BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13-14 СІЧНЯ 2001 року |

"Репортери" нас оцінили

РЕЗОНАНС

Дмитро ЯЦЕНКО

Місія міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів” в Україні ще раз довела, що силовики виявилися нездатними відкрито розслідувати справу зниклого журналіста Георгія Ґонґадзе. Як наслідок, представники організації рекомендували Президенту Леоніду Кучмі звільнити Генерального прокурора Михайла Потебенька. “Прокурор гальмував справу... Він не робив свою роботу, а зайняв позицію адвоката влади. Генеральний прокурор робив усе можливе, щоб якісь офіційні особи уникнули відповідальності”, – заявив на підсумковій прес-конференції генеральний секретар організації “Репортери без кордонів” Робер Менар.

Треба сказати, що протягом усього часу роботи місії представники організації “Репортери без кордонів” стикалися з багатьма випадками небажання українських чиновників іти їм назустріч. Йдеться насамперед про кілька випадків, коли представники МВС та Генпрокуратури не бажали акредитувати членів місії на свої прес-конференції, а керівники цих органів спритно уникали бесід із представниками “Репортерів без кордонів”.

Навіть розмова пана Менара з Леонідом Кучмою залишила кілька незрозумілих моментів. На прес-конференції виглядало так, що український Президент з розумінням поставився до рекомендацій “Репортерів” щодо Потебенька, однак пізніше прес-секретар Президента Олександр Мартиненко взагалі спростував те, що нібито учасники розмови з Леонідом Кучмою обговорювали питання відставки Генерального прокурора. До речі, відразу стало відомо, що новим прес-секретарем Кучми став Ігор Сторожук.

Чи не найбільший акцент “Репортери без кордонів” зробили на недостатньому рівні свободи слова в Україні та поширеному тиску влади на журналістів. “Не треба вдавати, що журналісти в цій країні відчувають себе в безпеці. За останні 5 років в Україні загинули 10 журналістів, і лише у випадку загибелі Бориса Дерев’янка був виявлений виконавець, але замовник досі залишається невідомим. Ми абсолютно впевнені: Ґонґадзе був убитий, оскільки був журналістом, і ми не можемо бути задоволені ходом слідства”, – так висловив свою позицію Робер Менар. Він докорив Президенту тим, що Леонід Кучма жодного разу так і не зустрівся з родиною та близькими зниклого журналіста. Р. Менар згадав чимало випадків, коли глави інших держав після надзвичайних випадків телефонували родичам загиблих чи зниклих безвісти, щоби висловити свою підтримку.

Що ж, місія вже залишила Україну, тож представники української влади можуть нарешті заспокоїтися. Але чомусь у цьому випадку ніхто з них (мова йде насамперед про силовиків) не замислився, в якому світлі вони представили Україну. А під час найбільш скандальних подій навколо справи Ґонґадзе найбільшим контраргументом проти Мороза, офіцера Мельниченка та трьох депутатів, які з ним зустрічалися, були заяви про шкоду іміджу України.

Підсумок роботи “Репортерів” в Україні для нашої держави не обіцяє нічого доброго. Насамперед варто згадати про обіцянку Робера Менара домагатися виключення України з Парламентської Асамблеї Ради Європи, якщо вітчизняна влада виявиться неспроможною гідно завершити справу Ґонґадзе. А все свідчить про те, що слідство навряд чи використає поради представників міжнародної організації, а натомість дотримуватиметься своєї звичної тактики – зустрітися, поговорити і забути...

POSTUP - ПОСТУП
№8 (666),
13-14 СІЧНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Репортери" нас оцінили
·Старий Новий рік

ПОГЛЯД
·Вводити додаткове керівництво у "Львівобленерго" недоцільно
·ЗВЕРНЕННЯ
·СВЯТА ТРИВАЮТЬ

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Для Львова бюджет 2001 буде бюджетом виживання
·Юрій Костенко за Кучму й українську правицю одночасно
·КІЛЬКА СЛІВ
·Понад 500 будинків можуть залишитися без тепла
·Зі старих ощадкнижок 84-літнім вкладникам дадуть по 48 гривень
·Хабарництво залишається плямою на репутації влади

ПОСТУП З КРАЮ
·НОВИНКИ
·Гряде розпродаж України
·Який він - Державний бюджет 2001 року?

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога чеських телевізійників
·Новий політичний союз у Польщі
·Наскільки можливе в Інтернеті приватне життя?
·СВІТООГЛЯД

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·Як визначити діагноз
·Цікаве про предків
·Потепління зашкодить алергікам

ПОСТУП НАУКИ
·Звідки пішла людина
·Земля старіша, ніж здається
·Мавпу схрестили з медузою
·Австралійці випадково винайшли біозброю

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·У чому ми шукаємо задоволення?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Перша україномовна історія Європи
·Магія слова
·Журнал для всіх

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Найкраще з Ворхола
·АРТ-НОВИНИ
·Заарештовано викрадачів Ренуара і Рембрандта
·У Леннона вкрали окуляри

СПОРТ-ПОСТУП
·Розлучення може коштувати Беккеру 7 мільйонів доларів
·"Полонію" пройшли, на черзі - "Будівельник"
·Футбол поза законом
·Чи виграє Василь Іванчук перший супертурнір тисячоліття?
·Марадону хочуть посадити

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Макіяж для нової жінки