BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Нові скандали з французькими політиками

АРЕШТ

Євген ГУЛЕВИЧ

Франція, схоже, чимраз більше втягується в корупційні скандали, пов’язані з відомими політиками та бізнесменами. До причетності у цих скандалах у вищих ешелонах французького уряду підозрюється навіть колишній німецький канцлер Гельмут Коль.

Гостріші новини від суботи – це скандал довкола французького нафтового магната-втікача Альфреда Сірвена, котрого німецькі детективи привезли з Філіппін у Франкфурт. Другу людину у величезній нафтовій компанії Elf, яка тоді належала державі, розшукували як французькі, так і німецькі правоохоронці. Сірвена звинувачують у тому, що він “керував” таємною касою і знав близько 300 таємних рахунків (нараховано там понад 3 млрд. доларів, один з яких на швейцарських приватних рахунках самого Сірвена). З тієї каси оплачувано послуги високих політиків-посадовців. На той час він мав часті “робочі” контакти з провідними французькими політиками як із кіл офіційної влади, так і з опозиції.

Німецькі ж слідчі дуже хотіли б дізнатися в Сірвена, чи не виплачувала компанія Elf, яка придбала східнонімецький нафтопереробний завод Leuna, комісійні за цю операцію правлячій тоді Християнсько-демократичній Спілці колишнього канцлера ФРН Гельмута Коля. Сірвен також долучився до справи нафтової концесії у Венесуелі, брав участь у різних операціях з урядами Ірану, Іраку, Катару та Анголи. Тоді він зустрічався, між іншим, з сином тодішнього президента Франсуа Міттерана Жаном-Крістофом, якого нині французька прокуратура звинувачує у причетності до продажу зброї в Африку.

Втікача Сірвена заарештували в Манілі, куди він нібито приїхав з паспортом померлої людини. Міністр внутрішніх справ Філіппін Ернандо Перес повідомив, що Сірвен, за інформацією французької влади, покинув батьківщину, взявши зі собою близько 400 мільйонів доларів, що належали компанії. Його вирішили першим же рейсом повернути в Європу. Але через відсутність на той час французького літака посадили на рейс у напрямку на Франкфурт. У Німеччині ж, де Сірвена вже чекав французький військовий літак, німецька прокуратура вирішила першою допитати Сірвена. Привід – обставини продажу вже згаданої східнонімецької фірми Leuna, яку компанія Elf (з хабарем розміром у 40 мільйонів доларів) купила
1992 року. Та Франція нетерпляче очікує свого сина, насамперед тому, що його зізнання можуть пролити світло на інші, досі невідомі “темні” справі нинішніх політиків. Йому приписують таку силу, наче він може “двадцять разів висадити в повітря Французьку республіку”.

Також нині у Франції триває судовий процес над колишнім міністром закордонних справ Франції Роланом Дюма, якого звинувачують у хабарництві й незаконному використанні державних коштів. Ролан Дюма двічі займав посаду міністра закордонних справ на той час, як президентом Франції був його близький друг Франсуа Міттеран. Згодом, аж до відставки минулого року Дюма очолював Конституційну Раду – найвищий судовий орган Франції. І в його справі також фігурують керівники компанії Elf. Дюма звинувачують у тому, що він влаштував свою коханку Крістін Дев’є-Жонкур на роботу консультантом і лобістом компанії Elf, а та, у свою чергу, витратила більше
9 мільйонів доларів зі своєї “зарплатні” на організацію “файного” життя для Дюма. Крім того, Дюма за грубі гроші сприяв угоді, за якою Тайвань купив французькі військові кораблі. Нещодавно Дев’є-Жонкур опублікувала розвінчувальні мемуари за назвою “Повія Республіки” і 53-річний Дюма змушений був поступитися з посади глави вищого суду Франції.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу