Бородіна спіткала доля Лазаренка
АРЕШТ
Святослав ЦЕГОЛКО
Впливовим українцям та росіянам подорожувати до Сполучених Штатів стає усе важче. У ніч з середи на четвер у міжнародному аеропорту Нью-Йорка під час візового контролю арештували найближчого радника колишнього російського президента Єльцина Павла Бородіна. У тому самому аеропорту також за відмивання грошей два роки тому арештували українського екс-прем’єра Лазаренка.
Обидва арешти відрізняються тільки тим, що за Бородіна одразу ж заступився Кремль, а Лазаренка на Банковій бачити ніхто не хоче. Україна прагне засудити свого посадовця у той час, як Росія хоче вберегти його від американської чи швейцарської в’язниці. Зараз колишній керівник адміністрації Єльцина перебуває в Бруклінській в’язниці. Ще в січні прізвище радника Єльцина опинилося в списку розшукуваних Швейцарією осіб. Пікантність ситуації полягає в тому, що Бородіна запросили на інавгурацію Джорджа Буша-молодшого. Він прилетів і одразу ж з аеропорту вирушив за ґрати.
Простіший сценарій придумати важко. Отож до п’ятниці (за українським часом) Бородін перебуватиме в Брукліні. Він чекатиме на суд. Як стало відомо, генсека Росії-Білорусі арештували через запит Інтерполу. Це автоматично означає, що голову Бородіна вимагали в Берні. Пал Палич, як його називають російські журналісти, зробив помилку. Американські правоохоронці ніколи не посміли б арештувати людину з дипломатичним паспортом, а Бородін вирушив на інавгурацію з нормальним паспортом. До речі, Лазаренка також заарештували з цивільним паспортом, крім того, ще й неукраїнським. Як-то кажуть, що можна політику, людині зась.
Керманич Росії-Білорусі ще два роки тому намагався стати основним російським будівничим, чи то пак реставратором. Бородін “погорів” у справі фірми “Мабетекс”. Як повідомляла російська генпрокуратура ще в часи, коли її очолював Юрій Скуратов, родина Пал Палича отримала від російської філії “Мабетексу” фірми “Мерката Трейдинг” 25 мільйонів доларів. Тільки на одну з кредитних карток, як писали два роки тому “Известия”, Бородін отримав цілий мільйон “зелених”.
“Мабетекс” своїми дорогими фарбами (ними реставрували Кремль) кинув тінь і на самого тодішнього гаранта Бориса Єльцина. Швейцарська прокуратура повідомила, що “Мабетекс” нечесно виграв тендер, “відмивши” при цьому кругленьку суму.
Проте швейцарцям так і не вдалося довести причетність до справи самого Єльцина. 31 грудня демократично обраний “російський цар” віддав трон спадкоємцеві, який не забарився і переміг на виборах. Путін першою ж справою вирішив очистити свій кабінет від старих радників. Таким чином, Бородін став керівником російсько-білоруського союзу.
Учора вранці міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов закликав Вашингтон звільнити Бородіна. Москва схильна вважати затримання свого чиновника як відповідь на недавній арешт Поупа, якого Росія тримала до кінця, передавши новій адміністрації Буша як дарунок. Однак скидається на те, що такого самого дарунку Москва від Вашингтона не отримає. Видачі Бородіна вимагає Швейцарія, і хоча в країнах колишнього Союзу звикли не відділяти політику від криміналу, у демократичних країнах все-таки між цими сферами є різниця.
|
|