BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3-4 ЛЮТОГО 2001 року |

НОВИНИ

Гранітний син Цезаря

Французький підводний дослідник Френк Годьйо знайшов на дні Олександрійської гавані у Середземному море гранітне погруддя, яке, на думку вчених, зображує Цезаріона (Маленького Цезаря), сина Клеопатри і Юлія Цезаря. Після реставрації, яка, зокрема, включатиме таку специфічну процедуру, як опріснення, на початку квітня знахідка буде виставлена в Британському музеї в рамках проекту “Клеопатра в Єгипті: історія і міфи”. За словами куратора Британського музею Сюзан Вокер, цей експонат представляє особливу цінність: “Щойно піднята з морського дна і ще нікому не відома скульптура зображує одну з ключових постатей часів Клеопатри. Ми всі з нетерпінням чекаємо відкриття виставки”. Про це повідомляє ArtDeily.

Дім Версаче – на продаж

У квітні на аукціоні “Сотбі” буде виставлена на продаж колекція живопису (орієнтовна вартість – від 5-7 млн. дол.) і деякі предмети інтер’єру з резиденції покійного Джанні Версаче в Маямі, де й був застрелений знаменитий кутюр’є. Особлива увага приділяється картині французької художниці Софі Рюд “Смерть Ценцирія, сина Нептуна”. Як повідомив журналістам представник прес-служби Дому моди Версаче Лу Коласьоно, “у Версаче був чудовий смак, а гроші, які він мав, дозволили йому зібрати справді чудову колекцію”. Колекція буде виставлена на загальний огляд із 30 березня по 5 квітня, а торги відбудуться з 5 по 7 квітня.

Іskusstwo у Німеччині

У виставковому залі “Кунстферайн” міста Розенхайм (поблизу Мюнхена) відкрилася грандіозна виставка Iskusstwo, в якій взяли участь художники з пострадянських країн, зокрема з України. Київ у Німеччині представляють Сергій Братков, Ілля Чичкан, Олександр Хнилицький, Кирило Проценко, Олександр Верещак, Маргарита Зинець та ін.

Англійці інвентаризують свої пам’ятки

Після завоювання Англії в 1066 році Вільям Нормандський прийняв рішення ознайомитися з країною, якою відтепер збирався правити, і наказав скласти для нього докладний опис кожної з британських провінцій, що й було зроблено в 1085 році. Майже через тисячу років англійці вирішили повторити – у певному сенсі – діяння великого завойовника. Близько 700 фотографів погодилися взяти участь у трирічному проекті, у рамках якого мають бути відзняті по змозі всі історичні й архітектурні пам’ятки острова – майже 360 тисяч об’єктів. Головне завдання цього проекту – продемонструвати, наскільки збереглися ці пам’ятки і наскільки вони “вписуються” у сучасні краєвиди Англії. Усі фотографії будуть включені у віртуальну фотобібліотеку, завершити створення якої організатори проекту планують до 2002 року. “За допомогою цієї бібліотеки завжди можна буде наочно уявити собі, що оточувало нас на початку нового тисячоріччя – і продемонструвати нашу культурну спадщину всьому світу”, – заявив штатний фотограф міністерства оборони Великобританії, який зніматиме історичні споруди рідного Кембриджширу. Користувачі навіть отримають можливість займатися історичними або архітектурними пошуками, оскільки кожна фотографія буде забезпечена коментарем і структурним кресленням. Для реалізації цього проекту уряд Великобританії виділив грант у розмірі 4,3 мільйона доларів і пообіцяв усіляко підтримувати при зйомках і доборі матеріалів. Багато історичних будівель були зруйновані при бомбардуванні гітлерівською авіацією під час Другої світової війни, однак уже з 1948 року англійці розпочали впорядкування списку визначних пам’яток, і з кожним роком цей список збільшується. На сьогодні в ньому нараховується 195 палаців,
422 замки, 14393 церков, 3380 приміських маєтків, 1076 ліхтарних стовпів і 95 громадських туалетів. Усі будинки, що входять до цього списку, охороняються державою і не можуть бути перебудовані або знесені без особливого дозволу влади – навіть ті, що перебувають у приватному володінні.

POSTUP - ПОСТУП
№20 (678),
3-4 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Робота з виборцями
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі

ПОГЛЯД
·Кому це потрібно?
·Четвірко львівських немовлят забезпечили всім: від квартири до памперсів
·Затверділий абсурд

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Обласна прокуратура обіцяє дати гідну відповідь Карпачовій
·Мер Самбора знайшов гроші олігархів у державному бюджеті
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Криворучківці" набили пики львівським комуністам
·Іван Заєць вирішив не тратити державні гроші на екологію
·Італієць намагався вивезти з України партію антикваріату

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЙ
·Мельниченко передасть усі записи в Раду Європи
·Такі привабливі українські обленерго
·Спалах ісламізму в херсонській тюрмі
·Парламентська більшість не прагне коаліції

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Норвежці засуджують неонацизм
·Вибори наближаються
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Успішно проведені випробування контрацептивів для чоловіків
·На Тайвані з"явилася людина з трьома серцями
·Знежирена їжа прискорює обмін речовин
·Травматологи знову мають роботу
·ВАШІ ПРОБЛЕМИ

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Клонування людей стане бізнесом
·Плутон понизили до астероїдів
·Електроди замінять кермо і штурвал
·Життя в Космосі - майже реальність
·В інтернет - тільки з атестатом
·За зеками спостерігатимуть з Космосу

ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОСТУПІ
·Отрута з телевізора

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Королівський подарунок до міленіуму
·Наступають "Дух і Літера"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Джоконда мандрує
·Фальшиві брили Стоунхеджу
·НОВИНИ
·Німці заборонили виставку
·Разюча зброя карикатури 200 років тому

СПОРТ-ПОСТУП
·Шведи опустили українців з небес на землю
·Чи завоюють українці Словенію?
·УЄФА попереджає Атлантичну лігу
·Визначено учасників клубного Чемпіонату світу
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж: історія й еволюція