BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8-14 ЛЮТОГО 2001 року |

Телефонне право контролю

Українські журналісти впевнені, що їхні телефонні розмови прослуховують, але не бачать у цьому великої проблеми

КОМЕНТАРІ

“Я маю суб’єктивні причини вважати, що мої телефони теж прослуховують. Для мене це добре, оскільки це змушує мене всюди говорити одне і те ж, – розповідає відомий політолог, директор Інституту політики Микола Томенко. – Це – моя самодисципліна, бо я, вийшовши з радянської системи, теж можу вживати ненормативну лексику. А знаючи, що мене прослуховують, я не вживатиму її й не псуватиму делікатну українську мову, яка не має лайливих нашарувань.
Знаючи, що мене прослуховують, я дбатиму про те, щоби мені потім не було соромно ні за погляди, ні за окремі висловлювання. Та це аномалія, і вона означає, що, поборовши одну поліцейську країну, ми маємо іншу, та вже з демократичними атрибутами, яка, до того ж, боїться своїх громадян, тому і прослуховує їх”.

“Я не можу стверджувати однозначно, що нас прослуховують, – каже шеф-редактор відділу новин радіо “Львівська хвиля” Ірина Сандуляк. – Характерні клацання були, та це радше проблеми львівського зв’язку. Можливо, і прослуховували. Хто це може робити? Важко сказати. Не знаю, чи це прослуховування, та інколи, коли я телефоную на радіо, то втручаюсь у розмову своїх колег. Одного разу я “вклинилась” у розмову працівників радіо, коли телефонувала з телефона-автомата у приміщенні Львівської облдержадміністрації”.

“Про те, що в той чи інший спосіб прослуховують телефони на радіо, я чула від наших працівників багато разів, але лише на рівні жартів, – каже керівник відділу львівських новин “Радіо Люкс” Парасковія Дворянин. – Єдине, що траплялося, це поскрипування, та завжди його списували на технічні негаразди. Інколи доводилося чути, як паралельно ще розмовляло двоє людей. Стверджувати, що мене прослуховують, не можу, оскільки ніхто мені не давав прослуховувати мої розмови, але те, що таке може бути, припускаю”.

“Прослуховування – це порушення прав людини, – вважає народний депутат Орест Фурдичко. – Без санкції прокурора та відкритої на людину кримінальної справи ніяк не можна прослуховувати. Це ще спрацьовують стереотипи каґебістської системи, за якими працює наша Служба безпеки. Це неподобство. Якби я особисто виявив прослуховування своїх розмов, то як громадянин і депутат звернувся би по захист”.

“Я впевнений, що в Україні прослуховують телефони багатьох журналістів, – заявив “Поступу” Євген Глібовицький, спеціальний кореспондент ТСН. – Зрештою, через журналістів проходить великий обсяг інформації, тому було би логічно, щоби їх прослуховували. Про це часто говорять, але чітких доказів немає. Для журналістів є вихід: або говорити мало чи нічого не говорити по телефону, що неможливо, або ж говорити все і бути впевненим, що нічого протизаконного нема. Є велика ймовірність прослуховування, та це абсолютно бездоказово”.

“Я взагалі дуже негативно ставлюся до прослуховування, – каже президент “Нового каналу” Олександр Ткаченко. – Та чи прослуховують нас? Ми не заробляємо стільки, щоби про це дізнатися. Були пропозиції різних компаній заплатити їм, аби дізнатися, чи тебе прослуховують. З огляду на останні події, коли прослуховують усіх, ми звичайно жартуємо з цього приводу. Та, думаю, це не здорова ситуація, коли всі вважають, що їх прослуховують”.

“Я, на жаль, не маю якихось підтверджень, що редакційні телефони прослуховуються, тому стверджувати цього не можу. Можу підозрювати, здогадуватися, – каже головний редактор газети “Високий Замок”, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Cтепан Курпіль.
– Це можна робити лише з санкції суду чи прокурора, коли для цього є законна підстава. Я схоже запитання ставив на прес-конференції у СБУ голові Львівського СБУ Іванові Войтовичу – чи служби слухають? Він сказав, що слухають, але тільки з санкції суду. Я не маю реально перевірених випадків таких дій. Були окремі припущення деяких журналістів. Це річ, яку неможливо довести. Тому, якщо буду стверджувати – мене відразу звинуватять у тому, що я зводжу наклеп чи чиюсь честь і гідність зачіпаю”.

Юридичні тонкощі прослуховування уточнює працівник юридичного факультету ЛНУ ім. І.Франка Володимир Жеребецький: “Незаконне прослуховування є порушенням статті 131 Кримінального кодексу, яка гарантує таємність листування, телефонних розмов і телеграфних повідомлень. За цей злочин наше законодавство передбачає доволі символічне, як на мене, покарання: виправні роботи терміном до 6 місяців, штраф у розмірі до 40 мінімальних зарплат або громадську догану. Таке покарання несерйозне. А дозволено прослуховування лише за санкцією прокурора або суду. При тому не просто з підозрою на людину, а з чіткою аргументацією корисності отриманих у такий спосіб фактів у подальшій справі”.

Остап ДРОЗДОВ,
Наталя ПАВЛЮКОВА,
Маріанна РОМАНЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№22 (680),
8-14 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Телефони "Поступу" прослуховують

ПОГЛЯД
·Телефонне право контролю
·"...Кожному гарантується таємниця телефонних розмов..."
·НЕ БІЙСЯ!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Західний Буг катастрофічно забруднений
·Залізниця може залишитися без квиткових кас у центрі
·Робітник подав до суду на Президента України
·КІЛЬКА СЛІВ
·Підприємці потребують захисту свого життя
·Відсутність води викличе спалах захворювань
·На захист прав і свобод людини стає суд

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура пов"язала Лазаренка з "касетним скандалом"
·Перші пологи українських медиків в Індії
·У столиці спалили опудало Президента
·Скандал навколо смерті Сергія Кудрі вичерпано
·Сім кіл Леоніда Кучми
·Чекаючи на кредити МВФ
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Боротьба з нелегальною імміграцією посилиться
·Китай сполучено з Тайванем
·На арену виходить "Бульдозер"
·Путін їде в Австрію продавати МиГ-29
·США проти бін Ладена

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Засобом тортур обрали швабру
·Віднині журналісти мають право носити зброю
·Намисто Тутанхамона

АРТ-ПОСТУП
·На стежках світляних...
·З днем народження, "Небо"!
·Львівський митець Мирослав Ягода:

СПОРТ-ПОСТУП
·Ювілейний чемпіонат відбудеться у Львові
·Марадона: знову за старе
·Скільки заробляють українські футболісти
·З життя птахів
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У Лондоні - лихоманка графіті
·ГОРОСКОП

 

Эро видео https://www.ebalovo.pro/porno/erotic/.