BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Сергія Ратушняка знову судитимуть

Верховний суд України скасував рішення Закарпатського обласного суду, який визнав колишнього ужгородського мера невинним

ПРАВОСУДДЯ

Ольга ЯЦЕНКО

Верховний Суд України скасував рішення Закарпатського обласного суду, який 30 жовтня 2000 року визнав екс-мера Ужгорода Сергія Ратушняка невинним.
Касаційне подання до Верховного суду було підготовлене Львівською обласною прокуратурою, яка виступала обвинувачем у цій справі й вимагала засудити Сергія Ратушняка до 7,5 року позбавлення волі і заборонити йому протягом 5 років займати державні посади.

Тепер, відповідно до процесуального законодавства, має відбутися новий судовий процес над екс-мером Ужгорода Сергієм Ратушняком. “Де і коли відбудеться нове судове засідання, наразі невідомо, – повідомив “Поступ” заступник прокурора Львівської області Ігор Ліуш. – До нас іще не надійшла постанова Верховного суду, і я знаю про неї лише зі слів доповідача, який виступав у цій справі в Києві.” Невідомо також, у якому з обласних судів України буде повторно розглядатися справа Ратушняка. Зі слів Ігора Ліуша, у касаційному поданні Львівської обласної прокуратури йшлося про те, аби перенести розгляд цієї справи з Закарпатського обласного суду, однак яким буде рішення Верховного суду, поки що залишається лише здогадуватися.

Щодо самого Сергія Ратушняка, то проти нього не було застосовано запобіжних заходів – ні арешту, ні підписки про невиїзд з країни. Як пояснив Ігор Ліуш, прокуратура не пред’являтиме Сергієві Ратушняку нових обвинувачень: це буде лише нове судове засідання. А до завершення нового процесу Сергій Ратушняк перебуватиме на волі.

Нагадаємо, що Сергія Ратушняка звинувачують за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Йому інкримінують приховування валютних прибутків, зловживання владою і підлог. Деякі оглядачі називали цю справу суто політичною і пов’язували її з ситуацією, яка склалася на Закарпатті (у цей час регіон фактично підпав під вплив СДПУ(о) та її лідерів Віктора Медведчука та Григорія Суркіса). Сергій Ратушняк уперше став мером Ужгорода в 1994 році.
Свого часу він був однією з ключових фігур у політичній вертикалі екс-прем’єра Павла Лазаренка як член партії “Громада”. Але через місяць після обрання на другий термін у березні 1998 року (саме тоді Павло Іванович уже потрапив в опалу) Ратушняк пішов у відставку. Свою відмову від перебування на посаді міського голови Ужгорода він пояснив переслідуваннями з боку влади та мафіозно-кланових структур. У березні того ж таки 1998 року Сергія Ратушняка заарештували й інкримінували йому приховування валютних прибутків. Однак це звинувачення було спростовано, оскільки Сергій Ратушняк підпав під амністію.
Тоді прокуратура Закарпатської області висунула інше звинувачення – зловживання владою, а пізніше цю справу продовжила вже Львівська прокуратура.
Однак після амністії екс-мер тривалий час переховувався за кордоном і був заарештований лише випадково – під час одного з приїздів до України.
А от тоді, коли відбувався суд над Ратушняком, на Закарпатті була вже інша політична ситуація. Весь минулий рік відзначався поразками об’єднаних соціал-демократів: керівники обласної та всіх районних адміністрацій почали масово залишати лави СДПУ(о), а новий голова облдержадміністрації Віктор Балога демонстративно відмежувався від своїх колишніх союзників – Медведчука та Суркіса.

Важко прогнозувати, яке рішення ухвалить новий суд, що розглядатиме справу Сергія Ратушняка (не виключено, що це знову буде Закарпатський обласний суд), але, згідно з законодавством, якщо суд визнає екс-мера Ужгорода винним, то Сергій Ратушняк має право подати касацію до Верховного суду й оскаржити це рішення. Отже, ця справа може тривати ще довго.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників