BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно

Принаймні в цьому переконаний голова правління ВАТ "Львівобленерго" Ярослав ШПАК

ЕНЕРГЕТИКА

Іванка ПОПОВИЧ

Віце-прем’єр України Юлія Тимошенко доручила міністрові палива й енергетики Сергію Єрмілову та голові національної комісії регулювання електроенергетики Олександру Гридасову вивчити можливість уведення тимчасової адміністрації (зовнішнього керівника) у ВАТ “Львівобленерго”, а голові Служби безпеки України Леонідові Деркачу доручено сприяти в цьому питанні. Про це повідомило агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на члена наглядової ради ВАТ “Львівобленерго” Олександра Сагуру.

За його словами, таке доручення Юлія Тимошенко мотивує тим, що “Львівобленерго” не виконує розпорядження Кабінету Міністрів за №325-р від 21 серпня 2000 року, що передбачає оплату електроенергії банківськими взаємозаліками між підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
Віце-прем’єр, зокрема, ставить у провину “Львівобленерго” відмову від проведення взаємозаліків за електроенергію з вугільними підприємствами.

Коментуючи агентству “Інтерфакс-Україна” ситуацію зі взаємозаліками, Олександр Сагура пояснив відмову ВАТ “Львівобленерго” проводити взаємозаліки за електроенергію з вугільними підприємствами Волинського басейну, оскільки, за його словами, в такому разі компанія не отримає належних коштів зі свого розподільного рахунку. “Ми запропонували вуглярам сплатити належну нам частину коштів (29%) “живими” грошима, однак вони навідріз відмовилися, пославшись на місячну заборгованість із зарплати. Однак у “Львівобленерго” вона вже сягає п’яти місяців”, – сказав член наглядової ради ВАТ. У діях “Львівобленерго” Олександр Сагура не вбачає порушення згаданого розпорядження Кабінету Міністрів, оскільки, згідно з документом, розрахунки повинні здійснюватися “за узгодженням сторін”. При цьому він не виключив, що розпорядження Юлії Тимошенко могло бути викликане тим, що “Львівобленерго” у грудні припиняв енергопостачання вугільних підприємств за борги.

На думку голови правління ВАТ “Львівобленерго” Ярослава Шпака, звинувачення Юлії Тимошенко безпідставні,
оскільки в цій же постанові чітко вказано, що такі взаємозаліки між підприємствами паливно-енергетичного комплексу повинні проходити за взаємною згодою сторін. “Ми абсолютно підтримуємо і виконуємо це розпорядження Кабміну, – коментує Ярослав Шпак. – Але, на превеликий жаль, не завжди нас питали, і велика кількість таких взаємозаліків була проведена без нашої згоди. У тому числі і взаєморозрахунки з червоноградськими шахтарями”.

Як пояснив Ярослав Шпак, за попередньою домовленістю з Юлією Тимошенко, гірники повинні були ще з серпня минулого року розраховуватися з “Львівобленерго” частково “живими” грошима. Та, на жаль, цих обіцянок не було дотримано, й Ощадбанк, який є основним банком у проведенні таких розрахунків, проводив їх без згоди ВАТ “Львівобленерго”. “Наше Товариство завдяки проведенню цих взаємозаліків, що не були нами погоджені, щомісяця недоотримувало 1,5-2 мільйони гривень, – говорить Ярослав Шпак. – А це більше, ніж місячний фонд заробітної плати підприємства. Ми зверталися до національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ), і сьогодні на рівні Кабміну вже врегульовано цю проблему та спільно розроблено схему взаємозаліків, яка нами погоджена. Тому я вважаю, що нині, коли проблема вже майже вирішена, немає потреби вводити тимчасову адміністрацію. І зробимо все для того, щоби довести це”.

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки

 

Автоматика для распашных ворот CAME www.remontvorot.ru