тайванем
·На арену виходить "Бульдозер"
·Путін їде в Австрію продавати МиГ-29
·США проти бін Ладена

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Засобом тортур обрали швабру
·Віднині журналісти мають право носити зброю
·Намисто Тутанхамона

АРТ-ПОСТУП
·На стежках світляних...
·З днем народження, "Небо"!
·Львівський митець Мирослав Ягода:

СПОРТ-ПОСТУП
·Ювілейний чемпіонат відбудеться у Львові
·Марадона: знову за старе
·Скільки заробляють українські футболісти
·З життя птахів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Лондоні - лихоманка графіті
·ГОРОСКОП