BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Народний рух знову втратив Чорновола

Тарас Чорновіл зробив заяву про вихід із парламентської фракції НРУ

ДЕМАРШ

Дмитро ЯЦЕНКО

Закінчення. Початок – на стор.1

“Я особисто теж поділяю стурбованість Тараса ситуацією в партії та фракції, – вважає Ярослав Кендзьор,– однак якщо підуть ті, хто розуміє проблему, то вона залишиться невирішеною. Тому рішення Тараса я вважаю недоцільним. Адже ж, звісно, почнуться різні спекуляції з приводу того, що, мовляв, син Чорновола залишив фракцію батька”.

Сам Тарас Чорновіл каже, що його вихід із парламентської фракції НРУ продиктований виключно її пасивною позицією стосовно останніх подій у країні: “Нинішня ситуація в Народному русі України все більше свідчить про перетворення організації на лояльну та некритичну стосовно влади партію”. Чорновіл розцінює свій вчинок насамперед як попередження для партійної верхівки, однак цілком свідомий, що може бути виключений із партії. “Зрештою, можливо, що я й сам вийду з партії, якщо переконаюся, що негативні процеси в партії стали незворотними, що реальним стає розрив блоку НРУ-ПРП-КУН”, – зазначив Тарас Чорновіл.

Чи справді таким уже непевним виглядає майбутнє першого і наразі найпотужнішого блоку правих сил? У відповідь на це запитання Тарас Чорновіл сказав, що серйозні зміни відбуваються зараз у самому Народному русі України, зокрема, йдеться про існування т. зв. “групи 25”, яка планує суттєво переглянути колишні партійні пріоритети і захопити основні важелі впливу всередині організації, що може призвести до дуже деструктивних наслідків. На думку Чорновола, першим кроком партійних ревізіоністів стало прийняття несправедливих квот для делегацій на з’їзд НРУ, який має відбутися в травні: по 20 членів партії від кожної обласної організації та 1 представник від 200 членів НРУ. “Це “урівняйлівка”, яка, фактично, зрівнює представництво малочисельних організацій зі Сходу України, керівники яких увійшли до “групи 25”, з потужними делегаціями Західної України”, – говорить Тарас Чорновіл. – “Головне для “групи 25” – не допустити радикалізації позиції Руху, приходу серйозніших лідерів, зокрема, обрання головою НРУ Михайла Косіва, а також збереження у керівництві організації людей, які схильні до створення блоку не з ПРП та КУН, а з деякими іншими партіями”. Тарас Чорновіл не побажав уточнювати інших ймовірних партнерів Народного руху. Однак варто зауважити, що цікавість до НРУ зараз виявляють не лише націонал-демократи, але й політики з олігархічного середовища (наприклад, СДПУ(о) та “Демократичний союз”), – як повідомив “Поступ” Ярослав Кендзьор, один із заступників партії є у прямій службовій залежності від лідерів СДПУ(о). Для них вигода від альянсу з Рухом Удовенка більш ніж очевидна: по-перше, знову відбувається розкол серед правих (цього разу в блоці НРУ-ПРП-КУН); по-друге, НРУ під олігархічним “соусом” уже не зможе об’єднатися з УНР Юрія Костенка, який створив об’єднання правих сил із тимошенківською “Батьківщиною”; по-третє, таким чином бізнес-політичні клани отримують 100% гарантію того, щоби поділити депутатські крісла у наступній Верховній Раді з комуністами.

Попри це, в середовищі інших учасників блоку НРУ-ПРП-КУН наразі зберігається позірний спокій. Зокрема, голова Львівської обласної організації партії “Реформи і порядок” Тарас Стецьків вважає, що блок має шанси для подальшого існування: “Думаю нам вистачить мудрості зберегти блок. Тим більше, що після демаршу Тараса Чорновола я побачив у багатьох рухівців відверте бажання справді повернути Рухові славу і позиції принципової партії, яка відстоює національні інтереси, – заявив “Поступу” Тарас Стецьків. Думаю, що вчинок Тараса Чорновола призведе до того, що очищення, якого, поза сумнівом, потребують партії національно-демократичного спрямування, буде відбуватися швидше”.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу

 

тут офисы предлагаютЛотте бизнес центр