BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 ЛЮТОГО 2001 року |

Макіяж: історія й еволюція

Продовження.

Початок у минулому числі

З Італії мистецтво косметики поширилося у Францію. Цікаво, що в 1190 році король Філіпп-Август видав заохочувальний вердикт, надаючи привілей тим, “хто має право готувати і продавати всі сорти парфумів, духів, пудри, помади, мазі для білизни й очищення шкіри, мила, запашні води, рукавички і шкіряні вироби”. У той час вважалося модним “малювати” обличчя, руки, шию, і це робили навіть вродливі дівчата. Розмалювання було настільки складним, що для цього часто запрошували художників. Водночас загальна гігієна була не в пошані: голову і навіть руки мили досить рідко.

Пізніше – в епоху Людовіка XVI – було прийнято покривати обличчя дуже товстим шаром пудри, що аж обсипався, як штукатурка. Особливо гарною вважалася така шкіра, крізь яку просвічували судини, тож жилки на обличчі часом малювали поверх білил, а пудру не знімали по кілька днів. Так само надміру користувалися і рум’янами.

Популярними були чорні “мушки”, що виготовлялися з шовкової тканини у формі невеликого кружечка або якоїсь фігурки. Їх наклеювали на обличчя, шию, груди, причому кожна мушка мала певне значення. Так, мушка над губою означала кокетство, на чолі – величність, у кутику ока – пристрасність.

ХХ століття

Розвиток косметики на початку двадцятого століття був дуже незначним. Ідеалом стали біле ніжне личко, опущений погляд блакитних очей, губки “серденьком”.
Косметика вважалася атрибутом театру і кіно, і нею користувалися тільки сміливі. Макіяж як загальне явище своїм новим народженням і еволюцією зобов’язаний кінематографу і Максові Фактору, полякові, який спочатку працював гримером при імператорському театрі в Росії, а пізніше емігрував в Америку, де він одержав посаду гримера в Голлівуді й створював екранні образи знаменитих кінодів.

У 1918 році Макс Фактор вивів знаменитий принцип “кольорової гармонії” макіяжу. Він стверджував – уперше в історії косметики – що пудра, рум’яна, туш і помада повинні бути узгоджені за тонами з природним кольором обличчя. А до кінця 20-х він представив косметичну лінію Society Make-up (світський макіяж). Незабаром завдяки Максові Фактору повсякденний макіяж став надзвичайно популярним, і жінки з задоволенням купували помаду і рум’яна, рекламовані улюбленими акторками. Макс Фактор удосконалив колірну гаму своєї косметики. Без цього Голлівуд не зміг би так добре реалізувати всі переваги кольорової кіноплівки, яка також з’явилася саме тоді.

Чари Голлівуду почали проникати й на інший бік Атлантики. Тридцяті роки створили нову моду і нову косметику. Мільйони жінок прагнули бути схожими на Вів’єн Лі, Бетті Грейбл, Риту Хеворт, Джоан Роуфорд і Вероніку Лейок. Але першим усвідомленим символом краси виявилася Грета Гарбо, яка стала легендою ще за життя. Мільйони жінок в усьому світі старанно вискубували брови й обполіскували волосся рум’янком, щоби наблизитися до бажаного ідеалу.
Сорокові роки минули під знаком Марлен Дитріх. Хто не знає цього млосного погляду з-під густих вій, іронічного зламу брів на блідому обличчі та легкої сумної посмішки блискучих вуст?

У післявоєнні роки законодавицею мод у макіяжі стає Франція, де створюється новий жіночий образ – із волоссям, укладеним хвилями і локонами, із намальованими олівцем тонкими круглими бровами зі зламом посередині, з дуже нафарбованими віями. Саме тоді почали застосовувати спосіб подвійного нанесення туші: на перший свіжий шар туші наноситься пудра, а потім – знову шар туші.

У 1950-ті роки втіленням краси і моди стали молоді дівчата-фотомоделі. Почалася ера журналів мод. Прагнення людей стежити за останніми віяннями у моді збільшувало об’єми продажів уже косметичних концернів, що тоді стали гігантами. У це десятиліття молодість була у всьому, і в моді був стиль “тінейджер”.

Max Factor створює новий молодіжний образ, уперше використовуючи світлу губну помаду Roman Pink. Менше акцентування губів вело до увиразнення очей. Ера такого макіяжу вводить нас у 60-ті роки. У моді – накладні вії, рідка підводка для очей, водостійка туш і подушечки для видалення макіяжу (атрибути театральною гримерної).

Далі буде

К. С.

POSTUP - ПОСТУП
№20 (678),
3-4 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Робота з виборцями
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі

ПОГЛЯД
·Кому це потрібно?
·Четвірко львівських немовлят забезпечили всім: від квартири до памперсів
·Затверділий абсурд

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Обласна прокуратура обіцяє дати гідну відповідь Карпачовій
·Мер Самбора знайшов гроші олігархів у державному бюджеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Криворучківці" набили пики львівським комуністам
·Іван Заєць вирішив не тратити державні гроші на екологію
·Італієць намагався вивезти з України партію антикваріату

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Мельниченко передасть усі записи в Раду Європи
·Такі привабливі українські обленерго
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі
·Парламентська більшість не прагне коаліції

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Норвежці засуджують неонацизм
·Вибори наближаються
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Успішно проведені випробування контрацептивів для чоловіків
·На Тайвані з"явилася людина з трьома серцями
·Знежирена їжа прискорює обмін речовин
·Травматологи знову мають роботу
·ВАШІ ПРОБЛЕМИ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Клонування людей стане бізнесом
·Плутон понизили до астероїдів
·Електроди замінять кермо і штурвал
·Життя в Космосі - майже реальність
·В інтернет - тільки з атестатом
·За зеками спостерігатимуть з Космосу

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Отрута з телевізора

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Королівський подарунок до міленіуму
·Наступають "Дух і Літера"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джоконда мандрує
·Фальшиві брили Стоунхеджу
·НОВИНИ
·Німці заборонили виставку
·Разюча зброя карикатури 200 років тому

СПОРТ-ПОСТУП
·Шведи опустили українців з небес на землю
·Чи завоюють українці Словенію?
·УЄФА попереджає Атлантичну лігу
·Визначено учасників клубного Чемпіонату світу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж: історія й еволюція