BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1-7 ЛЮТОГО 2001 року |

КРАЄВИД

Журналістка стала жертвою

Позавчора у Києві стався напад на власного кореспондента російської газети “Известия” Яніну Соколовську. Коли журналістка поверталася додому, в під’їзді невідомий приставив їй ніж до горла. На щастя, жінці вдалося втекти й заховатися в одній із квартир. Сама журналістка пов’язує напад з інтерв’ю, що його вона взяла у колишнього віце-прем’єра Юлії Тимошенко, і яке розміщене на сайті газети “Известия” в Інтернеті, а також із розшифровками стосовно касетного скандалу. Яніна Соколовська подала заяву в міліцію, слідство веде Печерський райвідділ.

В’язні захопили заручників

Позавчора ввечері у виправно-трудовій колонії №10, розташованій неподалік села Дар’євка Білозерського району Херсонської області, в’язні захопили заручників. Як стало відомо, група з чотирьох засуджених, серед яких — двоє чеченців, загрожуючи саморобним вибуховим пристроєм і ножами, взяла в заручники співробітників ВТК — прапорщиків Ткачука і Сиром’ятова. Наразі встановлено особу одного з терористів. Це Коваєв Ісламбек Узумович, 1955 року народження, засуджений за статтями 94 (умисне вбивство) і 202 (незаконне носіння вогнепальної зброї). Злочинці вимагають організувати зустріч із прокурором області та представником чеченської діаспори.

Росіяни вважають, що Олександра Ємця вбили

“Його смерть не подібна на випадковість і нагадує загибель в автомобільній аварії лідера українських правих сил В’ячеслава Чорновола, справжні причини смерті якого не з’ясовані й зараз,” — пише київський кореспондент газети “Известия” Яніна Соколовська. За спостереженням газети, раніше Ємець явно виражав відданість Леоніду Кучмі, він навіть обирався в Верховну Раду за списком пропрезидентської Народно-демократичної партії. Але останнім часом став відхилятися від президентської лінії та увійшов до фракції “Реформи-Центр”, яка, незважаючи на назву, залишається правоорієнтованою.

Винні лише спецслужби

“Я стверджував і стверджую, що ця акція проведена за участю спецслужб, могутніх спецслужб. Вони робили все, щоби заблокувати розвиток України шляхом компрометації, безумовно, Президента,” — заявив екс-начальник Головного управління військової розвідки України, генерал Олександр Скипальський в інтерв’ю радіо “Свобода”. Скипальський каже, що вірить і Олександрові Морозу, і Миколі Мельниченку, але жодного з них не вважає організатором. “Вони — виконавці. Ті, хто свідомо пішов на це. Мельниченко погодився це зробити свідомо, і він міг це зробити тільки на прохання людей зі свого оточення, тобто професіоналів, а Морозові пообіцяли президентство, отримане з рук Верховної Ради,” — запевняє Олександр Скипальський.

Увага! Вашу електронну пошту читають

На сьогодні існують підстави стверджувати, що українські спецслужби вже понад рік здійснюють перегляд електронної пошти українських громадян. Про це заявив член Української секції Комп’ютерної співдружності Європейського інституту електро- і радіоінженерів Юрій Радченко. Зокрема, він помітив, що активне обговорення в ЗМІ питання примусового встановлення в українських провайдерів обладнання, необхідного для перегляду держорганами поштової кореспонденції з метою цензури або нагляду над електронною поштою, раптово припинилися. На думку Юрія Радченка, на основі цих спостережень, а також на підставі ряду проектів законодавчих актів, зокрема Закону “Про телекомунікації”, де відповідні дії “цинічно” маскуються за фразою про “моніторинг інформаційної безпеки мереж телекомунікацій”, можна зробити висновок, що відповідне обладнання вже функціонує, а провідні інтернет-провайдери вимушені забезпечувати спецслужбам технічні можливості для порушення конституційних прав їх клієнтів.

POSTUP - ПОСТУП
№18 (676),
1-7 ЛЮТОГО 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Смерть на дорозі
·Росія передає Україні фрески Михайлівського собору

ПОГЛЯД
·Італійський циклон зносить із рейок львівські трамваї
·Четвірко новонароджених львів"ян переїжджає в нове помешкання
·МОРІТУРІ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Школи закрили на карантин через епідемію грипу
·На Львівському летовищі горів літак
·Мерія розробить генплан міста фахово: дешево і нашвидкоруч
·КІЛЬКА СЛІВ
·Політв"язні вимагають від Росії виплати компенсацій
·В Україну намагалися ввезти м"ясо сумнівної якості
·Велика втрата гідного сина українського народу

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·У загибелі "Пам"яті Меркурія" звинувачують капітана
·Жертва стереотипів
·Віктор Шишкін: Відставка Потебенька нічого не дасть
·Сергій Головатий звинувачує Генеральну прокуратуру
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·Ширак заступився за вірмен
·Армія погрожує захопити владу
·Чеченський опір не вщухає
·Піночет чекає суду
·Коштуніца пропонує судити НАТО

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Галицькі націоналісти і східні конформісти
·Галичина в темряві

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Убивця страждав манією величі
·Путівки на відпочинок видавали незаконно
·Украдений пулярес

АРТ-ПОСТУП
·"Все, що минуло - світло..."
·Остап Сливинський: особистість, що стане постаттю...
·"Асоціації 2000" - асоціації є, виставки нема

СПОРТ-ПОСТУП
·"Спартак" женуть на Кіпр
·Марадона знову "відзначився"
·ФІФА і УЄФА помирилися
·Французи знову здивували футбольний світ
·ФУТБОЛ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Усе почалося з поцілунку
·ГОРОСКОП