BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 ЛЮТОГО 2001 року |

ВАШІ ПРОБЛЕМИ

ПИТАННЯ: У віці шести місяців у доньки став сильно випирати пупок. Звернулися до лікаря. Він сказав, що говорити про пупкову килу (грижу) ще рано й остаточний діагноз можна буде поставити лише через рік. Він також порадив прикладати монету і заклеювати пупок лейкопластирем. Пройшло три місяці, усі наші спроби “втопити” пупчик ні до чого не призвели. Що робити далі? Може, існує комплекс вправ або масаж, що допоможе позбутися пупкової грижі і не доводити справу до операції?

ВІДПОВІДЬ: Пупкова кила виникає в результаті анатомічної вродженої слабкості тканин пупкового кільця. Пупкова кила може самостійно минутися на першому році життя. Цьому можна посприяти завдяки нехитрим вправам, що зміцнюють черевний прес – частіше кладіть дитину на живіт, робіть масаж у місці навколо пупка. Застосування різноманітних наліпок, пов’язок, зокрема лейкопластирних у даний час уважається маловиправданим і створює додаткові проблеми – мацерацію (мокріння), приєднання піодерматозів тощо. На випадок зберігання пупкової кили до двох-трьох років рекомендується оперативне втручання.

ПИТАННЯ: На щічці в дитини з’явився синець. Думали, що від забитого місця, але схоже, що це не так. Ймовірно, дитина обморозила щоку, причому вдома, в теплі, щока нормальна, синця, практично, не видно. Що робити: чи пройде він сам по собі, чи потрібна якась профілактика, чи треба використовувати спеціальні креми під час прогулянок?

ВІДПОВІДЬ: Якщо мова йде справді про невеличке місцеве обмороження щоки дитини, то тепер, після певного часу та з урахуванням незначного обсягу холодової травми починати нічого не потрібно. Усе минеться. Стосовно профілактики обморожень у маленької дитини головним принципом потрібно вважати розумний вибір погодних умов, одягу і тривалості прогулянки. Початкова стадія відмороження може настати непомітно. Першою його ознакою є побіління відкритих ділянок обличчя (ніс, щоки, підборіддя). Якщо Ви побачили цей симптом у дитини, розітріть місця білих плям вовняною рукавицею або шаликом і поспішайте в тепле помешкання. У жодному разі не намагайтеся “зігріти” ділянки тіла, що замерзають, розтираючи їх снігом, – гострі краї крижаних кристаликів можуть легко поранити шкіру, відкривши шлях інфекції. Повернувшись додому, промасуйте замерзлі місця рукою, протріть шкіру в ураженому місці одеколоном, горілкою або іншими розчинами, що містять алкоголь. А з кремами потрібно бути обережним. Деякі з них у силу своїх особливостей можуть навіть сприяти обмороженню.

ПИТАННЯ: У вісім рочків дитина почала скаржитися на постійні тупі болі в горлі та відчуття інородного тіла (казала, ніби щось застрягло в горлі). З часом ми зауважили, що з’явилося затруднене дихання та відчувається якась зміна в мові. Пробували різні методи для того, щоб позбутися болячки, але нічого не допомагало – ані полоскання горла, ані теплі компреси не давали полегшення. Що в такому випадку робити? І що може спричиняти такі відчуття?

ВІДПОВІДЬ: Перш за все, потрібно звернутися до лікаря, щоб провели відповідне обстеження. Така симптоматика є подібною до захворювання щитоподібної залози, а якщо бути точнішим, то до так званого язикового зобу. Беручи до уваги те, що в нашому регіоні питання зі зменшеним надходженням йоду в організм є дуже гострим, то захворювання щитоподібної залози є актуальними. Важливий момент, що вашій дитині вісім рочків – період, коли дане захворювання проявляється найчастіше. Сам зоб є рожево-червоним, майже кулеподібним утвором різної консистенції, від щільно-еластичної до м’якої з гладкою поверхнею, яка є підвищенням на рівні язика. Діагноз у такому випадку встановлюється з допомогою сканування. При невеликих розмірах та за відсутності механічних розладів лікування проводиться консервативно.

POSTUP - ПОСТУП
№20 (678),
3-4 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Робота з виборцями
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі

ПОГЛЯД
·Кому це потрібно?
·Четвірко львівських немовлят забезпечили всім: від квартири до памперсів
·Затверділий абсурд

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Обласна прокуратура обіцяє дати гідну відповідь Карпачовій
·Мер Самбора знайшов гроші олігархів у державному бюджеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Криворучківці" набили пики львівським комуністам
·Іван Заєць вирішив не тратити державні гроші на екологію
·Італієць намагався вивезти з України партію антикваріату

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Мельниченко передасть усі записи в Раду Європи
·Такі привабливі українські обленерго
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі
·Парламентська більшість не прагне коаліції

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Норвежці засуджують неонацизм
·Вибори наближаються
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Успішно проведені випробування контрацептивів для чоловіків
·На Тайвані з"явилася людина з трьома серцями
·Знежирена їжа прискорює обмін речовин
·Травматологи знову мають роботу
·ВАШІ ПРОБЛЕМИ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Клонування людей стане бізнесом
·Плутон понизили до астероїдів
·Електроди замінять кермо і штурвал
·Життя в Космосі - майже реальність
·В інтернет - тільки з атестатом
·За зеками спостерігатимуть з Космосу

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Отрута з телевізора

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Королівський подарунок до міленіуму
·Наступають "Дух і Літера"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джоконда мандрує
·Фальшиві брили Стоунхеджу
·НОВИНИ
·Німці заборонили виставку
·Разюча зброя карикатури 200 років тому

СПОРТ-ПОСТУП
·Шведи опустили українців з небес на землю
·Чи завоюють українці Словенію?
·УЄФА попереджає Атлантичну лігу
·Визначено учасників клубного Чемпіонату світу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж: історія й еволюція