BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 ЛЮТОГО 2001 року |

СВІТ

БЕЗЗУБІ ПРОГНОЗИ

Останнім часом аналітичним службам світових банків доводиться постійно коригувати свої прогнози щодо перспектив розвитку економіки США у 2001 році. Причому більшість змін – зі знаком “мінус”. Представники Merrill Lynch вважають, що економічний ріст у США у цьому році істотно сповільниться. Зростання ВВП становитиме 3,3%, а не 3,7%, як прогнозувалося раніше. Щоправда, в Merrill Lynch усе ще впевнені, що рецесія американській економіці не загрожує. Представники МВФ також поділяють оптимізм своїх колег з цього приводу. Незважаючи на коригування свого прогнозу зростання ВВП США в 2001 році (з 3,2 до 2,5%), глава фонду Хорст Келлер заявив, що дані свідчать про “м’яку посадку” американської економіки. Водночас почастішали заяви, що насправді все значно гірше. На думку аналітиків з Morgan Stanley, економічна ситуація у США розвивається за несприятливим сценарієм – у бік рецесії. За їх оцінками, у першому півріччі 2001 року ВВП США зменшиться на 1,25%. А деякі аналітики почали висловлювати думки, що економічний спад можна буде зафіксувати вже за підсумками четвертого кварталу 2000 року. Розбіжності у прогнозах аналітичних служб найбільших банків, які відомі високою точністю у розрахунках, наштовхує на висновок, що сьогодні спрогнозувати розвиток економічної ситуації в США не може ніхто.

У ЄВРОПІ КОМП’ЮТЕРИ НЕ КУПУЮТЬ

У четвертому кварталі 2000 року зростання продажів персональних комп’ютерів у Європі становило 6,9% – це найнижчий показник за останні чотири роки. Для європейської комп’ютерної індустрії, що звикла до двадцятипроцентних темпів зростання, скромні торішні результати стали великою несподіванкою. Навіть у четвертому кварталі 1999 року, коли покупці чекали “проблеми-2000”, продажі зросли на 11,7%. Як пояснюють експерти, зниження попиту на комп’ютери в Європі пов’язане з загальним насиченням ринку. Після комп’ютерного буму попередніх років європейці не бачать потреби міняти старі ПК, які спроможні підтримувати сучасне програмне забезпечення, на нові. Слід також врахувати, що потенційна ємність ринку в Європі значно менша, ніж, наприклад, у США. Так, у Великобританії лише третина населення має комп’ютер удома, а решта воліє користуватися ними на роботі. Негативний вплив на ринок ПК у Європі справило і зростання популярності таких альтернативних до комп’ютера засобів доступу до Інтернету, як мобільні телефони і цифрове телебачення. Проте зменшення обсягів продажів комп’ютерів у Європі не позначиться негативно на прибутках головних виробників ПК. У Європі (та й у всьому світі) дуже швидко зростає попит на портативні комп’ютери і сервери, що обслуговують інтернет-сайти. Тому втрати в одній ринковій ніші можуть бути компенсовані прибутками в іншій.

BRITISH PETROLEUM ЗАКРИВАЄ 5 ТИСЯЧ АЗС

Очікується, що скорочення роздрібної торгової мережі майже на 20% дозволить компанії заощадити близько 1,6 млрд. доларів. Частина грошей піде на переобладнання АЗС, які залишаться. Крім того, найближчим часом може змінитися і назва компанії. Теперішнє керівництво вважає, що необхідно вилучити слова і символи, які асоціюються з нафтою.

ЯПОНО-ФРАНЦУЗЬКИЙ СТРАТЕГІЧНИЙ АЛЬЯНС

Японський металургійний гігант Nippon Steel і французька група Usinor, що займають, відповідно, друге і третє місце у світі серед металургійних компаній, планують створити спільне підприємство з виробництва листової сталі для автомобільної промисловості. На думку експертів, створення японсько-французького альянсу дозволить Nippon Steel збудувати стабільну мережу збуту в Європі, а Usinor зміцнить свої позиції в Азії.

У КИТАЇ ВІДКРИЛИ НАЙБІЛЬШЕ У СВІТІ РОДОВИЩЕ ГАЗУ

За оцінками нафтової компанії PetroChina, підтверджені запаси газу в новому родовищі в Китаї становлять понад 220 мільярдів кубометрів, а фактичні запаси можуть перевищити 700 мільярдів кубометрів газу.

POSTUP - ПОСТУП
№19 (677),
2 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Тарас Чорновіл упізнав свій голос на касеті майора Мельниченка

ПОГЛЯД
·У пошуках правди
·Від сьогодні води на Сихові не буде
·Парадокси Безсмертного

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Як пересічному львів"янинові врятуватися від новокаледонського грипу?
·Львів"яни не хочуть скаржитися на корупціонерів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Автоперевізники відмовилися від ультиматуму
·У військових судах свідчення дають навіть мерці
·Влада лобіюватиме фінансування екобезпеки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Стратегія розвитку міста
·Уперше у Львові жінку відзначено церковним орденом

ПОСТУП З КРАЮ
·Олександр Мороз: Кучма зізнається...
·Тепер Кучма має Дубину...
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Справу Локербі закрито
·Відлуння землетрусу в Індії
·Європу віддано жіноцтву?
·Втеча російського дипломата

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Електроенергія дорожчає
·Японська економіка - в хисткому становищі
·"Грамед" "Галичфарму" - не конкурент
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Корифей львівської вулиці
·Поетична вегетація
·Пані Білєцка з довоєнного міста

АРТ-ПОСТУП
·Право на вигадку, або Про смаки не сперечаються?
·Малоросійський водевіль

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·А ти придбав реєстраційний талон?
·День народження "буржуя"

СПОРТ-ПОСТУП
·"Динамо" та "Шахтар" можуть здійснити грандіозний обмін
·Балканська помста збірної України
·ФУТБОЛ
·Канадці продали свою гордість

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж: історія й еволюція