BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19 СІЧНЯ 2001 року |

Ющенко здався?

Прем"єр-міністр, схоже, уже згоден позбутися "залізної Юлі"

УРЯД

Дмитро ЯЦЕНКО

Верховна Рада знову не змогла внести в четвер зранку до порядку денного законопроект “Про парламентську більшість і парламентську опозицію”, а відтак процес внесення змін до Конституції (згаданий законопроект якраз і передбачає частину змін) знову буде відкладено до наступної сесії. До чергової імплементаційної поразки доклалися цього разу фракції соціалістів та “Батьківщина”, які вже другий день намагаються блокувати роботу Верховної Ради, вимагаючи таким чином чергового звіту Генерального прокурора Михайла Потебенька.

Отже, можна говорити про поглиблення парламентської кризи: перша хвиля, яку викликали “касетні” скандали, тепер все більше пов’язується з другою хвилею – поновленням тиску Генпрокуратури на віце-прем’єра Юлію Тимошенко. Це непрямо підтвердив лідер фракції “Батьківщина” Олександр Турчинов, який після проваленого голосування щодо законопроекту про більшість та опозицію заявив, що його фракція має т. зв. “золотий голос” у парламенті. Фактично йдеться про те, кого першого знімуть: Президент Юлію Тимошенко чи Верховна Рада Михайла Потебенька?

Зрозуміло, що найбільший вплив на ситуацію має зараз Президент. Він, зокрема, розмірковує зараз над постановою Потебенька, в якій Генпрокурор вимагає відставки Тимошенко. Проте очевидно й те, що багато залежить від прем’єра Віктора Ющенка. Саме від його позиції більше залежить, чи збережеться далі нинішня ситуація. Минулого тижня глава уряду активно захищав Юлію Тимошенко, однак після появи постанови Потебенька Ющенко мовчить.

Можливо, дещо все-таки змінилося в поглядах прем’єра, і він вже не прагне зберегти біля себе сильну жінку-політика? Тепер Ющенко все більше йде на компроміси, які свідчать або про його слабість, або про намагання торгувати послугами взамін за продовження свого прем’єрського терміну.

Одним із таких компромісів стала зустріч Віктора Ющенка з представниками парламентської більшості в середу, на якій прем’єр передав до парламенту прохання прийняти закони щодо конституційних змін (як бачимо, це прохання більшість проігнорувала). Інший компроміс – Віктор Ющенко заявив після зустрічі з представниками парламентської більшості, що наступного тижня він починає переговори про створення коаліційного уряду – тобто уряду, представників якого визначить парламентська більшість. Нелогічність ситуації полягає вже в тому, що ні Конституція, ні жоден з інших законів не передбачає, що уряд в Україні мав би бути саме коаліційним! З іншого боку, якщо заява прем’єра не має в собі прихованих сюрпризів, то вона може означати лише те, що Ющенко сам відмовляється від Юлії Тимошенко, – принаймні фракції СДПУ(о), “Відродження регіонів”, “Трудова Україна”, а також НДП, “зелені” та “Яблуко”, лише зраділи би з відставки Юлії Володимирівни. А “золотого голосу” близької до Тимошенко фракції “Батьківщина” може й не вистачити для її збереження в коаліційному уряді.

Втім, припущення “Поступу” про послаблення Віктора Ющенка, а отже, близьку відставку Юлії Тимошенко можуть і не збутися. Це станеться, якщо Президент проігнорує рекомендації Михайла Потебенька відправити Тимошенко у відставку.
Тоді можливий інший сценарій – першим у відставку відправляють самого Потебенька, а це можливо найближчим часом, наприклад, у лютому, коли Генпрокурор матиме черговий виступ у парламенті, який знову роздратує опозицію. Близьку відставку Михайла Потебенька підтверджують і чутки про вже знайдену заміну – прокурора Києва Юрія Гайсинського.

POSTUP - ПОСТУП
№11 (669),
19 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Основний інстинкт
·Чи зросте після пенсій зарплата?

ПОГЛЯД
·Медики вважають, що навчання у другу зміну шкодить школярам
·Не можемо втрачати традицій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На які гроші житиме наше місто у 2001 році
·Екологи знатимуть, як зробити копальні безпечними для довкілля
·У Львові можуть убити за одну цигарку
·КІЛЬКА СЛІВ
·Колишній готель "Україна" обіцяють відреставрувати
·Фахівці радять кожному бути готовим до звільнення з роботи
·Підприємців умовляють не порушувати митні правила

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львову потрібні базари чи багатоповерхові супермаркети?
·Чиновники від медицини не визнають початку епідемії кору на Львівщині

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламенту вдалося реалізувати основний інстинкт
·Чи підвищать після пенсій зарплату?
·Ющенко здався?
·Візит Папи Римського перенесено
·КРАЙ
·Доноси у школах скасував прокурор

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Репресії на Острові Свободи
·Бородіна спіткала доля Лазаренка
·Джозеф Кабіла замінив свого батька
·Австрійці виплатять компенсації жертвам Голокосту

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма і Тимошенко загрожують гривні
·Ненормальний долар
·Німці викликають до суду євро
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Життя - смугасте, як матрац... І раптом - однотонний
·Вона - мрійниця
·Нивка і бурок

АРТ-ПОСТУП
·"Асоціації-2000" - виставковий розлам
·Смерть у Львові

АВТО-ПОСТУП
·Літаючі автомобілі - вже не фантастика
·Повний "фарш" в автомобілі
·Вантажівки робитимуть гуртом
·Крах американської мрії

СПОРТ-ПОСТУП
·Медведєв уже програв
·У першому рейтингу тисячоліття Україна - 34-а
·Україна без нагород
·Міхаель Шумахер може залишити "Феррарі"
·Грузини втрачають свою футбольну гордість
·Геннадій Защук: Формула українського чемпіонату повинна бути комбінована
·З Каспаровим - нічия

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У метро роблять масаж
·ГОРОСКОП