BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Чи існує третя стать?

І в "сих", і в "тих" пробують себе не лише люди, а й мавпи і навіть дельфіни

БІСЕКСУАЛИ

МАЙКЛ

Про це знято один із найвідоміших і найскандальніших фільмів останніх років Basic Instinct (хто ж не пам’ятає розведені ноги Шарон Стоун) і менш відомий у нас L.A.Law. Згідно з останніми відкриттями біографів, цим займалися (або цим захоплювалися) такі відомі люди, як Лоуренс Олів’є, Гаррі Ґрант, Марлен Дітріх, Ґрета Ґарбо й навіть Елеонора Рузвельт. Мова йде про бісексуалів – тобто всі ці вони мали коханців як чоловічої, так і жіночої статі.

Причому захоплення це викликає ворожість як із боку звичайних пар (гетеросексуалів), так і з боку “голубих” і “рожевих” – геїв і лесбіянок. Не викликають бісексуали надто палкої любові й у стані вчених, але пройти осторонь такого явища вони, звичайно, не можуть. Проте настання ери СНІДу радикально змінило ставлення до бісексуальності. Мова вже йде не про те, подобається чи не подобається, а жити чи не жити – і то, як виявляється, дуже великій кількості людей.

Через презирство і страх остракізму з боку суспільства бісексуали почали виходити з тіні та групуватися в організації на кшталт
Bi Net. У свою чергу, вчені спитали себе – чи, радше, поставили перед собою завдання з’ясувати, – що є сенсом людської сексуальності. Чи існує два її види – гомо- і гетеросексуальність, при яких бісексуальність є своєрідним побічним продуктом, “помилкою природи” з боку гомосексуалів, своєрідним великим винятком на шляху до визначення свого власного і справжнього “я”? Чи, може, бісексуальність є зовсім окремим, третім шляхом? Чи сексуальність визначається природою, чи “погоду робить” культура? Чи це зафіксовано раз і назавжди в ранньому віці – і людина живе, запрограмована певним чином упродовж усього свого життя, чи це плинна річ, потік, що змінюється протягом усього життя, зазнаючи впливу часу та вподобань?

Як відомо, сексуальна орієнтація – це комплексний клубок, у якому в одне сплелися бажання, фантазії, вірування, вподобання. Якщо звідти висмикнути хоча б одну нитку, то вся картина може змінитися. Переконані лесбіянки часто сплять із чоловіками, а чоловіки, які свято вірять у те, що вони – мачо, “крутять любов” із собі подібними. У багатьох латиноамериканців чоловіки не вважають себе “голубими” чи бісексуалами, якщо вони не поводять себе пасивно і не “працюють” суто “на прийом”. Більше того, секусальність – це радше стан психіки, ніж стан тіла. Люди можуть бути привабливі для когось іншого, але їх поведінку стримують почуття сорому і вини; або навпаки: люди можуть діяти всупереч своїм справжнім почуттям.

Статистики бісексуальності не існує. Якщо ж правильніше – точної статистики не існує. Люди такі речі не афішують. Але практика свідчить, що число людей, які подобаються обом статям, чимале. Особливо це проявляється в підлітковому віці. Але в деяких культурах (у латиноамериканців та в деяких мусульманських чоловіків) це навіть є неписаним правилом. Серед американців 46 % чоловіків і 12 % жінок зізналися, що “крутили любов” з обома статями. Однак, попри свою поширеність, бісексуальність не отримала окремої сексуальної категорії: її розглядають як фазу сексуального розвитку. Так, тінейджери часто експериментують з обома статями, доки нарешті визначаться, з ким їм найкраще.

Довідка. В даний час в світі в переважній більшості випадків для діагностики жіночої молочної залози використовують рентгенівську проекційну мамографію, плівкову (аналогову) або цифрову. У Європі і країнах Північної Америки цифрова маммография на основі детекторів прямого перетворення поступово витісняє плівкову через наявність великих можливостей для роботи з отриманим зображенням і можливості інтеграції з медичною інформаційною мережею.

Для більшості бісексуали – це нормальні “чуваки”, яких від нудьги потягнуло на екзотику, або геї, які не можуть розібратися зі своєю орієнтацією. Для бісекусалів і вчених це абсолютний нонсенс. Вони вважають, що бісексуальність є не втечею від реальності чи диким експериментом, а легітимною сексуальною орієнтацією.

Так, чоловіки гірського племені сімеа (Папуа-Нова Гвінея) у підлітковому віці традиційно практикуються в сексі один з одним – перш ніж вступити у фазу змужніння і перейти до більш серйозних речей. Якщо копнути ще глибше і перейти до наших “предків” (маємо на увазі приматів – найбільш високорозвинутих мавп), то для них це досить поширена річ. На думку Джона Дюваля, автора книжки “Примати: секс і боротьба за владу”, такі “експерименти” знімають напруження і сприяють консолідації мавп’ячого суспільства. Як відомо, примати – надзвичайно соціальні істоти. Майже як ми, тільки чесніші.

Подібна нетрадиційна поведінка спостерігається і в інших високоорганізованих тварин, наприклад, у дельфінів. У випадку бісексуалів цікаво й те, що, як виявляється, жінки набагато пізніше приходять до розуміння того, що вони бісексуальні, а зрозумівши це, набагато частіше, ніж чоловіки, змінюють партнерів – і взагалі “напрямок руху”. Випадки, коли заміжні жінки розлучалися, щоби почати жити лесбійським життям, а потім знову одружувалися, закохавшись у чоловіків, непоодинокі.

бодай трохи переконливо пояснити, що ж саме викликає бісексуальність, учені не можуть. Стать може бути визначена хромосомним набором і потоком гормонів. До речі, вчені помітили відмінності у структурі мозку між геями і “справжніми” чоловіками.

Нещодавні дослідження американських учених із Каліфорнійського університету доводять, що якщо один із близнюків є геєм, то ймовірність того, що й другий із братів буде “голубим”, утричі більша. Але це не аксіома. Близнюки не завжди мають однакову сексуальну орієнтацію. Батько психоаналізу Зигмунд Фройд вважав, що людська природа за своєю суттю є бісексуальною, а те, чи стане вона гетеросексуальною, чи гомосексуальною, залежить від раннього чуттєвого досвіду й досвіду в коханні.

Бісексуали і геї, згідно з американськими даними, мали, як правило, досить холодних і нежиттєрадісних батьків. Таким чином, гомосексуалізм у певному сенсі є пошуком ніжного і люблячого чоловіка, що піклується про тебе, пошук, який став надто еротизованим.

Джон Моней з університету Джона Хопкінса порівнює набуття сексуальної орієнтації з вивченням рідної мови – і взагалі здатності говорити. “Ми ж не володіємо рідною мовою, не починаємо розмовляти нею з моменту нашого народження. Проте, досягнувши віку п’яти років, ми вже з гріхом навпіл говоримо, а пізніше рідна мова встановлюється у нас в голові назавжди – і ми вже не можемо нічого з цим вдіяти “.

Щось подібне можна сказати і про культуру. На думку професора Еріка Хаутінґса, “це в чомусь нагадує їжу. Їсти ми хочемо всі і завжди, але чи ми надаємо перевагу індонезійській кухні, чи корейській – із її поїданням собак, чи то ми дотримуємося більш помірних поглядів на їжу (картопля з м’ясом) – усе залежить від нашого виховання. Щось подібне можна сказати і про сексуальні смаки”.

На думку Кінслі, сексуальність – це континуум. На шкалі, яку він розробив від гетеросексуальності до гомосексуальності, лише 50% чоловіків можна вважати тільки гетеросексуальними, і лише 4% – тільки геями. Тобто всі ми не без гріха, і нехай кине в мене цеглиною той, хто в цьому сумнівається.

Великим плюсом на користь бісексуалів є те, що вони, як це визнають усі вчені (і не тільки) є надзвичайно палкими і вмілими коханцями. Це й не дивно, адже вони бачать цю справу з іншої перспективи, так би мовити, з іншого берега. У цій царині для них практично немає секретів. Тому якщо хтось знаходить у собі сили і бажання “перейти вулицю” і спробувати і з тими, і з тими, то цього не треба соромитися, ані, тим більше, намагатися це в собі подолати. По-перше, природу неможливо обманути, а по-друге, приховане, воно все одно рано чи пізно стане явним – у вигляді якогось неприємного криміналу чи бридкого обману.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників