BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

КІЛЬКА СЛІВ

ОСТАРБАЙТЕРИ. Два мешканці Львівщини – колишні остарбайтери – отримали по 5 тисяч марок від Німецької Католицької Церкви. Про це повідомило агентство “Ітерфакс-Україна” з посиланням на радіостанцію Deutche Welle. Церква не бажає називати прізвища колишніх в’язнів суто з міркувань збереження їхнього спокою. За даними українського національного фонду “Взаєморозуміння та примирення”, в Україні живуть 610 тис. колишніх в’язнів нацизму. З них 14,48 тис. – колишні в’язнів таборів і гетто, 278,8 тис. – примусові працівники промисловості, 303 тис. – примусові працівники в сільському господарстві у приватному секторі, 22 тис. – діти, котрим під час Другої світової війни ще не було 12 років і котрі не були зайняті у примусових роботах, із них 9 тис. народились у неволі.

ВІЧЕ. У неділю 21 січня о 13.00 на площі за пам’ятником Тарасові Шевченку (себто на площі Івана Підкови) у Львові відбудеться ще одне віче, присвячене 82-й річниці
об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. На його організацію дозвіл у міської влади отримала Координаційна рада українських політичних партій Львівщини (КРУПОЛ). Як пояснив “Поступу” заступник голови ЛОО УРП Ростислав Новоженець, попри офіційний привід, організатори віча мають намір зробити його логічним продовженням акції “Україна без Кучми!”. Що ж до не зовсім звичного для КРУПОЛівців місця збору, то, як сказав Новоженець, на проведення масових заходів перед пам’ятником Шевченкові накладено тимчасову заборону, а місце перед Франком на 21 січня першими “забили” львівські рухівці.

НАФТА У ВОДІ. Нафтові плями виявлено на поверхні річки Тисмениця неподалік від Дрогобича Львівської області. Як повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій, причиною забруднення стали відходи нафтопродуктів, що потрапили з території Дрогобицького ВАТ “Галол” у відкритий заводський колектор аварійного скидання дощових вод. Вранці 19 січня злив нафтопродуктів із відстійника було колектора припинено. Для запобігання забрудненню річки Дністер встановлено спеціальні загородження, проводиться збір забрудненої води. Організовано постійний контроль за якістю води. За фактом події ведеться слідство.

ВІД ВЛАДИ. Учора, 19 січня, голова Львівської облдержадміністрації перебував у відрядженні в Києві, де о 15-й годині взяв участь у нараді з обговорення пріоритетних соціально-економічних завдань уряду на 2001 рік. Як повідомив прес-секретар голови ОДА Юрій Боруцький, одним із основних питань, які мали розглядати на цьому засіданні, були засади регіональної політики. Напередодні поїздки Степан Сенчук планував також зустрітися з прем’єр-міністром України Віктором Ющенком, аби пришвидшити підготовку постанови Кабміну про виділення коштів на ремонтні роботи до приїзду до Львова Святійшого Отця Папи Римського Івана Павла II.

ЕНЕРГЕТИКА. Голова правління ДАГК “Західенерго”, офіс якого, як відомо, знаходиться у Львові, Петро Омеляновський передучора на загальних зборах членів Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) був обраний до нового складу Ради ОРЕ. Варто зазначити, що керівний орган Оптового ринку електроенергії формується з виробників електроенергії, яких там представляють лише п’ять осіб із усієї України.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників