BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8-14 ЛЮТОГО 2001 року |

У столиці спалили опудало Президента

Другий етап акції "Україна без Кучми!" ознаменувався кількома бійками та використанням хімічних речовин

ПРОТЕСТИ

Дмитро ШУРХАЛО, Київ

У вівторок, 6 лютого, Київ знову охопили пристрасті. Акція опозиції “Україна без Кучми!” розпочала другий етап протестів, який виявився не менш гучним та скандальним, ніж грудневі події.

За словами лідера “Щита Батькіщини” Дмитра Корчинського, організатори акції налаштовані на мирний варіант розвитку подій і намагаються уникнути будь-яких конфліктів. “Є підстави думати, – каже Корчинський, – що протести набудуть більш організованого і раціонального характеру. Акція тільки розгортається, про закінчення її говорити рано”.

“Влада розгублена, – каже Тарас Чорновіл, який вийшов до учасників акції з Верховної Ради (його зустріли оваціями). – Я далекий від думки, що акцією можна буде вирішити проблему, але якщо вона триватиме, якщо триватиме акція “За правду!”, яка почалась у Львові, то, думаю, це матиме свій ефект”. На думку співголови акції “Україна без Кучми!” Володимира Чемериса, про розгубленість влади свідчить той факт, що не відбувся запланований на 6 лютого мітинг прихильників Кучми.

Близько другої години сталася невдала спроба прориву потужного (у п’ять-шість рядів) міліцейського кордону біля Адміністрації Президента. При цьому нам’яли боки голові УРП Левкові Лук’яненку, який необачно опинився на вістрі прориву.
Доки лідер “Батьківщини” Олександр Турчинов, співголова акції Юрій Луценко та представник “Собору” радилися, чи варто зробити ще одну спробу, за першим кордоном міліції вишикувався другий – зі щитами і шоломами. Як згодом пояснив Турчинов, “натовп не був готовий штурмувати Банкову. Депутати пройшли через кордон міліції і побачили, що головні сили міліції були приховані. Вони тільки чекали, аби стався прорив. Там було також багато людей у цивільному з кийками”. Голова УНА-УНСО Андрій Шкіль сказав, що прорив не стався, бо замало людей доклали до цього зусилля. Зате учасникам акції вдалося відбити для антипрезидентської агітації паркан, яким огороджено Майдан Незалежності.
Спочатку міліція намагалася затримати молодих людей, які писали на паркані антипрезидентські гасла, але хлопці зі “Щита Батьківщини” доволі брутально відігнали міліціонерів і закидали їх сніжками.

Приблизно у той самий час, як опозиція намагалася прорватися до Адміністрації Президента, було атаковано намети опозиції на Хрещатику. Як розповів один з охоронців табору, близько другої години на наметове містечко напали десь 20 молодих людей під чорними анархістськими прапорами. Вони почали бити охоронців, валити намети і навіть закидали учасників акції пакетами з невідомою хімічною речовиною, яка мала запах хлору. Цей же охоронець повідомив кореспондента “Поступу”, що кілька суттєво побитих нападників визнали, що вони є курсантами школи міліції. А на участь у сутичках майбутні правоохоронці погодилися нібито за зарахування нескладених заліків та іспитів. Згодом і голова проводу УНА-УНСО Андрій Шкіль заявив, що напад на наметове містечко вчинили працівники міліції в цивільному.

Доволі незрозуміло поводили себе члени “Тризуба” ім. С. Бандери, які цілий день простояли на Хрещатику. З одного боку, вони допомогли відбити напад псевдоанархістів на наметове містечко, з іншого – напали на колону акції “Україна без Кучми!” і вирвали кілька червоних прапорів та транспарантів червоного кольору. “Вони не знають, для чого їх привезли в Київ, – сказав Турчинов про “тризубців”. – Хлопці ще не зорієнтувалися”.

Та все ж у результаті сутичок постраждали кілька осіб з обох боків політичних “барикад”. За словами Віталія Кедіса, одного з лікарів акції, йому довелося надати допомогу п’ятьом особам.

О четвертій почався мітинг на Хрещатику, автомобільний рух на якому було перекрито. Поруч із мітингом, організованим комітетом “Україна без Кучми!”, проходив мітинг комуністів. У певний момент між учасниками різних мітингів і міліцією, яка їх роз’єднувала, сталася сутичка. Пізніше лідерові КПУ Петрові Симоненку таки дали слово на мітингу “Україна без Кучми!”, але його промова була зустрінута аудиторією прохолодно, часто переривалася свистом і незадоволеним гудінням натовпу. Проте, як зрозумів кореспондент “Поступу” зі слів лідера львівського обкому КПУ Олександра Голуба та керівника львівської міської організації УНА-УНСО Остапа Козака, антагоністичні сили таки намагаються – під тиском обставин – знайти спільну мову. До речі, за словами Голуба, комуністи готові приєднатися до акції.

Під час мітингу натовпом сновигали молоді люди в білих балахонах, схожих на ку-клукс-кланівські. Один із них пояснив: “Таким чином ми протестуємо проти бардаку, який тут відбувається. У країні повинен бути порядок”.

Мітинг на Хрещатику закінчився масовим спаленням “портретів пахана” та опудала Президента Леоніда Кучми (одягнутого в робу і з гітарою). Чомусь на Хрещатику було вимкнуто ліхтарі, але від цього спалення виглядало тільки більш ефектно.

Львівщину в київських подіях представляли понад 130 людей із регіонального комітету “Україна без Кучми!” і близько ста – від громадського комітету “За правду!”.

Як розповів народний депутат Тарас Стецьків, зараз ведеться організаційна робота зі створення Комітету національного порятунку. Її результати буде видно вже у найближчі дні. Лідер Львівського осередку ПРП не став називати конкретних імен, зазначивши, що до участі в комітеті мають зголоситися відомі в Україні політики, діячі культури та науки. Акцію протесту в Києві наразі оголошено безстроковою, крім того, очікується, що незабаром до столиці підійдуть ще дві колони – з Харкова та Одеси.

POSTUP - ПОСТУП
№22 (680),
8-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телефони "Поступу" прослуховують

ПОГЛЯД
·Телефонне право контролю
·"...Кожному гарантується таємниця телефонних розмов..."
·НЕ БІЙСЯ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Західний Буг катастрофічно забруднений
·Залізниця може залишитися без квиткових кас у центрі
·Робітник подав до суду на Президента України
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підприємці потребують захисту свого життя
·Відсутність води викличе спалах захворювань
·На захист прав і свобод людини стає суд

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура пов"язала Лазаренка з "касетним скандалом"
·Перші пологи українських медиків в Індії
·У столиці спалили опудало Президента
·Скандал навколо смерті Сергія Кудрі вичерпано
·Сім кіл Леоніда Кучми
·Чекаючи на кредити МВФ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Боротьба з нелегальною імміграцією посилиться
·Китай сполучено з Тайванем
·На арену виходить "Бульдозер"
·Путін їде в Австрію продавати МиГ-29
·США проти бін Ладена

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Засобом тортур обрали швабру
·Віднині журналісти мають право носити зброю
·Намисто Тутанхамона

АРТ-ПОСТУП
·На стежках світляних...
·З днем народження, "Небо"!
·Львівський митець Мирослав Ягода:

СПОРТ-ПОСТУП
·Ювілейний чемпіонат відбудеться у Львові
·Марадона: знову за старе
·Скільки заробляють українські футболісти
·З життя птахів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Лондоні - лихоманка графіті
·ГОРОСКОП