BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 20-21 СІЧНЯ 2001 року |

Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду

БОРГИ

Іванка ПОПОВИЧ

“ВАТ “Львівобленерго” 24 січня вимкне вугільним підприємствам Львівської області електроенергію через борги, – повідомив агентство “Інтерфакс-Україна” член наглядової ради “Львівобленерго” Олександр Сагура. – Станом на 18 січня жодної копійки від вуглярів не отримано, тож наступної середи планується вимкнути їм електроенергію”.

За словами Олександра Сагури, згідно з підписаним раніше протоколом між ВАТ “Львівобленерго” та вугільними підприємствами області, останні зобов’язувалися при проведенні централізованих взаємозаліків за електроенергію (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів №325) виплачувати “Львівобленерго” “живими” грошима належну ВАТ частку коштів, яка становить 25% загальної вартості електроенергії.

Однак, за інформацією Олександра Сагури, Мінпаливенерго доручило генеруючій компанії “Західенерго” всі кошти, що надходять, тимчасово використати переважно для розрахунків за спожитий газ із міжнародною енергетичною корпорацією (МЕК) “ІТЕРА”. Унаслідок цього вугільні підприємства Львівсько-Волинського басейну в січні недоотримали від ДАГК “Західенерго” значної частини коштів і не мають можливості розрахуватися з ВАТ “Львівобленерго”. За підрахунками фахівців енергорозподільчої компанії, загальна заборгованість вугільних підприємств Львівщини за електроенергію в січні збільшиться ще на 5 мільйонів і сягне суми, більшої за 20 мільйонів гривень.

Як повідомив “Поступ” директор з економічних питань “Укрзахідвугілля” Олександр Горовий, керівники вугільних підприємств Львівщини на початку січня цього року сідали за стіл переговорів із представниками ВАТ “Львівобленерго” й підписали протокол, згідно з яким 25% проведеного взаємозаліку вугільники будуть сплачувати “живими” коштами. “Однак сьогодні ДАГК “Західенерго” заборгувало нам близько 34 мільйонів гривень, – коментує ситуацію Олександр Горовий. – А в січні жодних грошей від генеруючої компанії не надходило.
Тому, незважаючи на підписаний протокол, ми цього місяця через відсутність обігових коштів не зможемо заплатити ВАТ “Львівобленерго” навіть 25% “живими” коштами”.

Голова правління ДАГК “Західенерго” Петро Омеляновський підтвердив слова члена наглядової ради “Львівобленерго” Олександра Сагури про те, що всі кошти, які надходять до “Західенерго”, тимчасово скеровуються на погашення заборгованості перед МЕК “ІТЕРА”. На його думку, наступного тижня Кабінет Міністрів централізовано вирішить проблему надходження коштів для гірників, а ті у свою чергу отримають можливість розрахуватися з “Львівобленерго”. Відтак проблема припинення постачання електроенергії вугільним підприємствам буде вирішена.

Довідка “Поступу”. До 15 січня цього року заборгованість українських обленерго перед ДП “Енергоринок” досягла 10204 млн. грн., ДП “Енергоринок” перед генкомпаніями – 11656 млн. грн., генкомпаній перед постачальниками палива – 15745 млн. грн. і перед банками та Мінфіном – 478 млн. грн.

POSTUP - ПОСТУП
№12 (670),
20-21 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Удар Кучми
·Білл Клінтон попрощався з нацією

ПОГЛЯД
·Вода, освячена вірою
·Американці визнали Людиною 2000 року львів"янина Олександра Малюту
·Кеннеді - місце відпочинку

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Енергетики хочуть позбавити струму копальні Червонограду
·Мешканців міста будуть лікувати телефонічно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нацрада призначила у Львові свого представника
·ЛАЗ збільшить виробництво або звільнить третину працівників
·Польські правоохоронці видали українським крадія машин

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Сергія Ратушняка знову судитимуть
·Удар Кучми

ПОСТУП У СВІТ
·Дітей продають через Інтернет
·Клінтон попрощався з нацією
·Жорстокий ритуал зміни президентів
·Відставка Естради неминуча
·СВІТООГЛЯД
·ХАКЕР

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Проблема розбитих голів залишається відкритою

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЇ
·Хіт-парад електронних цяцьок
·Настає ера віртуального кохання
·Пожирачі космічної матерії
·Американські супервояки - майже роботи
·Електронна небезпека

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Чи існує третя стать?

ЛИЦАРІ В ПОСТУПІ
·Лицарство, Європа і ми

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Три тисячі підроблених Пікассо, Далі, Міро
·Найбільша скляна площа
·Невідомиф твір Генделя
·Голомоза співачка
·Імператору надіслали вірші про траву

СПОРТ-ПОСТУП
·Несподіваний лідер
·Андрія Тлумака викликали до збірної України!
·Бум-бум, Борисе!
·СПОРТ-БЛІЦ
·Блаттер уже договорився до абсурду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Багато м"яса і купальників