BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Майор слухав усе

Президент Леонід Кучма, за словами Сергія Головатого, вже зізнався, що записи майора Мельниченка справжні

ЗІЗНАННЯ

Олег КОНИК

Після кількох місяців безуспішного “розкручування” справи зникнення Георгія Ґонґадзе та “касетних скандалів” Україна нарешті почула перші слова правди з уст влади. Генеральна прокуратура офіційно визнала факт прослуховування кабінету Леоніда Кучми. Тепер, за логікою речей, своє слово мав би сказати і Президент. Поки що він мовчить, хоча, як заявив учора народний депутат Сергій Головатий, Президент Леонід Кучма ще минулого тижня під час розмови з ним визнав, що записи Мельниченка справжні.

Нагадаємо, що минулого тижня Сергій Головатий розмовляв з українським лідером у президентському кабінеті. Подробиці цієї бесіди не розголошувалися, сам же народний депутат тоді лише зазначив, що Президент цікавився перебігом сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, на якій Головатий був присутній як представник української делегації. Крім того, минулого тижня Олександр Мороз заявив у інтерв’ю “Поступу”, що Президент скоро визнає автентичність записів. Тепер Головатий практично підготував ґрунт для зізнання: за його словами, у розмові з Президентом він закликав Леоніда Кучму виступити з телевізійним зверненням до народу України.

Фактично, слідство впритул підійшло до відповіді на головне питання – чи є правдивою інформація на касетах майора запасу Миколи Мельниченка. Досі Генеральна прокуратура навіть не наважувалася порушити проти колишнього співробітника Державної служби охорони кримінальну справу за фактом підслуховування або записів розмов у президентському кабінеті, адже, як зазначали оглядачі, це б одразу непрямим чином підтвердило, що аудіозаписи справжні. Однак нинішнє зізнання Генеральної прокуратури не є повним. У заяві прес-служби відомства Михайла Потебенька сказано таке: “Слова та фрагменти розмов, які оприлюднив 28 листопада Олександр Мороз, були узяті з текстів розмов Президента України, у тому числі й добутих шляхом підслуховування доповідей керівників правоохоронних органів щодо ситуації зі злочинністю у державі”. Попри це, у тій же заяві згадуються і висновки судової експертизи, згідно з якими аудіозапис був скомпонований з окремих слів та фрагментів, що є, на думку Генпрокуратури, фальсифікацією.

А тому Генеральна прокуратура просить Президента доручити відповідним органам пришвидшити екстрадицію Миколи Мельниченка в Україну (наразі він перебуває в одній із країн Європи, а нещодавно попросив надати йому політичний притулок).
Утім, логічна на словах заява Генпрокуратури так і не підтвердилася такими ж логічними діями: про порушення проти Миколи Мельниченка кримінальної справи за фактом підслуховування знову не було сказано жодного слова. Та все ж у Генпрокуратурі дуже хочуть бачити Мельниченка в Україні, щоби він відповів за свій злочин перед народом. А отже, об’єктивно можна говорити лише про одне звинувачення, за яким проти майора запасу дійсно порушено справу, – незаконний виїзд за кордон (після звільнення він не мав права одразу залишати країну, оскільки йому доводилося працювати з інформацією, яка становить державну таємницю).

Наразі можна говорити про причини, які спонукали Генеральну прокуратуру таки визнати факт підслуховування. Перша з них – загроза відставки Генерального прокурора Михайла Потебенька з боку Верховної Ради. Нагадаємо, що у лютому Михайло Потебенько мав знову виступати у парламенті, однак, за словами лідера партії “Собор”, народного депутата Анатолія Матвієнка, це питання не було включене до порядку денного, оскільки Михайло Потебенько протягом 45 діб перебуватиме у відпустці в Трускавці. Анатолій Матвієнко вважає, що це остання відпустка Потебенька на нинішній посаді, бо найближчим часом він планує піти у відставку за власним бажанням (це рішення Генерального прокурора нібито навіть погоджене з Президентом). Лідер партії “Собору” також додав, що вибір Потебенька піти у відставку самому пояснюється тим, що у разі звільнення його парламентом він отримуватиме меншу пенсію...


Коментарі юристів
і політологів – див. стор. 2

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу