Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Настає ера віртуального кохання

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Святослав ЦЕГОЛКО

Більшість науковців схиляються до того, що століття, в якому ми з вами мали змогу вперше прокинутися 20 днів тому, мине в ореолі інформації та інтернету. Світова павутина затягує в себе все більше повсякденних предметів та процесів, але чи підвладні інтернетові почуття?

Коли наприкінці сімдесятих кілька фірм у Європі та США вирішили створити мережу задоволення “Секс по телефону”, ніхто не думав, що вже за кілька років це словосполучення стане звичним. Противники такого виду розваг заявляли про сімейні кризи, котрі очікують країни, де дозволять такі утіхи. Проте йшов час, але через телефон ніхто не розлучався.

Але тепер, в епоху Інтернету, коли дзвонити можна через павутину, телефон – не розкіш, а необхідність. Та й секс через телефон став просто немодним. Як повідомляє журнал New Scientist, винахідник з Уельсу Домінік Кроу винайшов систему, що дозволяє кохатися на відстані. Усе, з першого погляду, дуже просто, хоча й трохи незвично. Домінік Кроу створив робота-манекена, який здатний реагувати на дотики або спеціальні сигнали, послані партнером користувача через Інтернет. Манекен повністю імітує людину. Журнал пише, що робота вчений виготовив з еластичного матеріалу і покрив шкірою. Ця лялька різниться від надувної тим, що вона обладнана маленькими моторами, які й рухають усіма частинами її тіла, а також звуковими датчиками, що імітують мову та людські звуки.

А зараз про найцікавіше – як працює винахід. Користувач Інтернету, який бажає вступити в сексуальний контакт на відстані, надягає спеціальний шолом, в якому бачить зображення свого партнера. Після цього людина в шоломі кохається з роботом, який через Інтернет копіює рухи далекого коханця. Партнер, зі свого боку, виконує зі своїм манекеном те ж саме. Як пише журнал New Scientist, у результаті виникає віртуальна пристрасть із реальними відчуттями. При цьому журнал нічого не згадує про кохання, як рушій сексу (принаймні у традиціоналістів).

Домінік Кроу вважає, що його винахід може вирішити проблему проституції, а також самотності певної категорії людей. Якщо ваша дівчина чи хлопець (дружина, чоловік) поїде, наприклад, у Сполучені Штати, то це у ХХІ столітті зовсім не означає, що вам слід утримуватися від сексу. Ви залишитеся вірним близькій людині.

Але так само, як у реальному житті, у віртуальному багато спокус. Програма, яку створив уельський науковець, влаштована так, що з її допомогою можна займатися сексом не лише зі своїм партнером, але і з будь-чиїм, так само як і з якоюсь знаменитістю. У власника іграшки, за словами винахідника, не буде відчуття, що він кохається з роботом. Винахідник каже, що зробив усе можливе, аби віртуальні відчуття були максимально реальними. Треба ще щось там вмонтувати, аби той робот ще й дітей народжував.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників