BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Черговий "газпромівський" скандал

ПОЛЬЩА

Іван КОЗАК

У Польщі розгорівся черговий політичний скандал, пов’язаний із російським “Газпромом”. Минулого четверга Rzeczpospolita опублікувала інформацію про зміст листа керівника “Газпрому” Рема Вяхірєва до прем’єра Польщі Єжи Бузека, у якому російська сторона погоджувалася на певні поступки стосовно EuRoPol Gazu спільного російсько-польського підприємства, яке є власником польської частини газопроводу Ямал-Західна Європа, що проходить через Білорусь в обхід України. Реакція польського керівництва була блискавична – віце-прем’єр Януш Штайнгоф наказав створити спеціальну комісію, яка... має провести розслідування стосовно публікації газети.

Нагадаємо, що попередній скандал стосувався того, що поряд з ниткою газопроводу Ямал-Західна Європа було прокладено потужний телекомунікаційний кабель, який пов’язав Німеччину і Росію без згоди на це польської сторони.
Тоді самі польські селяни розпочали акції протесту щодо функціонування таємничого кабелю, погрожуючи його пошкодити. Польський уряд пообіцяв провести розслідування стосовно діяльності російського газового монстра.

Як повідомила Rzeczpospolita, 4 січня Вяхірєв надіслав Бузекові листа, у якому погоджується на зміну керівника EuRoPol Gazu задля перерозподілу акцій EuRoPol Gaz. Досі “Газпром” і польська державна нафтогазова компанія PGNiG (Polskie Gornictwо Naftowe i Gazownictwо) володіли по 48% цієї компанії.
Решта 4% належало ще одному СП Gas Trading, куди, крім PGNiG і “Газпрому”, входить польський приватний капітал. Пропозиції російської сторони польському урядові – поділити між собою порівну долю Gas Trading, виключивши його з числа акціонерів EuRoPol Gaz.

Результатом закулісних переговорів стала відмова спостережної ради PGNiG у рекомендації Казімежу Адамчику продовжити керувати PGNiG, що було б неможливим без згоди російської сторони. Таким чином, загальні збори акціонерів компанії, призначені на 15 лютого, скоріше за все оберуть собі нового керівника.

Позиція польських журналістів викликає повагу. Адже оприлюдненням усіляких закулісних переговорів мас-медіа дозволяє суспільству здійснювати контроль над діями урядовців і, врешті, може не допустити до певних рішень, не вигідних державі. В Україні, на жаль, такої функції преса не виконує. Так, наприклад, деталі розмови між президентами Росії та України стосовно проекту будівництва нового обхідного російського газопроводу не стали предметом для обговорення в суспільстві. Тоді наш президент Леонід Кучма зненацька заявив, що цей газопровід не загрожує інтересам України. Чи справді Путін тоді пообіцяв прокладати його українськими трубами за рішення України не вживати жодних заходів проти будівництва обхідного газопроводу? Нагадаємо, що виробництво труб контролює “громадянський” зять Леоніда Кучми та один з українських олігархів, депутат Віктор Пінчук. Однак до цього часу ця справа вкрита туманом.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу