BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1-7 ЛЮТОГО 2001 року |

Убивця страждав манією величі

Смертну кару не було скасовано Олексієві Сідунову, який по-звірячому мордував свої жертви

КАТ

Зоряна ІЛЕНКО

...Працівники слідчо-оперативної групи, взявши лопати в руки, перекопували земляний настил в одному з підвалів на вулиці Окружній. Не помилилися... Ще кілька рухів, і на них “глянули” порожні зіниці мертвого тіла. Нарешті з’явилися реальні докази причетності підозрюваного до вбивства. Оперативники і не сподівалися тоді, що цей факт потягне за собою розкриття цілої низки кривавих злочинів, у яких був замішаний львів’янин Олексій Сідунов.

Свого часу 47-річний Сідунов побився з сусідом і мало не забив того до смерті. Суд виніс тоді йому термін, але умовний. Відтоді він не потрапляв у поле зору працівників міліції.

А 14 квітня 1997 року у Франківський райвідділ міліції зателефонувала жінка і повідомила, що в їхньому гаражі лежить мертвий чоловік. Правоохоронці разом з представниками прокуратури справді побачили понівечене тіло на цементованій підлозі. Було встановлено, що вбито Володимира Сташевського. Жінка виявилася сестрою Олексія Сідунова. Зранку, за її словами, він прийшов до неї і сказав, що знайшов труп свого приятеля поблизу їх особняка. Казав, що з переляку затягнув його в підвал, але, розуміючи, що міліція не повірить у це, вирішив утекти з міста.

Судмедекспертиза виявила, що перед смертю Сташевський зазнав нелюдських тортур. Протягом шести годин кат знущався над ним. Усі ребра були поламані, тіло понівечено. Згодом з’ясується, що Сташевського били ногами, табуреткою і навіть виделкою. Сідунова затримали через два дні. Втечу пояснив тим, що злякався. Але підкреслив, що нікого не вбивав.

П’ять разів оглядали оперативники будинок Сідунова, проте нічого не знайшли. Жодного натяку, що вбивство було скоєне саме тут. Тоді підняли матеріали на нього. Виявилося, що він мешкав разом з батьками. Мати померла 1996 року, а батько роком раніше зник безвісти. Стали відпрацьовувати зв’язки і вийшли на сусіда, якого він свого часу скалічив. Слідчі помітили цікаву деталь: побої, які затриманий завдав сусідові, були аналогічними до тих, що виявили на тілі Сташевського. Дружина сусіда повідомила, що Олексій постійно конфліктував з батьком, сварки переростали в бійки. Син був неврівноваженим і будь-яка дрібниця могла вивести його із себе. Сусідка також розповіла, що незадовго до зникнення Сідунова-старшого вона бачила, як батько увечері прийшов додому з двома чоловіками. Олексієві щось не сподобалося, і він накинувся на нього з кулаками. Бійка перекинулася на подвір’я. Сусідка бачила, як пізніше Олексій витирав кров з обличчя. Незабаром гості пішли, а що було далі, вона не знала.
Довідалася лише через кілька днів, що Сідунов-старший зник.

Правоохоронці опитали знайомих Олексія. Один з приятелів розповів, що два роки тому Сідунов просив його викопати яму в підвалі недобудованого будинку на розі вулиць Окружної та Городоцької. Що туди закопав Сідунов, знайомий не знав. Слідчо-оперативна група відразу ж виїхала на місце. На двометровій глибині вони відкопали труп. Лише за залишками одягу сеcтра Олексія впізнала, що то їхній батько. Сідунов заявив, що про тіло нічого не знає, а заяви сеcтри і приятеля – наклеп. Урешті-решт фізико-технічна експертиза, ідентифікувавши обличчя за черепом, підтвердила, що труп належить батькові Сідунова.

Той самий приятель зізнався, що розповів про Сідунова Сташевському. Знаючи, що той був у тісних стосунках із Сідуновим, він попередив, щоб Сташевський був обережнішим. А Сташевський порекомендував Сідунову розповісти все міліції. Така необережна ідея і стала для нього вироком.

10 квітня 1997 року вони зустрілися в будинку Сташевського. Добре випили, а потім Олексій завдав Сташевському підступного удару по голові... Шість годин тривали тортури, коли ж Сташевський помер, убивця перетягнув його тіло до гаражу. Три дні він буквально “вилизував” сліди знущань у будинку (забув, щоправда, про виделку, якою завдавав удари; пізніше її долучили до речових доказів). І лише після того побіг до сестри розігрувати комедію.

Докази були незаперечними, і Сідунов урешті-решт зізнався у всьому. А в ході розслідування спливали й інші факти. З’ясувалося, що перед тим лише випадковість врятувала від смерті громадянку З. Чоловік потерпілої разом зі своїм знайомим робили ремонт у будинку Олексія. Сідунов вирішив віддячити майстрам, накривши стіл. Один з майстрів прийшов з дружиною та дитиною. Сіли на подвір’ї. Під час застілля жінка разом із сусідкою Сідунова зайшла в будинок і довго не виходила звідти. Господаря це настільки заїло, що, прихопивши сокиру, він подався на “розбірки”. Відшукавши жінок, він кілька разів ударив гостю обухом по голові. Ситуацію врятувала сусідка, яка стала між ними. А гостя із закривавленою головою знайшла в собі сили вискочити на подвір’я. Потерпіла спочатку звернулася з заявою до міліції, але Сідунов прийшов до її чоловіка, впав на коліна і став просити не позбавляти його життя. Він настільки вміло зіграв, що жінка забрала заяву. Слідство вийшло ще на одного потерпілого, якого Сідунов побив по-звірячому. Але переляканий мужчина не став звертатися за захистом до міліції.

Судмедекспертиза не виявила жодних відхилень у психіці Олексія. Проте з’ясувалося, що в нього непомірно розвинена манія величі. Лишень хтось зачіпав його “я”, він тут же вибухав і впадав у такий стан, що міг убити людину.

Львівський обласний суд засудив Олексія Сідунова до вищої міри покарання – смертної кари. Верховний суд вирок залишив у силі. До речі, цю справу передали в навчальний центр Академії внутрішніх справ у Києві і тепер на її прикладі вчать курсантів, як потрібно розслідувати такі злочини і здобувати докази.

POSTUP - ПОСТУП
№18 (676),
1-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смерть на дорозі
·Росія передає Україні фрески Михайлівського собору

ПОГЛЯД
·Італійський циклон зносить із рейок львівські трамваї
·Четвірко новонароджених львів"ян переїжджає в нове помешкання
·МОРІТУРІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Школи закрили на карантин через епідемію грипу
·На Львівському летовищі горів літак
·Мерія розробить генплан міста фахово: дешево і нашвидкоруч
·КІЛЬКА СЛІВ
·Політв"язні вимагають від Росії виплати компенсацій
·В Україну намагалися ввезти м"ясо сумнівної якості
·Велика втрата гідного сина українського народу

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·У загибелі "Пам"яті Меркурія" звинувачують капітана
·Жертва стереотипів
·Віктор Шишкін: Відставка Потебенька нічого не дасть
·Сергій Головатий звинувачує Генеральну прокуратуру
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Ширак заступився за вірмен
·Армія погрожує захопити владу
·Чеченський опір не вщухає
·Піночет чекає суду
·Коштуніца пропонує судити НАТО

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Галицькі націоналісти і східні конформісти
·Галичина в темряві

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивця страждав манією величі
·Путівки на відпочинок видавали незаконно
·Украдений пулярес

АРТ-ПОСТУП
·"Все, що минуло - світло..."
·Остап Сливинський: особистість, що стане постаттю...
·"Асоціації 2000" - асоціації є, виставки нема

СПОРТ-ПОСТУП
·"Спартак" женуть на Кіпр
·Марадона знову "відзначився"
·ФІФА і УЄФА помирилися
·Французи знову здивували футбольний світ
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Усе почалося з поцілунку
·ГОРОСКОП