BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8-14 ЛЮТОГО 2001 року |

На арену виходить "Бульдозер"

Прем"єром Ізраїлю став син репатріанта з України Аріель Шарон

ВИБОРИ

Олег ЗУБАРУК

Після підрахунку близько 99,9% голосів стало відомо, що новим прем’єр-міністром Ізраїлю став лідер ультраправої партії “Лікуд”, відставний генерал і син репатріанта з України Аріель Шарон. Його перемога над нинішнім прем’єром Єгудом Бараком була більш ніж переконливою – 62,5% до 37,4%. Однак перемога “Бульдозера”, як часто називають Шарона, не викликала особливого захоплення у світі, а деякі палестинські політики називають її “найбезглуздішою подією в історії Ізраїлю”.

Треба вказати на низьку активність виборців – на виборчі дільниці прийшли всього 62% ізраїльтян, які мають право голосу. Можливо, це можна було пояснити тим, що результат виборів був аж надто прогнозованим, адже всі попередні соціологічні опитування давали Шаронові фору до 20%. Узагалі, була одна людина, яка мала конкретні шанси перемогти лідера партії “Лікуд”, – це лауреат Нобелівської премії миру Шимон Перес, однак його не допустив до виборів Барак, який відмовився зняти свою кандидатуру. Самому ж Єгудові Бараку було важко на щось розраховувати, оскільки він, окрім виведення військ із Лівану, практично не виконав своїх передвиборних обіцянок. А найголовніше – йому так і не вдалося помиритися з палестинцями. Як наслідок, він програв.
І, хоч він і буде до інавгурації Шарона у травні виконувати обов’язки прем’єра, однак уже оголосив про свій вихід із парламенту та відставку з посади лідера Партії праці.

Що ж, тепер це завдання (мир із палестинцями) має вирішувати Аріель Шарон.
Щоправда, чимало оглядачів доволі скептично ставляться до його якостей миротворця, адже син репатріанта з України (з України був його батько, а мати – з Білорусі, народився ж новий прем’єр Ізраїлю 26 лютого 1928 року неподалік від Тель-Авіва) відомий своєю непоступливістю. Зокрема, Шарон виступає проти поділу Єрусалима, а також за те, щоби це місто стало столицею ізраїльської держави. Нагадаємо, що питання статусу Єрусалима, на певну частину якого претендували також палестинці, було каменем спотикання на всіх палестино-ізраїльських зустрічах, організованих за посередництвом Сполучених Штатів.

До речі, Шаронові буде не просто відстоювати свої позиції, оскільки у спадок він отримає доволі неоднорідний і до того ж пересварений кнесет, в якому немає більшості. І йому, напевно, доведеться поступитися деякими принципами, щоб, як він стверджує, створити “уряд національної єдності”. Тепер уже колишня партія Барака – Партія праці – навряд чи погодиться співпрацювати з Шароном, тож йому доведуться шукати підтримки у дрібних релігійних та правих партій. Щоправда, між ізраїльськими партіями існує така непримиренність, що дехто прогнозує дострокові вибори до кнесету вже цього року.

Перемога Шарона викликала дещо стриману реакцію світу. Бо, окрім поздоровлень, з боку як американського, так і європейських лідерів прозвучали заклики “зберігати спокій”, а дехто навіть відкрито висловлював занепокоєння (як-от норвезький міністр закордонних справ Торб’єрн Ягланд), що “якщо Шарон втілить у життя свої передвиборні гасла, то слід чекати наслідків”. А палестинці хоч і запевнили, що готові співпрацювати з новим і взагалі з будь-яким ізраїльським урядом (зокрема, Ясир Арафат сказав, що сподівається навіть у разі перемоги Шарона продовження близькосхідного мирного процесу), але чимало з них пригадали колишні “подвиги” Шарона (насамперед, коли він командував каральними операціями загонів ізраїльтян проти палестинців).
Палестинський міністр інформації Ясір Абд Раббух назвав вибори Шарона “найбезглуздішою подією в історії Ізраїлю”, а керівник палестинської делегації на переговорах з ізраїльтянами Саєб Ерекат назвав жорсткі погляди Шарона “рецептом для війни”. До того ж ліванський ж міністр інформації Газі ель Аріді попередив, що тепер ізраїльське суспільство піде шляхом “фанатизму та екстремізму”. Словом, усі побоюються, що перемога Шарона стане початком нового витка напруження на Близькому Сході, причому ніхто не виключає можливості розв’язання нової війни.

POSTUP - ПОСТУП
№22 (680),
8-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телефони "Поступу" прослуховують

ПОГЛЯД
·Телефонне право контролю
·"...Кожному гарантується таємниця телефонних розмов..."
·НЕ БІЙСЯ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Західний Буг катастрофічно забруднений
·Залізниця може залишитися без квиткових кас у центрі
·Робітник подав до суду на Президента України
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підприємці потребують захисту свого життя
·Відсутність води викличе спалах захворювань
·На захист прав і свобод людини стає суд

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура пов"язала Лазаренка з "касетним скандалом"
·Перші пологи українських медиків в Індії
·У столиці спалили опудало Президента
·Скандал навколо смерті Сергія Кудрі вичерпано
·Сім кіл Леоніда Кучми
·Чекаючи на кредити МВФ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Боротьба з нелегальною імміграцією посилиться
·Китай сполучено з Тайванем
·На арену виходить "Бульдозер"
·Путін їде в Австрію продавати МиГ-29
·США проти бін Ладена

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Засобом тортур обрали швабру
·Віднині журналісти мають право носити зброю
·Намисто Тутанхамона

АРТ-ПОСТУП
·На стежках світляних...
·З днем народження, "Небо"!
·Львівський митець Мирослав Ягода:

СПОРТ-ПОСТУП
·Ювілейний чемпіонат відбудеться у Львові
·Марадона: знову за старе
·Скільки заробляють українські футболісти
·З життя птахів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Лондоні - лихоманка графіті
·ГОРОСКОП