BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 2 ЛЮТОГО 2001 року |

У пошуках правди

У Львові і в Києві вимагають об"єктивного розслідування обставин вбивства Сергія Кудрі

РЕЗОНАНС

Ростислав ЯСЕН

Учора під польським консульством у Львові зібралися близько 60 пікетників. Вони вимагали об’єктивного і неупередженого розслідування обставин вбивства у Польщі українського громадянина Сергія Кудрі (“Поступ” детально писав про цю трагедію у попередньому числі).

Відмінністю цього пікету від багатьох інших, що майже щодня відбуваються у Львові, було те, що перед консульством зібралися переважно журналісти, які підтримують дії громадського комітету “За правду!”. Ще однією його особливістю було те, що тривав він лише близько 15 хвилин. Один із активістів громадського комітету “За правду!”, директор мистецького об’єднання “Дзиґа” Маркіян Іващишин пояснив це так: “Тут зібралися не радикали, а розумні люди. Ми попередили консула про пікет, і він без зволікань прийняв наших представників, які вручили йому листа, адресованого президентові Польщі Александрові Кваснєвському, керівникові Ради безпеки і міністрові внутрішніх справ Польщі”. Представник пікетників Андрій Гусак, який безпосередньо вручав листа консулові Кшиштофу Савіцькому, заявив, що той дуже уважно поставився до їх вимог. За словами консула, розслідування обставин вбивства Сергія Кудрі взяв під особистий контроль прем’єр-міністр Польщі Єжи Бузек. Консул також додав, що польська сторона дуже зацікавлена у спокійному і неупередженому слідстві.

В інтерв’ю “Поступу” Маркіян Іващишин зазначив, що сподівається на адекватні дії польської сторони, однак якщо їх (дій) не буде, то не виключено, що члени громадського комітету “За правду!” вдадуться до акцій протесту на території Польщі.

Коментуючи вчорашній пікет перед консульством, Андрій Павлишин, експерт з українсько-польських питань, сказав: “Потрібно акцентувати на потребі діалогу між українцями та поляками на рівні суспільства. Необхідно зламати давні стереотипи. Якщо польська влада прореагує адекватно, то інцидент можна вважати вичерпаним, але ситуація залишається. Найголовніше – це те, що існує свавілля правоохоронних органів. Як член національної комісії Міжнародної Амністії, я знаю зсередини становище в громадянському суспільстві Польщі. Самі поляки незадоволені своєю поліцією, де залишилися ще пострадянські принципи. У нас спільна проблема. Головна мета пікету – щоб тривав процес діалогу між нашими суспільствами. Цей пікет – не проти поляків. Ми хочемо, щоби ні в Україні, ні в Польщі ця ситуація не повторилася”.

“Цей випадок (вбивство Сергія Кудрі. – Ред.) є досить характерним. Хто їздив дорогами чи то Польщі, чи то України, той знає, як ставиться дорожня поліція чи міліція до водіїв, – каже Тарас Возняк, редактор журналу “Ї”. – Крім того, звичайно, є певне упередження поляків до українців. Наприклад, під час перетину кордону польський прикордонник відразу дозволяє собі звертатися на “ти”. З одного боку, їх можна зрозуміти: наші люди, які їздять, обвішані горілкою, контрабандисти, не можуть викликати поваги. Але вони переносять це ставлення на всіх інших. Та до якої межі ми можемо дозволяти плювати собі в лице? Думаю, цей пікет дасть результат. Так чи інакше, консул передасть офіційного листа. Буде отримано сигнал. Проте, як завжди, за все українське суспільство заступиться Львів”.

Однак не тільки у Львові вбивство Сергія Кудрі викликало резонанс. Учора посольство Польщі в Києві пікетували члени праворадикальної організації “Щит Батьківщини” під керівництвом Дмитра Корчинського (екс-лідера УНА-УНСО). Як і належить радикалам, їхні гасла були рішучішими. Зокрема, учасники пікету вимагали видати в Україну польського поліцейського, якого підозрюють у вбивстві Кудрі. Корчинський в інтерв’ю місцевим журналістам зазначив, що ймовірність видачі поліцейського Україні, звісно, невелика, і “Щит Батьківщини” не має з цього приводу ілюзій. “Але якщо вирок польської сторони буде занадто м’яким, у нас є адреса цього поліцейського, і є активісти, що мешкають у Польщі”, – заявив Корчинський. Він не став уточнювати, який саме вирок вважає справедливим.

Учора ж стало відомо, що трагедією поблизу Холма зацікавилася уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Вона надіслала своєму колезі – польському омбудсмену – листа з проханням узяти під особистий контроль розслідування обставин цього інциденту. На прес-конференції в Києві Ніна Карпачова заявила, що дії польського поліцейського у цій ситуації були “абсолютно неадекватними”.

POSTUP - ПОСТУП
№19 (677),
2 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Тарас Чорновіл упізнав свій голос на касеті майора Мельниченка

ПОГЛЯД
·У пошуках правди
·Від сьогодні води на Сихові не буде
·Парадокси Безсмертного

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Як пересічному львів"янинові врятуватися від новокаледонського грипу?
·Львів"яни не хочуть скаржитися на корупціонерів
·КІЛЬКА СЛІВ
·Автоперевізники відмовилися від ультиматуму
·У військових судах свідчення дають навіть мерці
·Влада лобіюватиме фінансування екобезпеки

НАША СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Стратегія розвитку міста
·Уперше у Львові жінку відзначено церковним орденом

ПОСТУП З КРАЮ
·Олександр Мороз: Кучма зізнається...
·Тепер Кучма має Дубину...
·КРАЙ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Справу Локербі закрито
·Відлуння землетрусу в Індії
·Європу віддано жіноцтву?
·Втеча російського дипломата

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Електроенергія дорожчає
·Японська економіка - в хисткому становищі
·"Грамед" "Галичфарму" - не конкурент
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Корифей львівської вулиці
·Поетична вегетація
·Пані Білєцка з довоєнного міста

АРТ-ПОСТУП
·Право на вигадку, або Про смаки не сперечаються?
·Малоросійський водевіль

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·А ти придбав реєстраційний талон?
·День народження "буржуя"

СПОРТ-ПОСТУП
·"Динамо" та "Шахтар" можуть здійснити грандіозний обмін
·Балканська помста збірної України
·ФУТБОЛ
·Канадці продали свою гордість

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж: історія й еволюція