BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19 СІЧНЯ 2001 року |

Львову потрібні базари чи багатоповерхові супермаркети?

НАМІРИ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

Скидається на те, що міська влада знову робить спробу підійти до вирішення проблеми львівських базарів та вуличної торгівлі концептуально. Буквально цими днями Департамент економічної політики мерії оголосив конкурс на пропозиції реконструкції Галицького та Стрийського ринків, а також площі навпроти театру ім. Марії Заньковецької, де зараз розташований “Вернісаж”.

Як повідомив начальник відділу тарифів, цін і запозичень департаменту економічної політики Львівського міськвиконкому Павло Лаба, заявки мерія прийматиме лише до 1 лютого, однак наразі жодна ще не надійшла. Павло Лаба таку інертність пояснює святами, він і впевнений, що насправді охочих реконструйовувати міські ринки до кінця терміну виявиться багато.

Натомість уже зараз можна сказати, що міське чиновництво плекає амбітні плани щодо території, на якій зараз розташовані центральні львівські базари.
Наприклад, передбачається, що замість Галицького та Стрийського ринків постануть сучасні багатоповерхові торговельні центри, причому територію першого, ймовірно, серйозно розширять за рахунок площі, яку зараз займають довколишні аварійні будинки. А на площі навпроти театру ім. Марії Заньковецької обладнають підземну автостоянку, але обов’язково так, щоби зберегти діючий там зараз мистецький базарчик “Вернісаж”.

Що ж стосується власності майбутніх супермаркетів, то Павло Лаба каже, що це питання ще не є вирішеним остаточно. “Умови власності на ці об’єкти розглядатимуться згодом. Проте не виключено, що ці об’єкти буде кимось приватизовано,” – каже він.

Нинішній директор Галицького ринку Володимир Депа вважає ідею реконструкції ринків цілком виправданою. “Ринки, розташовані в центрі, повинні мати європейський вигляд. А тому я підтримую ідею розширення території ринку за рахунок знесення аварійних будинків, розташованих поруч, і надбудови над ринком кількох поверхів,” – каже Володимир Депа.

Проте позитивне ставлення до такої реконструкції львівських ринків є далеко не одностайним. Так, начальник відділу торгівлі та побуту Департаменту економічної політики львівського міськвиконкому Ярослав Пелеховський повідомив “Поступу”, що він категорично проти розміщення великих торгових центрів в центральній частині нашого міста. “Адже зараз там не бракує стаціонарних торгових точок, – говорить він. – Я прихильник того, що всі великі торгові центри потрібно виносити за межі міста, як це робиться у всьому цивілізованому світі. Адже торговий центр потребує, зокрема, напливу автомобілів, що створювало б додаткові проблеми для центру міста”.

Негативно налаштований щодо перспектив ринкової торгівлі у центрі Львова і директор Стрийського ринку Борис Кухар. “До мене вже зараз звертаються люди, які стурбовані тим, що на місці ринку буде триповерховий супермаркет. Навіщо в центрі міста робити супермаркет, якщо їх уже й так досить?” – обурюється директор, і навіть каже, що після оголошення мерією згаданого вже конкурсу адміністрація Стрийського ринку мала бажання
опротестовувати рішення департаменту економічної політики в суді. “Ми прочитали оголошення про цей конкурс та його умови і хотіли піти в суд, але на оголошення позову не напишеш, а в міській раді нам відмовляються назвати номер розпорядження, що передбачає реконструкцію зазначених об’єктів,” – розповідає Борис Кухар.

Директор Стрийського ринку стверджує, що зовсім не розуміє позицію міської влади, адже, за його словами, адміністрація ринку розробила і подала на розгляд фахівцям пропозиції впорядкування території цього ринку. Йшлося, наприклад, про пробиття назовні вікон, упорядкування фасаду та стихійної торгівлі.

POSTUP - ПОСТУП
№11 (669),
19 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Основний інстинкт
·Чи зросте після пенсій зарплата?

ПОГЛЯД
·Медики вважають, що навчання у другу зміну шкодить школярам
·Не можемо втрачати традицій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На які гроші житиме наше місто у 2001 році
·Екологи знатимуть, як зробити копальні безпечними для довкілля
·У Львові можуть убити за одну цигарку
·КІЛЬКА СЛІВ
·Колишній готель "Україна" обіцяють відреставрувати
·Фахівці радять кожному бути готовим до звільнення з роботи
·Підприємців умовляють не порушувати митні правила

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львову потрібні базари чи багатоповерхові супермаркети?
·Чиновники від медицини не визнають початку епідемії кору на Львівщині

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламенту вдалося реалізувати основний інстинкт
·Чи підвищать після пенсій зарплату?
·Ющенко здався?
·Візит Папи Римського перенесено
·КРАЙ
·Доноси у школах скасував прокурор

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Репресії на Острові Свободи
·Бородіна спіткала доля Лазаренка
·Джозеф Кабіла замінив свого батька
·Австрійці виплатять компенсації жертвам Голокосту

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма і Тимошенко загрожують гривні
·Ненормальний долар
·Німці викликають до суду євро
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Життя - смугасте, як матрац... І раптом - однотонний
·Вона - мрійниця
·Нивка і бурок

АРТ-ПОСТУП
·"Асоціації-2000" - виставковий розлам
·Смерть у Львові

АВТО-ПОСТУП
·Літаючі автомобілі - вже не фантастика
·Повний "фарш" в автомобілі
·Вантажівки робитимуть гуртом
·Крах американської мрії

СПОРТ-ПОСТУП
·Медведєв уже програв
·У першому рейтингу тисячоліття Україна - 34-а
·Україна без нагород
·Міхаель Шумахер може залишити "Феррарі"
·Грузини втрачають свою футбольну гордість
·Геннадій Защук: Формула українського чемпіонату повинна бути комбінована
·З Каспаровим - нічия

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У метро роблять масаж
·ГОРОСКОП