BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19 СІЧНЯ 2001 року |

Чиновники від медицини не визнають початку епідемії кору на Львівщині

ВІРУС

Наталя ПАВЛЮКОВА

Щодня до обласної інфекційної лікарні на Пекарській надходить близько 15 хворих на кір. Головний інфекціоніст області Юрій Дашо констатує, що це – епідемія. Однак управління охорони здоров’я епідемії не визнає. Ангеліна Русіна, завідувач епідеміологічного відділу обласної санепідемстанції, каже: “Епідемії немає. На сьогодні є підвищена захворюваність серед тих верств населення, які свого часу не були вчасно щеплені. Крім того, існує циклічність інфекційних хвороб. Для кору це 3-4 роки. Зараз саме такий період. Ми очікували епідемії грипу, але грипу немає. З’явився кір. Загалом, бити на сполох немає сенсу”.

Отже, говорити про епідемію не варто. Проте за місяць зафіксовано близько 187 хворих – тоді як за весь минулий рік було лише 78 випадків захворювання на кір. Офіційні установи стверджують, що у Львівській області епідемії кору не було вже 20 років. З часу початку вакцинації (а у Львові це роблять вже 30 років) проблема кору майже вирішена. Звичайно, є поодинокі захворювання, але в межах норми. Вакцинація хвороби є плановою. Щеплення робляться у перший та шостий рік життя людини (щоправда, друге щеплення було введено лише у 1987 році.) А кір – інфекція дитяча. Відповідно, дорослі важко переносять цю хворобу. Нині 66% хворих на кір, які потрапляють до лікарні, – дорослі. На думку епідеміологів, вони хворіють через те, що, свого часу їм не було зроблено другого щеплення. З цього можна зробити висновок, що ті, хто народився після 1981 року, теоретично проблем із кором мати не повинні. І ми сподіваємося, що дуже скоро взагалі забудемо про цю хворобу. От тільки Юрій Дашо – єдиний, хто говорить про епідемію, – каже також і про те, що в Україні загалом існує проблема з вакцинацією: “Наразі немає вакцини. Немає грошей на вакцинацію. І в Україні цю вакцину не виробляють”.

Ангеліна Русіна підтверджує, що кожного року не проходять другого щеплення близько 1,5 тисячі дітей. І відділ епідеміології готує листа до Львівської обласної держадміністрації про виділення коштів на позапланову вакцинацію тисячі людей. Проблеми з коштами і неможливість зробити щеплення визнаються. А от епідемія – ні. Як зауважив Юрій Дашо, “у нас діагноз буває клінічним і політичним. Вигідно – визнають епідемію, невигідно – ні. Але коли в лікарню замість 1-2 хворих потрапляють 15, думаю, це проблема.”

Проблема, напевно, також і в тому, що наші чиновники від медицини офіційно не визнають епідемії. Говорять, що кількість захворювань не перевищує допустимого порогу. Проте нині дільничні педіатри обдзвонюють батьків із вимогою привести дітей на вакцинацію. Причому говорять про епідемію. Про масове захворювання дітей. Повзуть чутки про смертельні випадки через захворювання на кір, які буцімто вже сталися десь у селах нашої області.

Довідка “Поступу”: Кір – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і має практично 100% заразність. Воно також може виникнути внаслідок ослаблення імунітету. Починається хвороба раптово. Часом її можна сплутати з ГРЗ. Перші симптоми – головний біль, загальна слабкість. Через кілька днів з’являється висипка на тілі та на згинах рук і ніг. Щодо лікування, то насамперед це спокій, аскорбінова кислота, велика кількість рідини й зміцнюючі препарати. У дітей хвороба проходить досить легко, а от у дорослих може спричинити серйозні ускладнення. Проте в будь-якому разі при перших же симптомах захворювання “Поступ” не радить займатися самолікуванням і зволікати: краще одразу ж звернутися по фахову допомогу до лікарів.

POSTUP - ПОСТУП
№11 (669),
19 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Основний інстинкт
·Чи зросте після пенсій зарплата?

ПОГЛЯД
·Медики вважають, що навчання у другу зміну шкодить школярам
·Не можемо втрачати традицій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На які гроші житиме наше місто у 2001 році
·Екологи знатимуть, як зробити копальні безпечними для довкілля
·У Львові можуть убити за одну цигарку
·КІЛЬКА СЛІВ
·Колишній готель "Україна" обіцяють відреставрувати
·Фахівці радять кожному бути готовим до звільнення з роботи
·Підприємців умовляють не порушувати митні правила

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львову потрібні базари чи багатоповерхові супермаркети?
·Чиновники від медицини не визнають початку епідемії кору на Львівщині

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламенту вдалося реалізувати основний інстинкт
·Чи підвищать після пенсій зарплату?
·Ющенко здався?
·Візит Папи Римського перенесено
·КРАЙ
·Доноси у школах скасував прокурор

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Репресії на Острові Свободи
·Бородіна спіткала доля Лазаренка
·Джозеф Кабіла замінив свого батька
·Австрійці виплатять компенсації жертвам Голокосту

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма і Тимошенко загрожують гривні
·Ненормальний долар
·Німці викликають до суду євро
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Життя - смугасте, як матрац... І раптом - однотонний
·Вона - мрійниця
·Нивка і бурок

АРТ-ПОСТУП
·"Асоціації-2000" - виставковий розлам
·Смерть у Львові

АВТО-ПОСТУП
·Літаючі автомобілі - вже не фантастика
·Повний "фарш" в автомобілі
·Вантажівки робитимуть гуртом
·Крах американської мрії

СПОРТ-ПОСТУП
·Медведєв уже програв
·У першому рейтингу тисячоліття Україна - 34-а
·Україна без нагород
·Міхаель Шумахер може залишити "Феррарі"
·Грузини втрачають свою футбольну гордість
·Геннадій Защук: Формула українського чемпіонату повинна бути комбінована
·З Каспаровим - нічия

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У метро роблять масаж
·ГОРОСКОП

 


Виагра интернет