BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 19 СІЧНЯ 2001 року |

З Каспаровим - нічия

ШАХИ

Іван ГЕЛЕМЕЙ

Українські вболівальники шахів із особливим нетерпінням чекали на 4-й тур супертурніру у Вейк-ан-Зеє (Голландія), адже Василь Іванчук білими мав протистояти Ґаррі Каспарову. У першій половині 90-х років Іванчук (разом із Карповим) був головним турнірним суперником тодішнього чемпіона світу.
Настали інші часи: Каспаров втратив титул, Іванчук дещо відійшов у затінок, але львів’янин і надалі вважає кожну зустріч із Каспаровим головною в турнірі: спеціально готується, спеціально налаштовується. І не щадить ні себе, ні суперника! Так сталось і цього разу. Іванчук здивував Каспарова рідкісним варіантом Сицилійського захисту. Здавалося, що у білих немає нічого особливого, та з “простішим” суперником львів’янин цілком міг би витворити якесь чудо і перемогти. Але Каспаров упевнено нейтралізував усі загрози і зафіксував нічию.

А загалом, 4-й тур видався вельми жвавим: відразу три результативні партії! Володимир Крамник і Олексій Широв виграли і наздогнали Каспарова, а Олександр Морозевич програв Майклу Адамсу й опустився “в маси”. Власне, Морозевич міг скористатися тим, що Каспаров зіграв унічию і, перемігши білими Адамса, одноосібно очолити турнірну таблицю. Але... англієць, напевно, дуже образився, що росіянин вирішив виграти у нього з допомогою “національної британської зброї” – ґамбіту Еванса! Відтак такий знавець ґамбітних ігор, як Морозевич, уже в дебюті став грузнути в нагромадженнях власних фігур.
Здавалося, білі віддавали пішака, щоб атакувати, черні ж брали його з надією захиститись і контратакувати. Насправді ж усе вийшло навпаки: слони білих упирались у барикади власних пішаків, а фігури чорних добиралися до ворожого короля... Тож Адамс просто “з’їв” Морозевича.

Неймовірно принципова зустріч була у Крамника. Багатьом ім’я його суперника – голландця Тивякова – здасться незнайомим, але саме у баталіях із ним відточував шахову майстерність чемпіон світу в юності. Причому, якщо Тивякова тоді вважали “генієм” і майбутнім чемпіоном світу, то Крамника – ні. Час розставив усе на свої місця, але турнір у Вейк-ан-Зеє несподівано надав Тивякову шанс в одній-єдиній партії довести, що він не такий простий, яким його вважають! Цей свій шанс голландець, граючи чорними, використовував майже до самого кінця партії, і лише перед настанням цейтноту Крамник почав поступово перегравати Тивякова в жорсткій, конкретній боротьбі. Чемпіон світу виграв, але партія двох колишніх земляків тримала глядачів у напруженні більше, ніж будь-яка інша.

Продолжив свою путь “до глибин” голландець Пікет: пів-очка з чотирьох у рідному турнірі могли приснитися йому тільки в жахливому сні. У 4-у турі на шляху Пікета з’явився іспанець Широв, який, до того ж, мав грати білими. У Російський партії білі швиденько підібралися до ворожого короля: ферзь із конем мало не організували матову атаку. Відкуповуватися чорним довелося пішаками: одним, другим, третім... Потужний кінь Широва зрештою загинув, ферзів суперники розміняли, атаку було відбито, але ендшпіль для Пікета став не кращим за мітельшпіль...

І ще три партії завершилися нічиїми: Федоров (Білорусь) – Ананд (Індія), Топалов (Болгарія) – ван Велі (Голландія) та Леко (Угорщина) – Тімман (Голландія).

Після 4 турів становище лідерів таке: 1-3. Каспаров, Крамник і Широв – по 3 очки; 4-7. Морозевич, Ананд, Тімман і Адамс – по 2,5; 8-9. Івачнук і Леко – по 2.

POSTUP - ПОСТУП
№11 (669),
19 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Основний інстинкт
·Чи зросте після пенсій зарплата?

ПОГЛЯД
·Медики вважають, що навчання у другу зміну шкодить школярам
·Не можемо втрачати традицій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·На які гроші житиме наше місто у 2001 році
·Екологи знатимуть, як зробити копальні безпечними для довкілля
·У Львові можуть убити за одну цигарку
·КІЛЬКА СЛІВ
·Колишній готель "Україна" обіцяють відреставрувати
·Фахівці радять кожному бути готовим до звільнення з роботи
·Підприємців умовляють не порушувати митні правила

ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ
·АРХІВАРІУС
·Львову потрібні базари чи багатоповерхові супермаркети?
·Чиновники від медицини не визнають початку епідемії кору на Львівщині

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламенту вдалося реалізувати основний інстинкт
·Чи підвищать після пенсій зарплату?
·Ющенко здався?
·Візит Папи Римського перенесено
·КРАЙ
·Доноси у школах скасував прокурор

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Репресії на Острові Свободи
·Бородіна спіткала доля Лазаренка
·Джозеф Кабіла замінив свого батька
·Австрійці виплатять компенсації жертвам Голокосту

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма і Тимошенко загрожують гривні
·Ненормальний долар
·Німці викликають до суду євро
·СВІТ

НАС 800 ТИСЯЧ
·Життя - смугасте, як матрац... І раптом - однотонний
·Вона - мрійниця
·Нивка і бурок

АРТ-ПОСТУП
·"Асоціації-2000" - виставковий розлам
·Смерть у Львові

АВТО-ПОСТУП
·Літаючі автомобілі - вже не фантастика
·Повний "фарш" в автомобілі
·Вантажівки робитимуть гуртом
·Крах американської мрії

СПОРТ-ПОСТУП
·Медведєв уже програв
·У першому рейтингу тисячоліття Україна - 34-а
·Україна без нагород
·Міхаель Шумахер може залишити "Феррарі"
·Грузини втрачають свою футбольну гордість
·Геннадій Защук: Формула українського чемпіонату повинна бути комбінована
·З Каспаровим - нічия

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·У метро роблять масаж
·ГОРОСКОП

 

Отличем очки ray ban оригинал "RB-optika". ; Журнал байдарочных походов по реке Хопер читайте здесь www.baidarkam.ru/story