BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 6-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Вищу лігу залищать дві команди!

НЕСПОДІВАНКА

Роман ДОРОШ

Схоже, українські футбольні функціонери вирішили заплутати самі себе. Бо як інакше можна прокоментувати їхнє рішення з приводу чергової зміни кількості команд, які залишать вищу лігу? Спершу всі говорили про три команди, потім на спеціальному засіданні було вирішено, що українську “вишку” залишає одна команда. І ось чергова сенсація. Чомусь тепер її ніхто надто не афішує. Про новину знають лише футбольні клуби, які входять до ПФЛ. Адже лише їх сповістили про зміни факсовими повідомленнями.

Звичайно, нове рішення багато що змінює, адже тепер не вилітають із вищої ліги дві команди, але і входять до неї чотири. Такий “вирок” наших футбольних функціонерів, на перший погляд, трохи дивний. Адже на сьогодні в нашій першій лізі просто не набереться аж чотири клуби, які змогли би наступного сезону чимось здивувати вищу лігу. Справді, те, що зараз відбувається в нашій першій лізі, важко окреслити одним словом. Більшості команд цієї ліги мало що потрібно. Для них найголовніше – триматися “на плаву”. І зараз, навіть після міжсезонних змін у клубах, ситуація доволі заплутана. Крім “пенсійної” команди “Поліграфтехніка” та ще “Закарпаття”, яке починає захлинатися від напливу футболістів “Динамо”, важко когось і назвати претендентами на вихід до вищого дивізіону. Хоча, можливо, ще “Прикарпаття”, але, за неперевіреною інформацією, у цього клубу проблеми з податківцями, і навіть банківський рахунок клубу певний час був замороженфий. Тож сьогодні охочих потрапити у вищу лігу просто не видно. А такі самобутні команди, як ФК “Черкаси”, ФК “Львів”, СК “Миколаїв” не можуть мріяти про українську “вишку” через фінансову нестабільність. Тому, для чого робиться це збільшення, не зовсім зрозуміло. Ще заплутанішою стане ситуація, коли почнеться ланцюгова реакція у клубів, які просто не захочуть виходити у вищу лігу і через фінансові негаразди почнуть відмовлятися грати у вищому дивізіоні. Що тоді? Терміново знову змінювати регламент? І взагалі, де таке бачено, щоби за 6 місяців тричі переписувати регламент і змінювати кількість команд, які би мали залишити вищу лігу?! Уявляєте, якби таке сталося в Італії чи в Німеччині?..

Мабуть, збільшення команд в українській “вишці” можна пояснити тим, що нещодавно президент ПФЛ Равіль Сафіуллін в інтерв’ю одній із українській газет заявив: “Не можна називати країну футбольною, а клуби – професійними, коли гравці проводять на рік не більше як 30 матчів”. Так, справді, тут президент ПФЛ правий. Інша річ, що кількість матчів можна збільшувати якось інакше. Адже теперішнє збільшення кількості команд однозначно приведе до послаблення української вищої ліги. Вибачте, якщо вилетить “Ворскла” чи навіть “Нива”, то від цього українська першість втратить більше, ніж коли на їх місці з’явиться команда, яка навіть і не мріяла грати у вищій лізі. Крім усього, тепер значно загостриться боротьба за збереження місця в українській “вишці”. І якщо з алчевською “Сталлю”, здається, вже все зрозуміло, то хто стане другою командою, яка поповнить першу лігу, зараз сказати дуже важко. Найгірші шанси у “Ворскли”, “Ниви” та “Кривбаса”. Напевно, саме в суперечці між цими командами визначиться ще один невдаха цьогорічної експериментальної першості.

І насамкінець – про зміни, які зачеплять і другу українську лігу. Відтепер у першу лігу входитимуть не лише по одній кращій команді з трьох груп – А, В і С, – але ще і три другі команди з цих груп.

POSTUP - ПОСТУП
№21 (679),
6-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Майор слухав усе
·Народний рух знову втратив Чорновола

ПОГЛЯД
·Генпрокуратура кинула кістку
·Брутальне насильство проти журналіста "Поступу"
·Гей, рухнемо

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Після тривалих снігопадів слід чекати повені
·"Львівводоканал" не бачить потреби в кредитах
·Кожен ринок міста матиме власний паспорт
·В аварію потрапив монгольський дипломат
·КІЛЬКА СЛІВ
·Перебіг грипу відбувається без ускладнень
·Львівщину визнали інвестиційно привабливим регіоном

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Помста наркоділка чи ревнивого коханця?
·Хто платить - той має

ПОСТУП З КРАЮ
·Грип крокує Україною
·Народний рух знову втратив Чорновола
·Лідерам "Батьківщини" погрожують арештами
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Іванов пророкує нову гонку озброєнь
·Черговий "газпромівський" скандал
·Нові скандали з французькими політиками

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Україна може й не отримати черговий транш від МВФ
·Нова історія про відмивання "російських грошей"
·Львівська "тютюнка": знову вгору
·ЕКОНОВИНИ

АРТ-ПОСТУП
·Обід з усусами
·Музика вишневого цвіту
·Радість спільного танцю

ВЕРСІЇ У ПОСТУПІ
·Ода "аудіо-козацтву", або
·Хто стоїть за "касетною справою"?

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіванка в Миколаєві
·Збірна Франції - знову чемпіон світу
·Сергій Бубка стрибнув востаннє
·"Галичанка" знову програла "Спартаку"
·Вищу лігу залищать дві команди!
·Шевченка наздогнали на позначці "13"
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Болтон - плагіатор
·Нове обличчя Revlon
·Історія макіяжу