BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Україна може й не отримати черговий транш від МВФ

ОЛДІНГ-СМІ

Тарас СМАКУЛА

В України “однакові шанси отримати або не отримати черговий транш” МВФ у 187 мільйонів доларів, сказав директор II Європейського департаменту МВФ Джон Одлінг-Смі після зустрічі з прем’єр-міністром України Віктором Ющенком.

Місія європейського департаменту МВФ, яка перебуває у Києві з 24 січня по 7 лютого, аналізує підсумки виконання Україною програми EFF станом на кінець 2000 року. Якщо їх буде визнано задовільними, рішення про виділення чергового траншу в розмірі 187 млн. дол. буде прийнято автоматично, без засідання Ради директорів фонду з цього питання.

Сам Одлінг-Смі так пояснив своє висловлювання: Міжнародний валютний фонд підтримує основні напрями економічної політики в Україні, але зараз “залишаються кілька питань, які треба обговорити”. Зокрема, це питання фіскальної, монетарної, курсової, приватизаційної політики. Саме тому він і висловився таким чином, що Україна може отримати черговий транш, але може й не отримати. Стосовно ж вимоги щодо зниження ставки експортного мита на соняшник Одлінг-Смі сказав, що “звичайно, рішення парламенту допоможе Україні отримати транш”, але не є визначальним.

“Ми глибоко переконані, що Рада директорів МВФ ухвалить позитивне рішення щодо надання Україні чергового січневого траншу”, – у свою чергу, заявив прем’єр-міністр Віктор Ющенко після зустрічі з директором II Європейського департаменту МВФ.

Навіть якщо рішення про надання грошей не буде прийнято місією і стане предметом обговорення на Раді директорів МВФ, Ющенко все ж упевнений, що гроші виділять, і ця його впевненість ґрунтується на реальних економічних досягненнях України минулого року і перспективах цього.

Зокрема, стосовно фіскальної політики Ющенко підкреслив, що минулого року вперше за останні роки був повністю виконаний бюджет, профінансовані соціальні програми, уряд виконав свої зобов’язання, зокрема, щодо забезпечення своєчасних пенсійних виплат. Крім того, Ющенко відзначив, що на зустрічі з Одлінгом-Смі обговорювалося питання фінансового сектора, зокрема ситуація довкола банку “Україна” й Ощадного банку та питання структурних реформ, у тому числі в секторах економіки.

Щодо торгової політики, то уряд проінформував Одлінга-Смі, що питання про зниження експортного мита на соняшник вже внесене до порядку денного парламенту і буде найближчими днями розглянуте. Ющенко висловив надію, що здоровий глузд переможе групові інтереси українських депутатів.

Щодо завдань на 2001 рік Ющенко зазначив, що основними моментами в рамках обговорення з місією МВФ є фіскальна, бюджетна політика, зокрема, з урахуванням особливостей програми приватизації на поточний рік і значної частини запланованих бюджетних надходжень від приватизації.
За словами Ющенка, з місією МВФ досягнуто домовленості про те, що за результатами першого кварталу буде зроблено висновки щодо “ідеології бюджету 2001 року з точки зору наповнення його коштами від приватизації” і буде дано відповідну оцінку “бачення на майбутнє цього каналу наповнення бюджетних коштів”.

Крім того, сторони обговорили питання реформ в енергетичному секторі. Зі слів Ющенка, уряд вважає за необхідне виправити ситуацію, що склалася в січні в зв’язку з падінням рівня платежів за електроенергію. Зараз потрібно “підняти рівень платіжної дисципліни” (відповідну заяву про незмінність курсу Тимошенко в енергетичному секторі навіть зробив віце-прем’єр Олег Дубина).
Серед причин падіння рівня розрахунків Ющенко назвав кількість неробочих днів, а також різкі кадрові зміни.

Ющенко повідомив, що вчора він мав зустрітися з Одлінгом-Смі ще раз, і вже на цій зустрічі в нього мало бути “достатньо аргументів” для того, щоб у головного “місіонера” не залишилося жодних сумнівів у доцільності виділення Україні чергового траншу в 187 мільйонів доларів.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу