BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Дітей продають через Інтернет

KIDSALING

Євген ГУЛЕВИЧ

У Британії та США розпалився міжнародний скандал довкола події продажу двох темношкірих немовлят-близнюків через Інтернет. Американська мати дівчаток Транда Векер продала через інтернет-брокера права на опікунство одразу двом парам – зі США каліфорнійцям Вікі та Річардові Алленам та з Британії – валійцям Аленові та Джудіт Кілшоу. Втім, продавши своїх піврічних немовлят, Векер заявила, що британці жодних грошей їй не заплатили і, відповідно, вона хоче повернути дітей із Британії назад у Сполучені Штати. Сім’я ж Кілшоу заявила, що боротиметься за близнюків у суді.

Історія гідна уваги й одночасно викликає сум. Інтернет-операція у своєму реальному втіленні невдовзі вилилася в початок слідчих дій ФБР і влади рідного містечка британців Флінтшира у справі про опікунство. Сам скандал набув міжнародного розголосу, коли сім’я Алленів заявила, що згідна виплатити шість тисяч доларів інтернет-брокеру за близнюків. Приблизно в той самий час цьому брокеру таку ж суму заплатили британці. Після цього американці заявили, що дітей у них відібрали і віддали родині Кілшоу, хоча їх вони “купили” раніше. І Аллени звернулися до ФБР.

За словами Кілшоу, вони вирішили удочерити дівчаток, коли ті ще перебували в одній з американських лікарень, з’явившись на світ трохи раніше призначеного терміну. Дітей продали спочатку американській сім’ї, а через два місяці британцям подзвонила мати дітей і сказала, що їх можна забрати. За словами Кілшоу, мати близнюків “ворожо” поставилася до Алленів і скористалася своїм правом (за законами штату Каліфорнія) забрати дітей і передати їх британцям (які шукали дітей деінде, позаяк у Британії механізм отримання опікунства, за їхніми словами, сильно “бюрократизований”). Близнюки в’їхали у Британію за шестимісячними туристичними візами. На думку того ж таки Кілшоу, близнюкам, які з’явилися на світ від батьків різних рас, значно легше буде жити в Британії, ніж у США, де начебто расові забобони значно сильніші.

Кожній із сторін немає чим похвалитися взагалі: Аллени звинувачують Кілшоу, ті – перших. А мати нині прагне повернути своїх дітей з Туманного Альбіону, незважаючи на те, що раніше вона повідомила Кілшоу про те, що не може дбати про дітей, оскільки вже має трьох маленьких хлопчиків. Повідомляють, що Кілшоу гадає, чи не продати йому історію скандалу Голлівуду. Нещодавно з’ясувалося, що дітей пропонували навіть третій сім’ї. А Бі-Бі-Сі отримало відеозапис, на якому спеціа-
лісти паранормальних явищ досліджують будинок Кілшоу після того, як сім’я повідомила про те, що в ньому завелася “нечисть”.

Приспішилася наразі й реакція від уряду. Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер і провідні міністри лейбористського уряду засудили “торгівлю” дітьми і пообіцяли жорсткіших законів про опікунство.

Нагадаємо, що продаж дітей практикують не лише американці чи британці.
Виродки є всюди. Кілька років тому у Львові вибухнула (а розпал прийшовся на 1993 рік) пекуча справа навколо злочинних дій зі щойно народженими немовлятами. Породіллям казали, що дитина виявилася або недоношеною, або мертвою, а по тому дітей продавали в американські сім’ї. Втім, навіть дотепер до кінця не відомо, чи не використовували дітей як органи для трансплантації.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників