BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

Гряде розпродаж України

ПРИВАТИЗАЦІЯ

Остап ЛЕШИК

Кабінет Міністрів затвердив уточнені правила проведення приватизаційних конкурсів щодо придбання акцій стратегічно важливих підприємств України.
Наразі уряд планує приватизувати близько 80 підприємств, а до 15 січня урядовці обіцяли опублікувати повне меню для потенційних інвесторів.

Урядовці вважають, що, незважаючи на запровадження більш жорстких правил приватизації (що збільшує ризик зриву приватизаційних конкурсів), їх виконання необхідне для зменшення шкоди державним інтересам. Отже, за інформацією першого віце-прем’єра Юрія Єханурова, збільшено з 5 до 7 осіб кількість членів конкурсних (тендерних) комісій завдяки включенню до їх складу працівників Секретаріату уряду, галузевого органу виконавчої влади та Мінюсту. При цьому урядовці отримуватимуть особисто від Єханурова вказівки щодо голосування з основних питань приватизації підприємства: стосовно стартової ціни, розмірів, строків і напрямів інвестицій, погашення заборгованості перед бюджетом. Відповідні нормативні акти ФДМУ, Антимонопольного комітету та Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку вже готуються.

Усі ці новинки, за оцінками експертів, можуть призвести до збільшення тривалості конкурсів на 30-45 днів або й відмови промислових інвесторів через наджорсткі умови щодо вартості пакетів акцій, погашення бюджетних боргів, збереження профілю підприємства тощо. Невідомо, щоправда, чи вдасться уряду під таким пресингом
отримати розрахункові 5,9 млрд. грн. від приватизації... Тим часом радник ФДМУ з продажу пакетів семи обленерго – CS First Boston –уже завалив Кабмін пропозиціями щодо нарощення привабливості обленерго. Тут і збільшення тарифів на передачу електроенергії, і скасування всіх заборон на відключення боржників, а також реструктуризація боргів енергокомпаній та вирішення питання власності землі, на якій розташоване їх майно.

Загалом, список пропонованих до приватизації підприємств викликає більш ніж захоплення сміливістю уряду. У переліку з майже 80 об’єктів, окрім 17 (!) пакетів акцій обленерго (розміром 50-75%), є такі знакові підприємства, як Маріупольський (ім. Ілліча) і Макіївський металургійні комбінати, “Азовсталь” та завод ім. Петровського, “Укртелеком”, “Турбоатом”, а також чимало інших.
Розмір пакетів їх акцій, які виставлятимуть на продаж, коливається від 25 до 75%. Тож найпалкіші бажаючі зможуть придбати собі деякі підприємства у власність практично повністю. До переліку також потрапив і десяток державних холдингових компаній (Дніпровський машинобудівний завод, “Укрпромприлад” та ін.). Щоправда, з величиною їх пакетів, які будуть запропоновані до продажу, уряд ще не визначився. Уже перший квартал повинен бути напрочуд результативним: конкурси з продажу шести обленерго, “Азовсталі”, завершення конкурсу щодо Запорізького алюмінієвого комбінату.

“Приватизаційне меню” містить і чимало проблемних об’єктів. Серед них – Кримський содовий і Харцизький трубний заводи, тендери з продажу акцій яких не відбулися торік. Також, за словами першого заступника глави ФДМУ Михайла Чечетова, стосовно приватизації деяких підприємств (зокрема “Турбоатому” і “Росави”) спочатку повинні бути прийняті “політичні рішення”. Чечетов також зазначив, що Фонд пропонує до приватизації низку “соціально та політично резонансних підприємств, на яких переплітаються інтереси різноманітних структур, і при продажу яких можна чекати на протидію та ускладнення” (йдеться, скажімо, про “Укррудпром”). Та “найпікантнішим” все одно залишається “Укртелеком” – ФДМУ вже пропонує не форсувати його приватизацію в нинішньому році й перенести її на 2002 рік, оскільки “не вдасться вкластись у нормальний цикл підготовки підприємства до продажу”. Фонд навіть запропонував Кабміну низку інших об’єктів, за рахунок приватизації яких планується закрити ненадходження коштів від приватизації “Укртелекому” (а це – близько 60% від запланованих 5,9 млрд. приватизаційних надходжень до бюджету). Буде просто соромно, якщо не вдасться принаймні досягнути минулорічних показників, бо торік надходження від такої вдячної справи, як приватизація, становили
2 млрд. 73 млн. грн.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки