BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

Як визначити діагноз

Здебільшого, для визначення діагнозу, лікарю достатньо оглянути хворого. Клінічні прояви захворювання досить характерні. Але завжди необхідно брати до уваги епідеміологічні дані, знання яких допомагає визначити правильно діагноз. Для лабораторного підтвердження діагнозу використовуються дві групи методів: 1. Виявлення самого вірусу грипу за допомогою спеціальних вірусологічних методів. Найбільше ефективні ці методи на початковій стадії захворювання. 2. Виявлення реакції організму на потрапляння збудника – виявлення захисних антитіл у крові. Дослідження проводять два рази – наприкінці першого і наприкінці 2-3 тижня хвороби.

Як захистити себе від захворювання

Існує декілька способів, як захистити себе від грипу. Найдорожчим можна вважати спосіб “паростка”: у період епідемії захворювання в Північній півкулі поїхати в Південну, а потім – повернутися назад. Але є й інші способи.

1. Використання народних засобів: часнику, цибулі, відварів із трав і т.п. Вони дозволяють підвищити активність захисних сил організму і запобігти іншим простудним захворюванням, окрім грипу. Дійсно, коштує це недорого, можна використовувати завжди і скрізь. 2. За 1-2 тижні до початку спалаху захворювання можна почати приймати спеціальні лікарські препарати: аскорбінову кислоту, вітамінні комплекси й ін. Ці засоби також збільшують захисні функції організму. Але, як і будь-які хімічні речовини, вони мають багато побічних ефектів, можуть викликати алергічні реакції і т.д. Ефективність препаратів цієї групи теж порівняно не дуже висока. 3. Існують спеціальні препарати, що захищають від вірусу грипу (амантадин, ремантадин, арбідол і ін.). Усі вони мають свої плюси та мінуси. Насамперед – ці препарати дорожчі. Окрім того, застосовують їх практично тільки для профілактики грипу А. 4. Мабуть, найкраще вийти із цього становища, зробивши вакцинація від грипу.

Вакцинопрофілактика грипу

Існує 3 типи протигрипозних вакцин. Вакцини першого покоління з’явилися на початку 40-х років. Готували їх на основі матеріалів того ж грипу, який знешкоджували. Це цільновіріонні і живі вакцини. Володіючи високою ефективністю, ці вакцини мають чимало недоліків. Через недосконалість методів очищення, в них була велика кількість курячих вивірок, що викликає в людей різні реакції: підвищення температури тіла, місцеві реакції в місці введення.
Поступово навчилися очищати вакцину від небажаних компонентів, що підвищило їхню безпеку.

Але сьогодні цей тип вакцин усе ж має багато протипоказів для застосування: гостре захворювання, алергія до курячих вивірок, бронхіальна астма, захворювання наднирників, захворювання нервової системи, хронічні захворювання легень і верхніх дихальних шляхів, вагітність, серцево-судинна недостатність, гіпертонічна хвороба і т.д.

1. Вакцини другого покоління містять найбільш важливі для вироблення імунітету частки зруйнованого вірусу. Це дозволяє істотно зменшити частоту небажаних реакцій при зберіганні високої ефективності вакцинації. 2. Субодиничні вакцини (третє покоління). Перша така вакцина з’явилася 1980 року. Вона містить тільки два фрагменти вірусу – гемаглютинін і нейромінідозу. Максимально очищена від домішок. Завдяки своїй високій ефективності і малій кількості побічних ефектів, дана вакцина може застосовуватися для дітей, навіть із 6-тимісячного віку.

Чи можна застосовувати протерміновані вакцини

Однієї з особливостей вірусу грипу є його висока антигенна мінливість. Щороку планетою урочисто крокує дещо відмінний від попереднього вірус грипу. Тому вчені щороку змінюють склад вакцин для того, щоб забезпечити максимальний захист. У залежності від прогнозів ВОЗ (який тип вірусу буде циркулювати в тому сезоні), у вакцину дають різні вірусні компоненти. До складу вакцин належать 3 види вірусних антигенів – 2 типу А і 1 типу В.

Кого потрібно вакцинувати?

Щоб уникнути марудного переліку всіх категорій людей, які потребують профілактичного щеплення, можна відповісти на це запитання просто: щеплення потребують практично всі.

А коли потрібно вакцинуватися?

Оптимальний час для вакцинації ґрунтується на таких цифрах. Для створення повноцінного захисту після щеплення організму необхідно від 14 до 30 діб. За цей період накопичується чимало захисних антитіл. По-друге, захисний рівень антитіл зберігається від декількох місяців до півроку. Потім їхня кількість швидко знижується.

Спалах захворювання на грип у нашій країні припадає на листопад-березень щороку. Саме тому бажано відвідати кабінет щеплень, починаючи від другої половини вересня до другої половини листопада.

Чи можна робити щеплення, якщо епідемія розпочалася? Можна зробити щеплення навіть у цей період. Однак треба використовувати інактивовану вакцину.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки