BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Хіт-парад електронних цяцьок

НІ-ТЕСН

Юрко БАНЗАЙ

Іван Сусанін від Casio

Проблему пошуку власної машини на паркінгу, біля аеропорту, нарешті вирішили провідні фахівці фірми Casio. Наручний годинник Pathfinder (дослівно – “той, що знаходить шлях”) має вмонтований приймач, що працює із системою GPS (Global Positioning System – сателітарною системою навігації), отримує координати з восьми навігаційних сателітів, визначаючи місцезнаходження годинника (географічну широту і довготу) з точністю до 30 метрів. Годинник навіть “підказує”, куди потрібно іти, користуючись координатами 200 місць із вибраного вами списку.

Pathfinder демонструє на графічному табло співвідношення двох координат (наприклад, вихід з аеропорту і “паркінг 3, ряд 5, місце 12”). Потрібно йти доти, поки значення двох координат не співпадуть. І тоді ваша машина просто мусить бути десь поруч. Правда, слід враховувати похибку у 30 метрів. Якщо ви опинитеся десь за межами паркінгу, не розпачайте: адже цей шлях ви знайшли САМІ, без чиєїсь допомоги! Крім того, ваш шлях годинник може запам’ятати. Без проблем. Координати точки виходу (з аеровокзалу), точки призначення (ваш автомобіль) і ще 6 проміжних точок на ваш вибір.

Натомість, є одне “але”: 138-грамовий годинник розмірами 65,5 х 66,6 х 29,6 мм має в собі щось від танка. Та все ж, погодьтеся, наскільки корисна штука!

Наручний годинник-комп’ютер

Для тих, кому подобаються всілякі штучки типу різних електронних склеротичок, а також для тих, хто полюбляє забувати такі речі вдома, або на задньому сидінні таксі, новий годинник onHand PC Watch від Matsucom Inc. виключає фактор “знову десь посіяв”, оскільки постійно перебуває на зап’ясті власника.
До речі, та цяця навіть занесена до Книги рекордів Гіннеса як найменший у світі персональний комп’ютер. Годинник має 16 бітний, 3,64 мегагерцовий процесор і 2 МВ flash RAM (оперативної пам’яті). Він має будильник, записник, адресну книгу, список “що зробити”, список витрат і просту склеротичку.

Малесенький джойстик під табло дозволяє пересуватися піктограмами, скажімо, до адресної книги (книжечки). Це відбувається так само, як і в нормальних ноутбуках, де використовується touchpad. Кнопочки з боків виконують ті ж функції, що і кнопки нормальної комп’ютерної миші. Ось тільки проблема із введенням інформації – мусите за допомогою джойстика і кнопочок вибирати літери поступово на віртуальній клавіатурі. Правда, ця проблема не існує для тих, хто має персональний комп’ютер. Усю інформацію до вашої наручної склеротички можна “загнати” через спеціальний порт.

Розумний мобільник

Nokia 7110 – неймовірно хитрий телефон. Він може сам перемикатися між 900- і 1800-мегагерцовими стандартами GSM, щоб забезпечити вищу якість зв’язку. До речі, це переключення відбувається автоматично, перед початком розмови. Фахівці вважають, що це досить ефективний спосіб покращення якості зв’язку. А діє він в Африці, Східній Азії та Європі.

Однак та цяцька, розміром 125 х 53 х 24 мм має шестирядкове (6240 крапок) табло для читання та змінювання веб-сторінок. Вона також відсилає та приймає електронну пошту, факси, текстові файли зі швидкістю 14 kb/с і має інфрачервоний порт для “спілкування” з комп’ютером, принтером, або сумісним Nokia телефоном. Під табло телефон має спеціальне коліщатко для зручного пересування по меню, а також вмонтований словник, який дозволить вам швидше вводити слова із клавіатури. Телефон має також календар із пам’яттю на 660 подій, адресну книжку на 1000 імен, зберігає 50 SMS-повідомлень, або електронних листів.

Стандартна, 900 mAh, батарея дає змогу безперервно балакати 4,5 години, або
11 днів не заряджати телефону в режимі standby. Телефон також може комплектуватися 1500 mAh батареєю, і тоді балакати можна (безперервно) 7 годин і не заряджати “лалаку” протягом 18 днів.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників