BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Іванов пророкує нову гонку озброєнь

Американці не виключають виходу з договору СНО

ПРО

Олег КОМАРЧУК

Запланована побудова американцями новітньої системи ПРО не дає спокою усьому світу і, насамперед, росіянам. Минулого вікенду в столиці німецької федеральної землі Баварії місті Мюнхені, де проходила міжнародна коференція з питань безпеки, секретар Ради Безпеки Росії Сергій Іванов отримав нагоду, як стверджує газета Der Spiegel, “пограти мускулами”.

Реакція Іванова стала відповіддю на висловлювання нового держсекретаря США Коліна Пауела, який підтвердив готовність американців розвивати систему ПРО (що, за словами американського секретаря оборони Доналда Рамсфелда, виголошеними на конференції в Мюнхені, є “моральним імперативом”). Днями в інтерв’ю ABC Пауел сказав, щоправда, що спочатку потрібно провести відповідні переговори з Росією, Китаєм та європейськими союзниками США (які, до речі, також гостро реагують на плани будівництва американцями так званої національної системи ПРО). Однак в інтерв’ю він висловився також про ймовірні зміни в договорі СНО через нову систему ПРО, які необхідно буде погодити з росіянами. Мало того, Пауел навіть сказав, що американці не повинні оминати можливості виходу з договору, коли “він більше не може служити нашій меті”.

Зрозуміло, що росіяни не могли не зреагувати на такі висловлювання, тим паче, що їхній президент Володимир Путін уже неодноразово застерігав американців проти будівництва нової системи ПРО. Тому в Мюнхені Іванов сказав, що коли Сполучені Штати вийдуть із договору СНО, підписаного ще 1972 року, то Росія вдасться до кроків “стратегічно адекватного значення”. До того ж, секретар Ради Безпеки Російської Федерації не сумнівається, що “до подібних кроків вдасться й низка інших держав”. Іванов також сказав, що “розірвання договору СНО означатиме знищення цілої структури стратегічної стабільності, створюючи умови для нової гонки озброєнь, причому також у космосі”. Словом, секретар Ради Безпеки Росії усілякими способами намагався переконати США не будувати свою систему ПРО. Він навіть запропонував американцям двостороннє зменшення ядерних боєголовок до 1500 і негайний початок переговорів щодо договору СНО-3.

Узагалі-то своє невдоволення американськими планами будівництва національної системи ПРО, щоправда дещо меншою мірою, висловлювали і європейці-члени НАТО, які насамперед, як стверджує федеральний канцлер Німеччини Гергард Шрьодер, “потребують чіткості”. Нагадаємо, що останнім часом відносини між США та Європою стали дещо прохолоднішими – як внаслідок запланованої побудови американцями системи ПРО, так і внаслідок намірів європейців створити власні збройні сили. Але, як завжди до цього часу, союзники по НАТО запевнили один одного у неможливості існування одне без одного. Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер сказав, що “Європа не бачить можливості створення стратегічної оборони без США”. У свою чергу, секретар оборони США Доналд Рамсфелд, щоправда, уже після конференції, як стверджує польська Gazeta Wyborcza, запропонував перейменувати національну систему ПРО (NMD) у глобальну (GMD).

P. S. Американська національна система ПРО мала б убезпечити Сполучені Штати від можливої ракетної атаки, наприклад, з боку Північної Кореї чи Іраку (однак вона, як стверджують американці, не змогла б захистити США від ракетної атаки Росії). Перший етап побудови системи ПРО передбачає розміщення на Алясці 100 ракет, які мають перехоплювати і знищувати у стратосфері ракети супротивника. Побудувати систему ПРО планують за 5 років. Загалом, запланована національна система ПРО – це 29 супутників, 15 наземних радарів та
250 ракет-перехоплювачів.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу